boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 21-04-17, 11:31   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 86 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 27
Domyślnie Mateusz Borek o PBN: zostawiłem sobie coś na deser, na połowę maja

Mateusz Borek odkrył już najważniejsze karty gali Polsat Boxing Night. Wiemy, że w Ergo Arenie 24 czerwca wystąpią: Tomasz Adamek z Solomonem Haumono, Mateusz Masternak z Ismaiłem Siłłachem, a kibicom pokażą się też Ewa Brodnicka, Adam Balski, Krzysztof Głowacki oraz Łukasz Wierzbicki, który zmierzy się z Robertem Tlatlikiem. Główny organizator gali PBN VII: "Nowe Rozdanie", zostawił sobie na połowę maja jeszcze jedną niespodziankę.

- Na tę chwilę przekazałem informację o sześciu walkach, ale nie wykluczam, że nie będzie ich siedem lub osiem. Zostawiłem sobie coś na deser, na połowę maja, by zachować impulsy marketingowo-sprzedażowe - powiedział szef MB Promotions.

Dziennikarz Polsatu wyjawił też, którzy pięściarze z Polski, z różnych powodów, odmówili walki 24 czerwca.

- Odmówił Piotr Podłucki, mimo że wcześniej się zgodził. Taka była decyzja jego sponsorów, którzy nie chcieli ryzykować drugiej porażki z rzędu. Odmówił Jordan Kuliński, który chce zejść z kategorii super średniej do średniej. Nie chciał tej walki promotor Marka Matyi, prawdopodobnie jest to związane z urazem pięściarza, bo wiem, że ma problemy z dłonią. Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex, rozmawiał z Michałem Gerleckim, który również odmówił z powodów zdrowotnych - przyznał Mateusz Borek.

Źródło, Zdjęcie: polsatsport.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 11:46   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie interesuje mnie ta gala. W ogóle
Pokrak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 11:52   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pokrak Zobacz post
Nie interesuje mnie ta gala. W ogóle
To nie zainteresuje Cię już żadna gala w tym kraju Panowie, ustalmy jedną rzecz: SKP, Babilon, Tymex - nikt nie wyłoży takiej kasy na galę, jak zrobi to MB Promotions i Polsat. Adamek, Masternak, Głowacki, Balski, Brodnicka - wszystko jednego wieczoru + fajni rywale... Jeśli coś jeszcze może nakręcić koniunkturę na boks, to właśnie takie eventy. Ja się bardzo cieszę, że Mateusz Borek wykłada na to $, poświęca czas i energię. Bez takich impulsów jak PBN, to boks w tym kraju byłby naprawdę mega smutny.

stare 21-04-17, 11:58   #4 (permalink)
challenger

Domyślnie

Kompletnie nieciekawa gala jak na PPV. Borek zrozumie po tym evencie, że nie tędy droga. Przykre, bo możnaby rozkręcić boks na otwartej antenie i zrobić z tego sport masowy. To byłaby piękna sprawa. Tymczasem ktoś tu próbuje wycisnąć z małej cytrynki trochę jednak za dużo.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 12:09   #5 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
To nie zainteresuje Cię już żadna gala w tym kraju Panowie, ustalmy jedną rzecz: SKP, Babilon, Tymex - nikt nie wyłoży takiej kasy na galę, jak zrobi to MB Promotions i Polsat. Adamek, Masternak, Głowacki, Balski, Brodnicka - wszystko jednego wieczoru + fajni rywale... Jeśli coś jeszcze może nakręcić koniunkturę na boks, to właśnie takie eventy. Ja się bardzo cieszę, że Mateusz Borek wykłada na to $, poświęca czas i energię. Bez takich impulsów jak PBN, to boks w tym kraju byłby naprawdę mega smutny.
Tylko że to tak prestiżowe kiedyś PBN coraz mniej się różni od podrzędnej gali gdzieś tam.. w Pcimiu.

Jeśli takie gale mają być w tym kraju, to po prostu ich nie będę oglądał.
Tyle mojego marudzenia
Pokrak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 12:21   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 224 razy w 56 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 10
Domyślnie

Mnie też nie interesuje, może na walkę Masternaka zerknę. Generalnie boks krajowy średnio mnie kręci, chyba, że mowa o zawodnikach z potencjałem na walkę z topem swoich dywizji.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 12:43   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Dlatego ta gala pokaże, czy warto wykładać 2-3 miliony złotych na jedną galę dwa razy do roku. Jeżeli będzie klapa to i PBN będzie się "zwijać". Jeżeli wynik będzie dobry, to będzie sens to robić dalej. Lepszej gali żaden promotor w Polsce nie zrobi.

stare 21-04-17, 13:12   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ta gala sama w sobie jest fajnym wydarzeniem (jak na krajowe warunki). Ale tak jak wspomnieli przedmówcy, problemem jest PPV. Brakuje walki, która byłaby motorem PPV, coś jak Adamek-Kliczko w swoim czasie, czy chociażby Głowacki-Usyk (wiem, PPV nie sprzedało się świetnie, ale sama walka w kontekście sportowym, była wydarzeniem, za które warto było zapłacić). Tutaj w main evencie mamy past prime Adamka z Haumono, walka, która byłaby fantastyczna jako co-main event, ale jako walka wieczoru w PPV trochę gatunkowo nie wyrabia (z punktu widzenia kibica). No bo dokąd zmierza Adamek? Porwie kibiców tym, że sobie jeszcze dorabia? Chciałbym zobaczyć PBN, na którym w walce wieczoru np. Izu boksuje eliminator

Z drugiej strony, patrząc z perspektywy promotorów, puszczanie tej gali w otwartym kanale byłoby pewnie nieopłacalne. Żeby z reklam oraz sponsorów udźwignąć koszty gali, musielibyśmy mieć super wypromowany produkt (wśród Januszy), a co za tym idzie wysokie stawki reklamowe. I tu mamy błędne koło, bo na wypromowanie marki wśród mas, brakuje pieniędzy. Borek na każdym kroku wspomina o ryzyku utraty mieszkania, czyli gala traktowana jest jako być albo nie być. Nie mamy Riabińskiego na polskim podwórku, który wyłoży kasę, utrzyma kilka gal "pod kreską", żeby potem zbierać profity.

Reasumując, mam nadzieję, że cały projekt się uda, a Mateusz Borek wypuści jeszcze dwóch pięściarzy "wschodzących" (majowe niespodzianki) na kartę, żeby kogoś wypromować. Na kolejne PBN kolejnych (Stępień, Kuliński, może Tryc) i trochę ruszymy z pokazywaniem nowych twarzy.

Sorry, za objętość tekstu
Turu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 13:29   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 224 razy w 56 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 10
Domyślnie

To to jest w PPV? :D Naprawdę?

Karta walk wydaje się tylko dobra ze względu na polskie nazwiska - ale już co innego z rywalami. Skoro najlepszym rywalem jest Sillakh, który wycierał dechy już ze wszystkimi lepszymi zawodnikami, to nie jest dobrze.

Do tego nie widzę jakiegoś lepu dla Januszy, typu zła krew albo walka celebryty - oni wolą oglądać Popka z Bonusem BGC.

Dla fanatyków boksu (przynajmniej z mojej perspektywy) nic ciekawego, dla pikników nic ciekawego, to jaką publikę ma to zainteresować? W jakich kibiców celuje Borek?

Dla mnie dobrym pomysłem były walki polsko-polskie, akurat Masternak - Głowacki chętnie bym obejrzał.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 13:38   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mateusz Wajs Zobacz post
To to jest w PPV? :D Naprawdę?
Takie przynajmniej odniosłem wrażenie, po wszystkich dotychczasowych wydarzeniach

Cytat:
Napisał Mateusz Wajs Zobacz post
Dla mnie dobrym pomysłem były walki polsko-polskie, akurat Masternak - Głowacki chętnie bym obejrzał.
Myślę, że w jakimś horyzoncie czasowym (następne PBN?) do tej walki dojdzie. Borek mówił o tym, że brakuje pięściarzy do pojedynków polsko-polskich (w ten sposób to uzasadniał), a na porządnych zagranicznych nie mają pieniędzy. Jesteśmy, więc w punkcie, który nazywa się PBN VII
Turu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania