boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-11-16, 12:07   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Mayweather Jr: odszedłem z boksu zdrowy. Ali na koniec kariery ledwo mówił i chodził

Wielu kibiców przez lata krytykowało Floyda Mayweathera Jr za defensywny styl walki. Sam "Money" uważa jednak, że dzięki kształceniu technik defensywnych zdołał zakończyć karierę nie tylko jako wielki pięściarz, ale przede wszystkim zdrowy człowiek. Mayweather podaje tutaj za przykład Muhammada Alego, zmarłego kilka miesięcy temu. "The Greatest" walczył bardziej efektownie od Floyda, lecz według "Moneya" kosztowało go to wiele zdrowia.

- Podczas całej kariery dobrze się bawiłem. Bawiłem się też dobrze, kiedy słuchałem tych wszystkich opinii. Wiesz, ludzie zawsze krytykują i będą krytykować. Kiedy Ali był na szczycie, też był bardzo krytykowany, a dzisiaj ci sami ludzie za nim tęsknią. Ale zauważcie też jedną rzecz. On pod koniec swojej kariery ledwo mówił. Ledwo chodził. Mnie widzicie bystrego, szykownego. To ważniejsze niż wszystko. Cieszę się, że walczyłem defensywnie. To była wielka rzecz; zakończyć karierę bystrym, zdrowym, jako dobry inwestor - powiedział Floyd Mayweather Jr.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 16:50   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Mimo kosmicznego rekordu, ogromnego ego, setek milionów dolarów, ten człowiek tonie w kompleksach. Porównując się z Alim z góry stawia się na przegranej pozycji, bo choć ,,na papierze" wszystko wygląda u niego lepiej (rekord, zarobki itd.) to jednak Ali był, jest i będzie ikoną tego sportu.

W kulturystyce np. Schwarzenegger zdobył 7 razy tytuł Mr. Olympia, a Dorian Yates chyba 8 czy 9. To bez znaczenia. Kulturystą wszechczasów jest Arni.

Niestety dla Floyda, ale za dwie, trzy dekady będzie tylko historyczną ciekawostką budzącą emocje jedynie w kontekście komercyjnych rekordów.
Kosmonauta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 17:14   #3 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ale ma racje, odejść po dwudziestu latach z boksu i wciąż potrafić na lekko złożyć zdani to też sztuka. Floyd walczył defensywnie i przez to w wieku 37 lat wciąż nie był rozbity i mógł kontynować kariere. Ci wszyscy kozaki co sporo przyjmowali to zazwyczaj szybko kończyli te swoje kariery...że już nie wspomnę o twarzach potrzebujących operacji plastycznych czy bajzlu w baniach i problemach z skleceniem najprostrzego zdania.
Bowe to teraz idiota, w Głogeo trzeba się naprawde wsłuchać żeby zrozumieć, Adamek ma ryj jakby dostał z patelni... masa innych przykładów. Taki to sport
Floyd skończył najlepiej jak mógł
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 17:17   #4 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

oy tam oy tam poprostu ciezka budzi viecey emocyi ze vzgledu na grzmoty , nie viem kto viecey osiagnal nie da sie tego porovnac ale v sumie nie ma to za duzego znaczenia , mayweather ma racye skonczyl bedac zdrovy i vygryva na tym
glinczuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 17:33   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Mój problem z tą wypowiedzią polegałby na tym, że Parkinson nie jest chorobą środowiskową, a genetyczną. Nie ma dowodów na to, że boks ma wpływ na rozwój tej choroby i choć tego wykluczyć nie można, zakładam, że Money nie wie, czym jest Parkinson... i nie chodzi mi o szczegóły choroby. W jego umyśle Ali był chory bo przyjmował ciosy... a on jest boski, bo tych ciosów unikał (choć też zdarzało mu się pływać w karierze).
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 18:47   #6 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Mój problem z tą wypowiedzią polegałby na tym, że Parkinson nie jest chorobą środowiskową, a genetyczną. Nie ma dowodów na to, że boks ma wpływ na rozwój tej choroby i choć tego wykluczyć nie można, zakładam, że Money nie wie, czym jest Parkinson... i nie chodzi mi o szczegóły choroby. W jego umyśle Ali był chory bo przyjmował ciosy... a on jest boski, bo tych ciosów unikał (choć też zdarzało mu się pływać w karierze).
Dokładnie. Poza tym boli go wielkość Alego, który jest ikoną. Niedoścignioną na wielu płaszczyznach, mimo zera w rekordzie i tej całej szopki z TBE.
Kosmonauta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 19:33   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Przypomnę tylko, że lekarze naciskali, aby Ali zakończył karierę zaraz po ciężkim łomocie od Fraziera(Ali - Frazier III). Poza tym Parkinson ma objawy częściowo podobne do encefalopatii bokserskiej - ile w tym przypadku jednego a ile drugiego chyba nikt nie wiedział.

Obstawiam że gdyby Moneya promował Don King - to tak dobrze by Floyd nie skończył...
heatbeat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 20:09   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Z tą bystrością trochę przesadził.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 20:45   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał heatbeat Zobacz post
Obstawiam że gdyby Moneya promował Don King - to tak dobrze by Floyd nie skończył...
dlaczego?
floyd skonczyl dobrze jako bokser tylko i wylacznie dzieki samemu sobie.
Przy tej skali talentu sportowego jak i medialnego nawet jesli promotor by cie blokowal 3 lata w jeden rok ponownie stajesz sie swiatowa gwiazda.
Po drugie Don King moze i byl kanalia ale nie idiota. Nie blokuje sie zawodnikow o takim potencjale zarobkowym.
Don King z punktu widzenia przecietnego kibica i tak byl jednym z najwaznieszych promotorow w dziejach boksu. To on tworzyl wielkie walki. A ze wielu zawodnikom zmarnowal kariere to inny temat ktory nie ma nic wspolnego z TBE Jakbys nie probowal na to spojrzec i tak ci wyjdzie to co mialo miejsce w realu. Czyli to ze Floyd sam siebie zaczal promowac i w tym czasie zarobil najwieksze pieniadze.
Mike Tyson nie skonczyl zle z powodu Kinga tylko i wylacznie z powodu swoich decyzji.

Jego przeciwnicy wiecznie oczerniaja go mowiac o defensywnym stylu walki.
Sluchajcie, nie slyszalem nigdy o zawodniku ktory ma taki styl i nigdy nie przegral na swiatowych ringach od nastu lat.
Skoro nie przegral to znaczy ze wygral. Walczac w defensywie? bedac w odwrocie? mowiac jezykiem militarnym. Czy jednak byl w walce? jak on kurwa wygrywal? Byl w walce ze swoim przeciwnikiem czy nie byl?!?! tu lezy cala prawda. W tym zdaniu. Jesli ktos mi powie ze nie byl w walce to przyznaje sie ze jest idiota.
Bo ja widze przed telewizornia jak walcza, skoro Floyd nie spierdala do szatni po pierwszym gongu jak we wrestlingu?
O co chodzi z tym defensywnym stylem walki? ze glupio ryja nie wystawia jak zawodnik watpilwej klasy? To TBE. TBE nie walczy jak inni. nie pokonuje przeciwnika lizac rany, robi to szykownie w swoim stylu
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-16, 21:52   #10 (permalink)
contender

Domyślnie

Sporą przesadą jest mówić, że Mayweather nigdy nie przegrał, a na pewno nie wszystkie walki wygrał. Z Jose Luisem Castillo pierwszą walkę z całą pewnością przegrał. A i parę remisów w rekordzie też śmiało można by mu dać.
Pokrak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania