boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-08-17, 23:11   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 315 razy w 90 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 28
Domyślnie Matyja: nie liczę na słabość Sęka, ale na swoją dobrą postawę

Marek Matyja (13-1, 5 KO) 19 sierpnia w Międzyzdrojach skrzyżuje swoje pięści z Dariuszem Sękiem (26-3-2, 8 KO). Walka ta nie ma faworyta, ale przegrany z tego pojedynku będzie mógł zapomnieć, przynajmniej na jakiś czas, o poważnym, nawet jak na polskie warunki, boksie. Poniżej prezentujemy Wam fragmenty wywiadu z Markiem Matyją, który znajdujemy na łamach ringblog.pl.

RingBlog.pl: 19 sierpnia walka z Dariuszem Sękiem (26-3-2, 8 KO). Ma pan sportowy nóż na gardle. Tak się pan czuje?

Nie, nie czuję się tak. Dlaczego miałbym mieć sportowy nóż na gardle? Walka jak każda inna. Przynajmniej ja tak do niej podchodzę. Aczkolwiek szanuję Darka jako zawodnika i za to, że wziął tę walkę. Mamy określony plan taktyczny z trenerem i będziemy go realizować.

Piszą jednak w mediach, że to walka „o być albo nie być”. To odpowiednie stawianie sprawy? Jest pan przecież młody i może boksować jeszcze 10 lat.

Na pewno. Ja nie jestem zawodnikiem, który składa broń. Przede wszystkim wchodzę do ringu żeby wygrywać. W takim celu wchodzę też do najbliższej walki. Nie wiem czy to walka o być albo nie być. Boks to moje życie. Pasja nie poddaje się nigdy. A stawianie tak sprawy nie ma sensu w naszym rozumowaniu, może promotorskim czy dla kibiców. Ja podchodzę do tego jak do kolejnej walki, a zawsze kolejną traktuję jako tę najważniejszą.

Tytuł i pas zawodowego mistrza polska wagi półciężkiej – stawka pojedynku – jest dla pana wartościowy?

Cieszę się, że został dołączony do stawki tej walki. Nie jest to może jakiś znaczący pas, ale zawsze jest to jakiś miły dodatek.

Będzie ciążyć presja? Walka wieczoru, specjalnie dobrani sparingpartnerzy. Stawka naprawdę wysoka, bo może pan zostać najlepszym w tej wadze. Andrzej Fonfara przeszedł do wagi cruiser.

Ja nie myślę takimi kategoriami. Skupiam się na swojej robocie, wiem co mam robić. Cieszę się, że sparingpartnerzy przyjechali specjalnie dla mnie. To ma ułatwić zadanie do wykonania. Może tylko cieszyć, że promotor zapewnił taki komfort i mogę sparować z odpowiednimi zawodnikami. Daje mi to raczej kolejną pewność siebie, że mogę rywalizować z najlepszymi zawodnikami.

To prawda, że w przypadku przegranej ma pan stracić stypendium, które płaci promotor?

Kwestia jest taka, że miałem podpisany kontrakt i płacone przez określony czas. Po prostu teraz skończył się ten okres. Porozmawiałem z promotorami, którzy powiedzieli mi, że nie mają już mi z czego płacić. Ustaliłem więc, że płacą do tej walki, a jeśli wygram, to oznacza, że warto dalej we mnie inwestować i będziemy kontynuować ten zapis kontraktu. Promotorzy zgodzili się i tak będzie.

(...)

Część osób mówi, że Dariusz Sęk już wypalił się i nie ma radości z boksu. Liczy pan na to?

Ja przede wszystkim liczę na siebie, a co Darek zaprezentuje w ringu to zależy od niego i od tego jak się przygotuje. Wydaje mi się, że to kwestia tego czy miał wcześniej odpowiednie obozy przygotowawcze przed poprzednimi walkami. Teraz o tej walce wiedział dużo wcześniej, jest doświadczonym zawodnikiem i wie jak się przygotować. Ale ja nie liczę na jego słabość, a na swoją dobrą postawę.

Cała rozmowa do przeczytania pod linkiem: http://www.ringblog.pl/2017/08/11/ma...dobra-postawe/

Źródło: ringblog.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-08-17, 11:17   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Czyli jednak założenie o "nożu na gardle" jest jak najbardziej prawidłowe. Wygra ok, przegra wylatuje z grupy lub kontrakt zostaje mocno zmieniony na niekorzyść... I dobrze, Matyja powinien dać dzięki temu lepszą walkę i widzę przez to jego minimalnie większe szanse na zwycięstwo.
Aczkolwiek z całej gali bardziej interesują mnie potyczki Stępnia i Tryca.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania