boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-01-17, 08:29   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Gervonta Davis docenia Jose Pedrazę, ale jest pewien swojej wyższości

Wielkimi krokami zbliża się występ jednego z najbardziej utalentowanych pięściarzy z USA młodego pokolenia. 22-letni Gervonta Davis (16-0, 15 KO) postara się o pas IBF kategorii super piórkowej. Rywalem młodego boksera będzie wytrawny i doświadczony szermierz rodem z Portoryko Jose Pedraza (22-0, 12 KO). Walka odbędzie się 14 stycznia na gali DeGale - Jack.

Gervonta Davis jako amator (w latach 2006 - 2012) uczestniczył w dziewięciu turniejach rozegranych na terenie Stanów Zjednoczonych i tylko raz nie zdołał zdobyć najwyższych laurów. Rekord amatorski tego boksera to 206-15. Pięściarz zaczął trenować boks w wieku pięciu lat. Szkolony jest przez Calvina Forda, a nad ostatnimi szlifami Davisa czuwa sam Floyd Maweather Jr.

Dla wielu kibiców Davis przypomina mniejszą wersję Mike'a Tysona i podobnie jak legendarna "Bestia", radzi sobie z dotychczasowymi rywalami z niebywałą łatwością i w ekspresowym tempie, nokautując rywali ciosami sierpowymi i podbródkami.

Najbliższy występ Amerykanina to jednak spory przeskok w jakości przeciwników. Pedraza jest sporo wyższy i kapitalnie walczy w wydłużonym dystansie, a przednia ręka Portorykańczyka pracuje wzorowo. Zestawienie stylów, można by rzec, mocno spolaryzowane. Będący na 8 miejscu rankingu IBF 135 funtów Davis nie traci jednak wigoru i jest przekonany o swoim zwycięstwie.

- Walka o tytuł była moim celem. Jestem bardzo pewny siebie. Ponad dwa miesiące ciężko przygotowywałem się do tego pojedynku. Miałem świetny obóz i dobre sparingi. Nie jestem zaskoczony, że walka odbywa się na tym etapie mojej kariery. Jest to doskonały czas dla mnie.

- Zdaję sobie sprawę, że Pedraza to wielki bokser, jest mistrzem i oddaję mu szacunek. Wiem, że on też będzie gotowy, ale ja jestem na niego przygotowany. Nie pokaże on niczego, czego nie zdołałem jeszcze zobaczyć. Jest faworytem, bo jest mistrzem. Nikt nigdy wcześniej nie był faworytem ze mną. Nie lubię przegrywać. Nie pamiętam dokładnie, kiedy ostatnio nie wygrałem walki, może było to ze trzy lata temu. Moja mentalność nakierowana jest na zwyciężanie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakimi dysponuję umiejętnościami i talentem.

- Ludzie postrzegają mnie jako małego Tysona, tymczasem ja potrafię wszystko. Wiem, jak pracować na nogach, jak skrócić dystans. Mam szybkie ręce, ciosy zadaję z różnych kątów. Jestem i bokserem i panczerem. Pedraza wydobędzie ze mnie to, co najlepsze. Chcę być gwiazdą i wnosić do tego sportu radość i rozrywkę
- mówił Gervonta Davis.

Źródło: Boxingscene
Zdjęcie: boxingscene.com

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-17, 10:06   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie wiem, czy nie za wcześnie dla Davisa na takie wyzwania. Przecież on jeszcze kompletnie z nikim nie walczył.
A Pedraza to bardzo solidny bokser, twardy, ze świetnymi warunkami, które potrafi wykorzystać.

Trudno typować, tym bardziej, że sędziowie na pewno będą oceniać "po amerykańsku".
Pokrak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-17, 11:06   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pokrak Zobacz post
Nie wiem, czy nie za wcześnie dla Davisa na takie wyzwania. Przecież on jeszcze kompletnie z nikim nie walczył.
A Pedraza to bardzo solidny bokser, twardy, ze świetnymi warunkami, które potrafi wykorzystać.

Trudno typować, tym bardziej, że sędziowie na pewno będą oceniać "po amerykańsku".
Bez urazy, ale jedno ze stwierdzeń, które najbardziej bawi mnie w postach kibiców to:
- Przecież on jeszcze kompletnie z nikim nie walczył.

To się przewija regularnie i zawsze brzmi śmiesznie.
No właśnie Davis będzie w końcu "z kimś walczył"... zawsze musi być ten pierwszy raz.

stare 05-01-17, 11:13   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

"Kompletnie z nikim nie walczył", a tu od razu wychodzi do ścisłej czołówki. Powinien stoczyć wcześniej walkę z jakimś solidniejszym pięściarzem. Powinni mu poprzeczkę zwiększać stopniowo, a nie od razu najwyższy szczebel.
O to chodzi

stare 05-01-17, 11:33   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
"Kompletnie z nikim nie walczył", a tu od razu wychodzi do ścisłej czołówki. Powinien stoczyć wcześniej walkę z jakimś solidniejszym pięściarzem. Powinni mu poprzeczkę zwiększać stopniowo, a nie od razu najwyższy szczebel.
O to chodzi
Znasz jego dotychczasowych rywali? Wczytaj się w newsa... to jeden z największych talentów, jakie chodzą po amerykańskiej ziemi. Ma wybitny rekord amatorski. On walczył z każdym.

stare 05-01-17, 11:48   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Młody, ambitny da rade.
john21wall jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-17, 11:52   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Znasz jego dotychczasowych rywali? Wczytaj się w newsa... to jeden z największych talentów, jakie chodzą po amerykańskiej ziemi. Ma wybitny rekord amatorski. On walczył z każdym.
Mowa jest o karierze zawodowej, która jednak dość sporo różni się od amatorskiej. Przekonał się o tym chociażby Łomaczenko w walce z Salido.
W zawodowstwie Davis nie walczył z nikim i to może wyjść w starciu z Pedrazą.

stare 05-01-17, 15:28   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Mowa jest o karierze zawodowej, która jednak dość sporo różni się od amatorskiej. Przekonał się o tym chociażby Łomaczenko w walce z Salido.
W zawodowstwie Davis nie walczył z nikim i to może wyjść w starciu z Pedrazą.
Wasyl - Salido to według mnie troche inna sytuacja. Ukrainiec miał wcześniej ledwie jedna walkę na pro, walczył bardziej jak amator niż zawodowiec, brakowało mu tej siły, cwaniactwa jakie ma teraz. Salido wyszedł do ringu bardzo ciężki i świetnym pressingiem zgarnał decyzje. Jasne że nie jest to wielki pięsciarz, ale w tamtej walce maksymalnie wykorzystał przewagę w masie i bdb pressing. Jeśli kiedyś dojdzie do rewanżu jestem pewny ze obyty na profi łoma zabierze go do szkoły.

Davis jest bardzo ostry świetnie wyszkolony i silny fizycznie. Pedraza jest solidny, ma naprawde kapitalny jab, ale to za mało żeby powstrzymać Amerykanina. Myśle że to będzie mocne wejsćie Davisa na wielka scene .
mis64 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-17, 20:07   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

Oczywiście cała debata o tym, czy za wcześnie dla Davisa, czy nie nie będzie miała sensu, jeśli jednak wygra wyraźnie, a tym bardziej łatwo. Ja jednak wróżę pewne problemy. Nie wiem tylko jak wielkie.

stare 05-01-17, 21:56   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Boksujący w techniczny, ułożony sposób Pedraza będzie moim zdaniem stylowo pasował Davisowi bardziej niż anonsowany wcześniej nieokrzesany, ale za to mniej przewidywalny, idący ciągle do przodu na pressingu "napierdalacz" Sosa. Młody faworytem, choć nie tak wielkim, bo jednak zawodowe doświadczenie znaczenie ma. 60-40, może 65-35 dla Davisa, o którym już dłuższy czas temu pisałem, że to wielki talent.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania