boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Artur Szpilka rozważa tymczasowe zawieszenie kariery. Póki co czeka na dobrego rywala (http://www.boxing.pl/forum/newsy/46082-artur-szpilka-rozwaa-tymczasowe-zawieszenie-kariery-pa-ki-co-czeka-na-dobrego-rywala.html)

Krystian Sander 27-03-17 16:49

Artur Szpilka rozważa tymczasowe zawieszenie kariery. Póki co czeka na dobrego rywala
 

Artur Szpilka (20-2, 15 KO) ma już dość oczekiwania na szczegóły swojej kolejnej walki. "Szpila" pauzuje od stycznia 2016 roku, a w ostatnich tygodniach upadły dwie walki z jego udziałem, w dodatku w dość niejasnych okolicznościach. Najpierw Artur miał się bić z Dominikiem Breazeale'em, potem z Adamem Kownackim. Niestety dla boksera z Wieliczki, do żadnej z tych potyczek nie doszło. Szpilka przerwał treningi i ogłosił, że jeśli szybko sytuacja się nie zmieni, zawiesi on, tymczasowo, rękawice na kołku.

- Przygotowania przerwałem. W sobotę nie miałem sparingu, dzisiaj nie mam treningu. Pogodziłem się z tym, że nie walczę. Nie jestem zabawką, którą można wyciągnąć z półki, kiedy się chce. To wszystko powinno być poważne. Jeśli nie pojawi się w miarę poważny przeciwnik, to poczekam na Dominika Breazeale'a. A jak to nie wyjdzie, to na chwilę zawieszam rękawice na kołku. Jestem tym zmęczony, będę musiał odpocząć - powiedział Szpilka.

Więcej w dzisiejszym wydaniu magazynu "Puncher".

Źródło: polsatsport.pl

DominikGatti 27-03-17 16:59

ma racje

Dinamita 27-03-17 17:49

Krzyk rozpaczy.

Bonsante 27-03-17 18:04

Tak, tak, jest ciężko zmęczony treningami do walki, o której wiadomo było, że raczej się nie odbędzie. Przecież to ściema.

Jak się ma przesadne wymagania co do kasy i zbyt duże mniemanie o sobie to tak się kończy.

Nie obrażę się jak zawieszenie rękawic na kołku nie będzie chwilowe :P

Tejksio 27-03-17 18:14

A ja mu się nie dziwię. To jest bardzo frustrujące. Niepewność potrafi siać duże spustoszenie w motywacji. Najważniejsze to żeby wiedzieć na czym się stoi, a Szpilka cały czas ma wszystko obiecane wirtualnie. Tak nie powinno wyglądać załatwianie walk swojemu zawodnikowi.

Krystian Sander 27-03-17 18:18

Nie słyszę o takim pomyśle po raz pierwszy. Już po fiasku rozmów z D.B, a nawet w ich trakcie Artur ponoć miał w głowie plan stoczenia kilku wielkich walk (w PPV za dobry hajs, w PL lub UK) i zawieszenie rękawic. Szpilka poznał trochę smak zarabiania na swoim nazwisku, czerpie z tego zyski, a do całego tego biznesu, w którym się co prawda zarabia, ale i dostaje w łeb, nabiera coraz większego obrzydzenia.

Wojtek Mistrzu 27-03-17 18:34

Kolejny odcinek telenoweli. Nobody cares. Nie wiem jak wy, ale ja chce go widziec albo w ringu albo w ogole.

canelo 27-03-17 18:36

Kurcze mam nadzieję że nie zrobi tego, i dostanie jakiegoś rywala. Dużo ludzi się z niego śmieje a ja wręcz przeciwnie, walczył o mistrzostwo wybił się z niczego ludzie przychodzą na jego walki a to że dużo gada to dobrze przynajmniej się wypromowal, bez tego byłby w tym miejscu gdzie Zimnoch!

Endrjus 27-03-17 18:37

Jak Szpilka nie będzie walczył to nawet te jego kalesony się nie będą sprzedawać.

supervixen 27-03-17 18:39

Dziwię się Szpilce, bo mógłby po ludzku i uczciwie odbudować swoją pozycję w 3 walkach w ciągu mniej-więcej roku. Nie dziwiłby się wtedy, że nie ma propozycji. Jemu chyba wciąż się wydaje, że *coś* znaczy i *coś* mu się należy, ale... co? Za co? Co on osiągnął i z kim walczył, aby po ponad roku przerwy rościć sobie jakiekolwiek prawa do dużego pojedynku i oczekiwać dobrego nazwiska. Dobrego w sensie otwierającego drogę do walki o pas, bo chyba nawet sam Szpilka nie jest tak szalony, żeby liczyć na to, że wróci od razu w walce o jakikolwiek z liczących się pasów :P Krystian pisze, że biznes, że kasa... No ok, ale Szpilka? Przecież on się ledwie otarł o duże (dla niego) pieniądze! Doczłapał do walki o pas w średnio zadowalającym stylu, a z ringu go zniesiono. Największym osiągnięciem jest wygrana z przebrzmiałym Adamkiem, a największe emocje robił z Mollo, który może i sympatyczny, ale gdzie mu do czołówki HW? Cobb, Quezada, Consuegra? Kto o nich w ogóle pamięta, kto z twarzy kojarzy? Szpilka ma 28 lat, jest w okolicach swojego prime fizycznego, powinien chłonąć doświadczenie ringowe, tymczasem siedzi na tyłku od ponad roku i majaczy o braku perspektyw. Niech się nie dziwi, że Ugonoh wracający z drugiego końca świata go wygryza, bo ci, co chcą, to walczą. Za takie czy inne pieniądze, ale zwyczajnie boksują, a nie wylewają żale w mediach społecznościowych. Jak mu źle, to niech do Bravo napisze, ale niech po prostu dostosuje oczekiwania do rzeczywistości i wróci na ring.

Dziwni ci nasi bokserzy. Wiecznie postawa roszczeniowa. Wiecznie jakieś żale, że tylko walki wieczoru, że tylko duże gale. Z tym ok, z tamtym nigdy, a za tyle, to oni w ogóle z łóżka nie wstają... a potem zaskoczeni, że są w czarnej d*pie, że nikt o nich nie pamięta. A jak już wejdą między liny, to czasem aż żal patrzeć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.