boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-11-16, 20:54   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Martin Murray wypunktował Nuhu Lawala [+Video]

Czterokrotny pretendent do mistrzowskich tytułów Martin Murray (34-4-1, 16 KO) powrócił na dzisiejszej gali w Monako punktowym zwycięstwem nad niepokonanym wcześniej Nuhu Lawalem (23-1, 13 KO). Pojedynek nie był zbyt piękny, sporo było w nim klinczu, przepychanek i drobnych fauli, ostatecznie górę wzięło większe ringowe obycie i znaczna przewaga warunków fizycznych po stronie Anglika, który zdobył pas WBA Continental w wadze super średniej.

Wyraźnie mniejszy Lawal rozpoczął walkę w mocnym tempie, starając aktywnie przedzierać się do półdystansu i zadając liczne uderzenia. Murray częściej decydował się czekać na ataki Nigeryjczyka z niemieckim paszportem i odpowiadać kontrującymi uderzeniami. Taktyka twardego boksera z St. Helens sprawdzała się nieco lepiej i to on wygrywał większość rund dzięki nieznacznie większej liczbie widocznych uderzeń, ale pojedynek miał optycznie dość wyrównany przebieg. Wydawało się, że w dziewiątej rundzie Lawal padnie ofiarą swojego energochłonnego stylu. Czarnoskóry zawodnik sprawiał wrażenie bardzo zmęczonego, przyjął wiele mocnych uderzeń i z trudem dotrwał do gongu. W trzech ostatnich odsłonach nie był jednak zagrożony porażką przed czasem. W ostatnim starciu Murray został ukarany odjęciem punktu za ataki głową.

Ostatecznie Anglik zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów punktowych w stosunku 116-111 i 2 x 117-110.

Był to udany powrót Murraya po wyraźnej czerwcowej przegranej z George'em Grovesem.

Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-16, 08:08   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Fajna walka była. Chyba najlepsza na tej gali
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-16, 09:41   #3 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Eeeeee, yyyyyyy, eeee fajna?

Mimo, że zaczęła się o 20.30 to musiałem kilka razy zmieniać pozycję żeby nie zasnąć.

Murray był 1.5 razy większy od rywala, który zwykle rywalizuje w średniej, a i tak jest zbyt rozbudowany jak na boksera. Dysproporcja w sile i warunkach fizycznych byłą bardzo duża, nie dziwi więc fakt, że taktyka Lawala polegała na obniżaniu pozycji i wpadaniu w Murraya z pojedynczymi ciosami a następnie natychmiastowym klinczowaniu. Murray natomiast nie potrafił utrzymać rywala na dystans przednia ręką i, najogólniej mówiąc, boksowaniem dlatego walka była w mojej ocenie bardzo słaba do oglądania i polecam nawet jej nie włączać. Przez 12 rund nie znalazł recepty jak uderzyć niższego rywala wpadajacego do przodu żeby przyklinczować. Połowa tej walki to rozdzielanie zawodników przez sędziego.

Zwycięstwo Murraya zasłużone, ale noty za styl słabiutkie.

Czyli mamy dwanaście rund walki Murraya z dużo mniejszym zawodnikiem z Afryki zakontraktowanym na tydzień przed galą. Nie wiem czy użytkownik Black Dragon widział potyczkę Sosy ze Smithem, skoro ta walka mogła być najlepsza ;] (o legendarnej batalii Ortiz vs Scott nie wspaminam :D)
b7e7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-16, 12:24   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Walka słaba, rwana i zwyczajnie nudna. Popieram przedmówcę w tej kwestii.
Wydaje mi się, że Brytyjczyk zrobił tylko tyle by wygrać, małym kosztem. Ale splendoru poza wynikiem, ta walka mu na pewno nie przyniosła.
Zastanawiam się co dalej? Murray zdobył podpaskę WBA, co w konsekwencji ma znaczyć, że niebawem (lub trochę później ponownie spróbuje pójść drogą po tytuł WBA? Być może, ale kolejka do w/w jest bardzo długa.
A poza WBC (trzynasty) nigdzie indziej Anglik nie jest notowany (w czołowej 15-tce).
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-16, 14:54   #5 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał b7e7 Zobacz post
Nie wiem czy użytkownik Black Dragon widział potyczkę Sosy ze 9Smithem, skoro ta walka mogła być najlepsza ;] (o legendarnej batalii Ortiz vs Scott nie wspaminam :D)
Chodzi Ci o cos konkretnego czy po prostu szukasz zaczepki?

stare 13-11-16, 14:58   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Smoku, kolega uważa tylko, że walka Sosy była najlepsza na tej gali. A skoro Ty wskazałeś jako taką na walkę Murraya, to jego to dziwi, no bo jednak walka Sosa - Smith była lepsza
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-16, 15:53   #7 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Smoku, kolega uważa tylko, że walka Sosy była najlepsza na tej gali. A skoro Ty wskazałeś jako taką na walkę Murraya, to jego to dziwi, no bo jednak walka Sosa - Smith była lepsza
Oczywiście ja mu tego nie bronię natomiast nie podoba mi sie sposób w jaki to okazuje. Walka Sosy mnie nie ruszyła. Nie wiem, może dlatego że wole wyższe wagi a może dlatego że liczyłem na czasówke. A może byłem już za bardzo zmęczony po pokazie Scotta)))) Chyba będę musiał zrobić powtórke
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania