boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-01-17, 23:16   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Obóz Parkera i Wilder otwarci na walkę unifikacyjną

Jak wiadomo, Joseph Parker (22-0, 18 KO) od niedawna, po dość kontrowersyjnym werdykcie sędziów punktowych w pojedynku z Andym Ruizem Juniorem, cieszy się statusem mistrza federacji WBO w wadze ciężkiej. Początkowo Nowozelandczyk był zobowiązany do obowiązkowej obrony tytułu w ciągu 120 dni, ale wyznaczony do walki David Haye wybrał lukratywną i zapewne łatwiejszą potyczkę z Tonym Bellew. W tej sytuacji federacja może nakazać Parkerowi walkę z Hughiem Furym, jednak promująca go grupa Duco Events ma inne plany. Promotorzy 25-latka chcieliby doprowadzić do unifikacyjnego starcia z czempionem WBC Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO).

- Rozważymy wszystkie opcje. Skontaktujemy się z ludźmi Ala Haymona w sprawie Deontaya Wildera, dążąc do unifikacji pasów. Według mojego rozumienia unifikacja ma pierwszeństwo przed obowiązkową obroną, a to oznacza, że mamy więcej możliwości. Nie boimy się nikogo i nie będziemy robić uników. Chcemy unifikacji - oznajmił David Higgins z Duco Events.

Deklaracja promotorów Parkera dotarła do Wildera, który przyjął ją z entuzjazmem. Amerykanin wyraził chęć walki z mistrzem WBO w kwietniu. Wcześniej "Bronze Bomber" musi oczywiście uporać się z Andrzejem Wawrzykiem.

- Kiedy o tym usłyszałem, natychmiast zadzwoniłem do moich ludzi i powiedziałem, że jeśli w lutym wszystko pójdzie dobrze, nie będę miał kontuzji, moja ręka będzie zdrowa i będę mógł uderzać nią z pełną siłą, to chcę tej walki jako następnej. Mówią o walce w kwietniu, a ja bardzo chciałbym wrócić i ponownie walczyć w kwietniu. Wielu bokserów nie wróciłoby tak szybko, ale w 2017 roku chcę zrobić wielkie wrażenie - powiedział Wilder.

- Oczywiście wszystko to łatwiej jest powiedzieć niż zrobić, a boks to biznes. Zobaczymy co się stanie, ale spróbujemy. Oni tego chcą, ja z całą pewnością też tego chcę - dodał mistrz WBC, tonując nieco nastroje.

Źródło: Edward Chaykovsky, boxingscene

Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 23:34   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

"ale w 2017 roku chcę zrobić wielkie wrażenie - powiedział Wilder."

No chlopie..Juz zrobiles! I to jakie ?! Na dobra sprawe to juz po walce z Wawrzykiem nie musialbys nic robic do konca roku i i tak zostalbys bokserem roku

A tak przy okazji, jak walka Parkera z Wilderem doszlaby do skutku to mielibysmy fajne porownanie.
Wilder (WBC- 5 dobrowolnych obron) vs Parker (WBO- 0 dobrowolnych obron) ...
mat.d jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-17, 07:47   #3 (permalink)
prospect

Domyślnie

W sumie jak pulpet Ruiz dopóki się nie zmęczył ładnie punktował Parkera to Hughie Fury mógłby go wypykać do jednej bramki. Rozumiem Parkera i decyzję o skoku na unifikację, Parker chyba ma twardą szczękę (w walce z Takamem zebrał parę ładnych strzałów) więc jakieś szanse ma, ale z jego dziurawą obroną to Wilder musiałby się naprawdę postarać żeby to spaprać.
EmanuelAugustus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-17, 11:43   #4 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

PArker na dobrowolnej nei zarobi wiele, bo go znają tylko w NZ, stąd nie dziw, że posuzka unifikacji, a Wilder wciąż zdaje się mieć więcej słabości niż Joshua (choć dla mnie brak faworyta w potencjalnej walce między nimi).
Motywacja więc jest znana.
Hughie jak sądzę mógłby go ograć wysoko na punkty, o ile umie coś przyjąć bo tego też w zasadzie nie wiadomo.
A że mandatory pod WBC jest teraz zagadką, myślę, że to realne.
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-17, 12:04   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Parker sprzeda pas, to pewne... ale Wilderowi? ile on za niego tam dostanie? poczeka na Joshue i wyjazd na wyspy.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-17, 20:55   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Parker sprzeda pas, to pewne... ale Wilderowi? ile on za niego tam dostanie? poczeka na Joshue i wyjazd na wyspy.
Nie zapominajmy, ze Joshua musi jeszcze przejść Wladimira, a przy ewentualnej wygranej będzie miał na pęczki kasowych walk do zrobienia na wyspach (Haye, wracający Fury czy chociażby rewanż z Ukraińcem). Parker ma pas ale dla wielu kibiców to wciąż anonim natomiast w kolejce czeka już Hugie Fury, także Parker raczej nie powinien zwlekać.
kashmir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-17, 21:33   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Moim faworytem Wilder
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-17, 22:20   #8 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał mat.d Zobacz post
"ale w 2017 roku chcę zrobić wielkie wrażenie - powiedział Wilder."

No chlopie..Juz zrobiles! I to jakie ?! Na dobra sprawe to juz po walce z Wawrzykiem nie musialbys nic robic do konca roku i i tak zostalbys bokserem roku

A tak przy okazji, jak walka Parkera z Wilderem doszlaby do skutku to mielibysmy fajne porownanie.
Wilder (WBC- 5 dobrowolnych obron) vs Parker (WBO- 0 dobrowolnych obron) ...
Rok temu mowil to samo....

" 2016 będzie moim rokiem. Zamierzam zunifikować wszystkie tytuły mistrza świata, ale najpierw chcę wszystkim wysłać wiadomość, którą będzie moja walka ze Szpilką. Chcę efektownego nokautu, który ludzie będą wspominali przez długi czas - podsumowuje Wilder."
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-17, 22:28   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Przynajmniej to ostatnie zdanie sprawdziło mu się w 100%. Ja tylko jestem ciekaw, czy po ewentualnej walce i wygranej z Parkerem możliwości Wildera zostałyby w końcu bardziej docenione czy dominowałyby komentarze w stylu "Parker nikogo nie pobił, z Takamem mógł być remis, z Ruizem powinien przegrać, Wilder to bumobijca".
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-17, 09:23   #10 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

To jest właśnie problem HW. Jak nie pobijesz Kliczki, to nie ma innych takich wielkich nazwisk bez znaków zapytania (bo Haye nie ten sam, Fury ma problemy, itp itd), a sam Kliczko też już zmierzcha, aby wielu powiedziało: "mistrz z prawdziwego zdarzenia". Ortiz to faworyt wielu, ale dopóki nie doczłapie jako mandatory, nikt mu walki o pas nie da.
Najbliżej Joshui do roli 'dominatora', choć i on, możnaby powiedzieć, nikogo jeszcze nie pobił, i tak w kółko.
HW jest jaka jest - jeśli Wilder zunifikuje jakikolwiek pas, powinno mu się wreszcie odpuścić.
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania