boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 21-04-17, 10:35   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 74 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Alvarez: Gołowkin mi nie imponuje. Od 15 roku życia walczyłem z większymi od siebie

Już za dwa tygodnie Saul Alvarez (48-1-1, 34 KO) zmierzy się w wielkiej walce z Julio Cesarem Chavezem Juniorem (50-2-1, 32 KO). Starcie to odbędzie się w limicie 164,5 funta, zaś kolejne pojedynki "Canelo" zamierza toczyć w pełnym limicie wagi średniej. Fani oczekują, że we wrześniu uda się wreszcie dopiąć walkę Meksykanina z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO).

Kazach byłby dużym faworytem takiej potyczki. "GGG" jest zawsze w formie, praktycznie nie notuje dłuższych przerw od treningu, a blisko limitu 160 funtów bywa już nawet na miesiąc przed walką. Do tego jest to pięściarz o bardzo dużej sile ciosu i dysponuje on wspaniałą techniką. Alvarez nie jest jednak pod wrażeniem metod treningowych, siły i rozmiarów potencjalnego rywala.

- Nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Każdy rywal, z którym walczyłem lub mam walczyć, jest świetnie przygotowany. Ani się tego nie bałem, ani mi to nigdy nie imponowało. Ciężko trenuję, walczyłem z większymi i silniejszymi od siebie już od 15 roku życia. I nigdy się nikogo nie bałem - mówił Alvarez.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 11:10   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mieć tylko nadzieję, że Chavez będzie dobrze przygotowany...
Pokrak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 13:08   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

Ciekawe co się stanie jak Canelo pokona GGG co wtedy Ci wszyscy krytycy powiedzą? Że to już nie ten Golowkin i się starzeje itp.
canelo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 13:20   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

ale na zawodowstwie sobie odbija walczac z mniejszymi, albo wychudzajac wiekszych

Cytat:
Napisał canelo Zobacz post
Ciekawe co się stanie jak Canelo pokona GGG co wtedy Ci wszyscy krytycy powiedzą? Że to już nie ten Golowkin i się starzeje itp.
nic sie nei stanie bo to sie nie stanie
Gienek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 13:24   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Idealnie dobrana do tytułu fotka
Turu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 14:47   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Turu Zobacz post
Idealnie dobrana do tytułu fotka
"Od 15 roku zycia walczylem z wiekszymi od siebie" i fota uspionego Khana, ktory jest drobniutki przy Clownelo XD
Nie no, to sie udało.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 14:56   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 224 razy w 56 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 10
Domyślnie

Też myślę, że fotka jest idealnym komentarzem do zdjęcia

Nie cierpię Chaveza Jr-a, ale nie obrażę się, jeśli wygra. Patrząc na to, z jaką łatwością Smith trafiał Canelo, nie jest to wcale takie nierealne, aczkolwiek stawiam na Rudego.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 15:40   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gienek Zobacz post
ale na zawodowstwie sobie odbija walczac z mniejszymi, albo wychudzajac wiekszych

nic sie nei stanie bo to sie nie stanie
Tego to nikt nie wie kolego.
canelo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-04-17, 08:48   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Domyślnie

Boxing.pl - portal do wyrażania przemyśleń, a moja ekstrawertyczna natura każe mi dzielić się przemyśleniami. Otóż wychodzi na to, Canelo nie wie, że istnieje coś takiego jak boks amatorski, i że GGG przez wiele lat uważany był za jednego z najwybitniejszych amatorów.. bijąc wielu tuzów boksu. Ja nie potrafiłbym tego nie doceniać. Dlaczego nie docenia tego Alvarez? W czasach, kiedy wystartował Canelo, szlifował on kunszt na dobieranych rywalach - jak to na zawodowstwie. GGG walczył wówczas z najlepszymi amatorami na świecie. Zdobywał MS, Medal olimpijski... Canelo jest w swojej bajce, rysowanej mu przez przez ODLH... a przecież Oscar to słynny amator. Z moich obserwacji wynika, że Alvarez, spokojny gość, z zasady nie jest nauczony szacunku dla rywali, jego droga sportowa był prosta, tu nie ma nic złośliwego, to system go ukształtował.

Mam się za względnie wymagającego kibica, i nie zmieniają tego moje luźne, czasem złośliwe prowokacje, nakierowane na m.in. Alvareza. Najczęściej robię to świadomie, chcąc nakłonić do refleksji, komentarzy. Nie potrafię kibicować przecenianym, kibicuję niedocenianym, )pod warunkiem, że widzę w w nich potencjał) I powtórzę to po raz setny, szkoda, że Canelo nie spotkał się w ringu z Vanesem. Oni by sobie pasowali stylowo.... Moim zdaniem Vanes zasłużył co najmniej na remis z Charlo, więc walka z Canelo to typ 50/50 (teoretycznie).

Każdy ma to, co lubi, ale kariery bokserskie takich bokserów jak GGG, Kowal, czyli dwie wschodnie ikony w USA, każą ściskać pięści na ich powodzenie. Oni reprezentują bliższe mi wartości, w ringu i poza nim. Pochodzenie jest rzeczą drugorzędną, choć przy okazji lubię wschodni, agresywny (nie do przesady) ich styl wali. Ja naprawdę uważam, że w walka Kowal - Ward powinna być pod ścisłym nadzorem... (Lewis mógł przynajmniej liczyć na remis z Holym i zachować pasy). Tam nie powinno być grama niedomówień. Tymczasem potraktowali" to zwyczajowo", bo widziałem większe wałki. Dwaj wspaniali pięściarze, powinien wygrać peszy. Cotto CZY Maidana nie byli lepszy od Florda, ale przewaga Kowala był CO NAJMNIEJ taka sama, moim zdaniem ciut większa.

Wyrównana walka, gdzie moim zdaniem było pole do dyskusji i analizy to była Pac - Marquez III, i z tego co kojarzę, była wręcz wojna o ten werdykt, jakoby JMM został skrzywdzony. A jaką wojnę rozpętał jeden z portali, gdy Hop, po bliskiej walce, nie pokonał Pascala na jego ringu...? Moim zdaniem, walka Kowal - Ward II powinna być Rosji!! Nie kupuję żadnej innej wersji tego pojedynku. Po prostu! i Trochę mnie to dziwi, mając w pamięci pasję Abramowicza do Chelsea. Uwłaszczeni na majątku państwowym, czyli tzw. oligarchowie, dysponują gigantycznymi funduszami. Naprawdę nikt z nich nie interesuje się boksem?
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-04-17, 09:14   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał canelo Zobacz post
Każde pokolenie ma swojego idola, tym bardziej, że w boksie trudno o refleksję.

Canelo moim zdaniem nie wygra z GGG, bo to nie ta półka umiejętności. Po prostu... Gołowkin robi wszystko lepiej, a niektóre rzeczy dużo lepiej. Alvraez nie ma narzędzi, jest krótki, ma szybkie, krótkie ręce, ale GGG to mistrz dystansowania. Jego problemem z Jacobsem to zasięg, połączony z prać nóg Amerykanina + mocny cios - można by rzecz - stylowy koszmar + bokser z wyższej wagi. Alvarez nie ma ani zasięgu, by uznać, że szybsze ręce dadzą mu fory, ani nóg, by zaskoczyć jakimś obejściem, płaszczyzną uderzenia.

GGG nie pójdzie od razu na wojnę. On go wyboksuje zza jabu zaatakuje w II połowie. Jacobs nigdy wcześniej nie był porównywalnie dysponowany + udźwignął ciężar. GGG, mimo, że był dobrze przygotowany, nie toczył walki życia, to była dla niego "tylko" kolejna walka. Nie miał planu B, C, Sanchez nie docenił możliwości Amerykanina. Kazacha stać na więcej błyskotliwości w ringu. Chcę wierzyć, że w rewanżu mógłby wypaść lepiej, ale świetnie się stało... Ludzie są ułomni, ulegają megalomanii.. Takie otrzeźwienie może uratować karierę.

Na podstawie walki z Jacobsem, moim skromnym Zdaniem DeGale nie miałby czego szukać z Kazachem. Groves jest fizycznie mocniejszy od Chukny'ego... byłaby fajna walka. Ale prawdziwa bomba, na którą czekam, i która chyba ma szansę na organizację to GGG-Ramirez.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania