boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-07-17, 15:53   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 35 razy w 11 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Chycki, Masternak i Mazur typują dla Boxing.pl walkę Szpilka - Kownacki

Pojedynek, który na amerykańskiej ziemi ma nieoficjalnie wyłonić najlepszego "ciężkiego" z Polski, rozpocznie się za niecałe 10 godzin. Oprócz wzięcia udziału w sondzie użytkowników, zapraszamy na zapoznanie się z opiniami osób związanych ze środowiskiem bokserskim. Dla portalu Boxing.pl swoimi przemyśleniami oraz przewidywanymi zakończenia dzisiejszego starcia pomiędzy Arturem Szpilką (20-2, 15 KO) a Adamem Kownackim (15-0, 12 KO) podzielili się Mateusz Masternak, Tomasz Mazur oraz Jakub Chycki. Zapraszamy!

Mateusz Masternak: Jeśli patrzeć tylko na to, co znajduje się na papierze, to faworytem jest Artur Szpilka. Ma większe doświadczenie oraz bogatszą karierę – zarówno amatorską, jak i zawodową. Jest ruchliwy i walczył z lepszymi rywalami. Na tę walkę należy jednak patrzeć inaczej – Artur nie walczył od ponad roku, a ostatnio przegrał tak, jak żaden pięściarz nie chciałby przegrać. Adam jest na fali wznoszącej, cechuje go pewność siebie, w dodatku nie zaznał goryczy porażki. Ma ponadto styl, który nie będzie pasować Szpilce – można „uciekać” przez rundę, ale przez 10 będzie ciężko. Jeśli Adam wygrałby, nie będzie to dla mnie dużym zaskoczeniem. Mimo wszystko faworytem pozostaje Szpilka, który, moim zdaniem, zwycięży na punkty.

Tomasz Mazur: Artur jest bokserem szybszym, lepiej pracuje na nogach, ma większe doświadczenie w walkach na wysokim poziomie. Ma szybkość, dynamikę i potrafi zaskoczyć rywala. W ostatnich jego pojedynkach zauważyłem, że potrafi dobrze trzymać się założonego planu taktycznego. Mniej już u niego "podpalania się". Kownacki może jedynie zaskoczyć Artura swoją częstotliwością zadawania ciosów i nieustępliwością. Mimo tego, że zobaczymy Adama pierwszy raz tak dobrze przygotowanego, to wyraźnym faworytem jest Szpilka i, według mnie, może on to starcie wygrać nawet przed czasem.

Jakub Chycki: Trudno być mi w tej ocenie obiektywnym – trenowaliśmy razem z Adamem, więc sercem jestem właśnie za nim. Walka ta jednak może mieć nieoczekiwany przebieg, a szanse Adama na zwycięstwo będą maleć z każdą rundą. Wygranej Adama upatruję w początkowym etapie walki, więc zakładam, że jeśli nie skończy się ona do 5-6 rundy, to Adam może ten pojedynek przegrać – na punkty lub nokaut. Myślę, że Kownacki nie zacznie bardzo agresywnie, tylko będzie chciał wyczuć Artura. Jeżeli będzie w stanie jakoś narzucić swoje warunki, przejść do półdystansu, to może zadać ciosy, które zaskoczą Szpilkę. Wiem, że Adam ma bardzo mocną prawą rękę. Mój typ na rozstrzygnięcie jest związany z sympatią, jaką darzę Adama, jednak wierzę w to, że Adam Kownacki wygra z Arturem Szpilką w 5 rundzie.

Przemysław Wałowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania