boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-01-17, 11:48   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 214 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 20
Domyślnie Masternak: w jednej z ważniejszych walk w życiu przegrałem z farmakologią

Prezentujemy wpis Mateusza Masternaka (37-4, 26 KO), traktujący o dopingu w boksie zawodowym.

Z przykrością i smutkiem słuchałem wczorajszego Punchera. Kolejna afera dopingowa, kolejne piętno na polskim boksie zawodowym. Takie sytuacje nie przyniosą chwały, ani chluby całemu środowisku.

Osobiście zawsze i niezmiennie jestem przeciwny dopingowi i potępiam takie działania.
Absolutnie nie zgadzam się z dość popularną ostatnimi czasy opinią o tym, że doping powinien być zalegalizowany, ponieważ "wszyscy i tak biorą". To nie prawda! Sukcesy powinno się osiągać ciężką pracą, poświęceniem i naturalnymi sposobami doskonalenia tego, co Matka Natura nam dała.

W jednej z ważniejszych walk w swoim życiu przegrałem nie z umiejętnościami rywala lecz z farmakologią. Czy może być coś bardziej przykrego?

Nasłuchałem się również spekulacji na swój temat, dlatego jakiś czas temu odpuściłem już sobie tłumaczenia, jakie są powody moich problemów skórnych (jak widać, nie zawsze zmiany skórne równa się doping, a czyste plecy, to czyste wyniki).
Świadomie przystąpiłem do programu VADA CLEAN BOXING PROGRAM w chwili jego powstania. Celem programu jest wyeliminowanie takich sytuacji, w których zawodnik "czyści się" przed samą walką. Uczestnicy programu, dzięki obowiązkowi meldowania swojego miejsca pobytu, mogą być poddani kontroli dosłownie w każdej chwili i w każdym miejscu. Przez ostatnie 5 lat kontrole wewnętrzne w każdej chwili mógł również przeprowadzać mi mój promotor bądź niemiecka telewizja. Zgodnie z kontraktem za doping groziłoby mi rozwiązanie kontraktu oraz wysoka kara pieniężna. Co więcej, po złapaniu jednego z zawodników na dopingu, telewizja miała prawo wypowiedzenia umowy promotorowi i całej grupie.

W Polsce tego systemu nie ma. Zgadzam się w tej kwestii z Mateuszem Borkiem - powinno się jasno określić podmioty, otrzymujące wyniki badań antydopingowych. Niestety w Polsce światło dzienne mają szansę ujrzeć jedynie badania zewnętrzne, narzucone przez najważniejsze federacje, reszta może być "zamieciona pod dywan".

Pocieszające jest to, że ta sprawa nie została zatuszowana, a wszyscy promotorzy oraz trenerzy ze środowiska bokserskiego zgodnie potępili niesportowe zachowania zawodników.

SIŁA I HONOR!

Źródło: Facebook/Mateusz Masternak

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 11:54   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Co to, to racja. Drozd byl naszprycowany do maxa. Sprawa dopingu to teraz gruba zagrycha w swiecie boksu. Jak sprawic zeby bylo sprawiedliwie? I czy jest wogole na to szansa? A moze nikomu to w interesie?
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 12:07   #3 (permalink)
prospect

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Nawet jeśli Masternak nic już w boksie nie osiągnie, to ma u mnie full szacun za ten wpis.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 12:28   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

a ilu bylo bokserow co zajadle walczyli z dopingiem wyglaszali tyrady ekspoze a pozniej wychodzilo ze brali np mayweather 2 razy zlapany nieumyslnie i walka stulecia lata oskarzania o doping swojego przeciwnika i specjalna zgoda na witaminy dozylne ktorycgh glowny sens brania to zaklamywanie testu antydopingowego. Dla wszystkich antydopingowcow proponuje zobaczyc co sie stalo w ufc po wprowadzeniu testow wyrywkowych , liczba kontuzji i odwolanych walk zwiekszyla sie wielokrotnie dodatkowo ciagle afery wpadkowe to gdzie to zdrowie , zrozumcie zawsze bedzie mozliwosc korupcji i mataczenia jak beda testy jedyna prawie realna sprawiedliwosc to zniesienie testow - prawie realna bo tluszcza chce byc oszukiwana i mamiona wiec proponuje zamiast probowac wylozyc dywanem cala powierzchnie ziemi zalozyc buty i twardo stapac po naszej pieknej planecie
wektor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 12:29   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

Masternak ze swiecacym w ciemnoscich Drozdem naprawde do momentu przerwania radzil sobie dobrze i toczyl dosc wyrownany boj,niezapominajac o kontuzji luku brwiowego z poczatku walki... Zatracil sie chlopak pozniej, tez nie tylko ze swojej winy.Mnostwo czynnikow mialo na to wplyw. Naprawde zapowiadal sie na solidnego cruisera. Pozniej juz z podcietymi skrzydlami, "ranny" i tak dal walke na styk z Bellew,a sadze,ze Master na odpowiednich dla siebie torach przejechalby sie po brytyjczyku. Sprawa mentalnosci. Jak sie odrodzi,zdobedzie zaufanych ludzi,ustabilizuje sytuacje z trenerem i uwierzy to moze jeszcze osiagnac bardzo duzo,ze tak powiem dyplomatycznie. W walce z Wodarczykiem stawialbym na Mateusza...
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 13:10   #6 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Taaaa a ja pamietam Mastera jak przeszedl z polciezkiej do cruiser. Jak nagle nabral mase miecha. I jak wygladaly jego plecy w tamtym okresie...
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 16:32   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

bo to rolnik kolchoznik takiemu to vystarczy troche viecey zyesc i rosnie yak byk na pobliskim pastvisku
glinczuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 18:54   #8 (permalink)
contender

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Mastera oskarżano, to fakt, i wielu powie, że swoje wie.
Mateusz ot głównie jednak zawodnik któremu zawsze czegoś brakło w ważnych walkach, istotnych momentach. Może trochę cech wolicjonalnych, mógł coś więcej ugrać z Bellew, z Drozdem też wysiadł, a ogóra z RPA wystarczyło zakończyć przed czasem, nie czekając na werdykt na końcu świata. Za to minus. Plus za często niespotykaną w polskim boksie elokwencję.
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 21:08   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
Taaaa a ja pamietam Mastera jak przeszedl z polciezkiej do cruiser. Jak nagle nabral mase miecha. I jak wygladaly jego plecy w tamtym okresie...
Master to Master, spójrz na Izu :D Luty 2013, mieści się w limicie cruiser. Potem wyjazd do Nowej Zelandii i za półtora roku wraca o 25 funtów cięższy. Rok później i kolejne 7 funtów. Łącznie gość, który prawdopodobnie naturalnie byłby około genetycznego maksimum, w niecałe 3 lata robi 17 kg, z czego zdecydowana większość to mięcho, bo wyrzeźbiony był tak, że mógłby startować w men's physique. Każdy natural, nawet ten z kosmiczną genetyką, popuka się w czoło. Chociaż on akurat hipokrytą nie jest...
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 23:33   #10 (permalink)
Administrator

Domyślnie

Tez mialem kumpla, ktory mial takie wypryski na plecach jak Master i dam sobie reke uciac, ze nic nie bral bo nawet nie mial na "flache" a w dodatku niczego nie cwiczyl. Skóra Mariusza Cendrowskiego tez nie wygladala dobrze a znam go i nie wierze, zeby cos bral.
Tak naprawde, wystarczy, ze ktos ma owlosione plecy i sobe te wlosy ogoli/wydpiluje. Po kilku dniach beda kratery. Wiadomo, ze w sportach kontatkowych im mniej wlosow na ciele tym lepiej.
--==Stabio==-- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania