boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 31-05-17, 10:59   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Grabowski dla Boxing.pl: Janik to prawdziwy wojownik. Będzie wyzwaniem dla Balskiego

Zapraszamy do lektury rozmowy z Mariuszem Grabowskim, promotorem Adama Balskiego (9-0, 7 KO), który wczoraj poznał nazwisko swojego nowego rywala na galę Polsat Boxing Night. Szef grupy Tymex Boxing Promotion uważa, że Łukasz Janik (28-3, 15 KO), bo to on sprawdzi możliwości prospekta z Kalisza, będzie sporym wyzwaniem dla wschodzącego 26-latka.

Krystian Sander/Boxing.pl: Łukasz Janik, a nie Vikapita Meroro 24 czerwca dla Adama Balskiego podczas Polsat Boxing Night. Jest pan zadowolony z tej zmiany?

Mariusz Grabowski/Tymex Boxing Promotion: Na pewno tak. W sytuacji, jaka wynikła, nie było innej opcji, by zakontraktować kogoś słabszego, mniej medialnego. Łukasz Janik spełnia wszystkie kryteria. Nie będzie obijania ogórka w zastępstwie. Muszę przyznać, że był to trochę mój pomysł. Podpowiedziałem Mateuszowi Borkowi, żeby spróbować zakontraktować Łukasza Janika albo Pawła Kołodzieja.

Czego się pan spodziewa po Janiku? Długa przerwa, problemy zdrowotne...

Janik to doświadczony zawodnik. Znamy przecież Łukasza, niezależnie od dyspozycji, długości przygotowań, to jest prawdziwy wojownik, który nie odpuszcza. Zawsze idzie do przodu, napiera, szuka zwycięstwa. Widzieliśmy walkę z Drozdem. Dowiedział się o walce tydzień przed terminem, a pojechał i przeboksował bodajże dziewięć dobrych rund. Dla Adama walka z Janikiem, na ten moment, to duże wyzwanie. I jest to też walka dość medialna. Swoją drogą ja muszę to wszystko trochę stopować, tonować, jeśli chodzi o zamieszanie wokół Adama. On w ostatnim czasie zyskał dużą popularność, ten wzrost rozpoznawalności jest znaczny. Trzeba pilnować, żeby chłopak nie zwariował (śmiech). Staram się tego wszystkiego pilnować. Dobrze wiem, że wystarczy jedna wpadka, by opinia o Balskim diametralnie się zmieniła. Wiadomo, jak to bywa. Mam już pewne plany na przyszłość dla Adama, ale musimy najpierw wygrać 24 czerwca.

Jest pan spokojny o wynik tego starcia?

Jeśli chcemy dalej to wszystko promować i szukać większych wyzwań, to z Janikiem musi sobie Adam spokojnie poradzić. Mówimy o prospekcie, który niebawem ma wypłynąć na głębokie wody. Adam jest dla mnie faworytem, nie ma innej możliwości. Myślę, że powinien sobie poradzić z Janikiem.

Gala w Ergo Arenie, organizowana przez Mateusza Borka, to duża sprawa dla Tymex Boxing Promotion. Adam Balski, Ewa Brodnicka, Łukasz Wierzbicki, a do tego Mateusz Masternak, czyli pięściarz też kojarzony z żółto-czarnymi barwami pana grupy. Chyba nie może pan narzekać na współpracę z Mateuszem Borkiem?

Oczywiście, ale to nie jest tak, że Mateusz Borek tak to ułożył, bo lubi mnie bardziej niż kogoś innego. To wszystko jest naturalne, my nikogo nie oszukujemy. Widzimy jak wiele mówi się o Adamie Balskim, widzimy jak w mediach potrafi "sprzedać się" Ewa Brodnicka. Łukasz Wierzbicki wraca z Kanady, zobaczymy jak wypadnie na tle Tlatlika. Mateusz Masternak to nazwisko samo w sobie. Myślę, że ci zawodnicy zasługują na takie walki. Ale oczywiście, na współpracę z Mateuszem Borkiem narzekać nie mogę.

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: calisia.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-17, 17:25   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Janik wyzwaniem, chyba na papierze. Jakieś zdjęcie Łukasza? Pan Grabowski opowiada o Janiku ale tym z przed 2-3 lat, nic o aktualnej dyspozycji, cokolwiek? Walka załatwiona na telefon bez zaglądania koniowi w zęby?
https://www.youtube.com/watch?v=V3MHIioXHeM
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-17, 18:11   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Trenuje cały czas od lutego, miał zabieg na kolano. Powinien być w lepszej formie niż na Drozda i tego Argentyńczyka z Wieliczki. To wojownik, na pewno da dobrą walkę.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-17, 20:39   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał thekudiq Zobacz post
Powinien być w lepszej formie niż na Drozda i tego Argentyńczyka z Wieliczki..
Nie pamiętam przed którą to było walką, może na Drozda może wcześniej. Chwalił się wydolnością i tym ile razy wbiega z obciążeniem pod strome wzniesienie. W ringu w 5-6 rundzie pływał ze zmęczenia. Abstrahując, trzy tygodnie to za mało na Balskiego, który jest w gazie. Bokserzy z łapanki nigdy nie są dobrze przygotowani bo niby jak. Oby mocno nie ucierpiał bo da się lubić.
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-17, 20:52   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Wiadomo dlaczego byl w spiaczce przez 2 tygodnie Janik?
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-17, 20:58   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Wiadomo dlaczego byl w spiaczce przez 2 tygodnie Janik?

Tak. Miał paskudne zapalenie płuc którego nabawił się w Irlandii.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-17, 22:05   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Wszyscy sie jarają że na Balski zawalczy z takim nazwiskiem jak Janik, a może się okazać ze w ringu bd samo nazwisko.
Nie mówię że złe zastępstwo, ale różnie może być z jego formą.
whisky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-17, 00:37   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Wbiec na Śnieżkę z obciążeniem i to kilka razy, trzeba być naprawdę kozakiem, może i to mała góra, ale sama piesza wędrówka jest męcząca, a co dopiero bieg, nie mówię że to jakiś niesamowity wyczyn, ale lekko nie jest. A to że się nie przekłada w ringu (może oszukiwał z przygotowaniem :p),cóż to inna sprawa. Ja tam Łukasza nie skreślam, sam jestem ciekaw jak się zaprezentuje.
harryhaft jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-17, 00:48   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

A tak swoją drogą, kto by przypuszczał, że Tymex będzie rozdawał karty na PBN
harryhaft jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-06-17, 15:42   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Niby Łukasz zapewnia, że zaskoczy formą, sparuje już nawet z Adamkiem, ale dostałem dziś info, że on ma tak zniszczone kolano, że nawet biegać nie może... Do tego dwa razy wizyta na OIOM-ie, długa przerwa... Chyba w ciemno można stawiać na KO Balskiego.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania