boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-11-16, 11:38   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 232 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Stevenson chce zwycięzcy pojedynku Ward vs Kowaliow

Mistrz WBC wagi półciężkiej, Adonis Stevenson (28-1, 23 KO) chce wyjść do ringu ze zwycięzcą zbliżającego się starcia pomiędzy czempionem IBF, WBO, WBA, Siergiejem Kowaliowem (30-0, 26 KO) a Andre Wardem (30-0, 15 KO), które odbędzie się 19 listopada. "Superman" w pierwszym kwartale przyszłego roku musi się jednak wpierw zmierzyć z Eleiderem Alvarezem, który jest obowiązkowym pretendentem.

- Wiecie, że Andre Ward walczy z Siergiejem Kowaliowem 19 listopada, a ja chcę walczyć ze zwycięzcą, żeby unifikować pasy. Jestem prawowitym mistrzem w wadze półciężkiej i chcę wszystkich tytułów. To odpowiedni czas na tę walkę. Myślę, ze Ward vs Kowaliow to starcie 50-50, nie wiem kto wygra. Fani chcą jednak wiedzieć, kto jest obecnie najlepszym półciężkim. I ktokolwiek zwycięży w ich pojedynku, wiem, że go pokonam -
twierdzi Stevenson.

źródło: bscene

Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-16, 11:55   #2 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Darowałby se.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-16, 13:08   #3 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mój post z wczoraj:
Cytat:
Napisał Pokrak Zobacz post
Stara śpiewka: "Chętnie zawalczę z tymi najlepszymi, ale na razie walczę z solidnie dobranymi"
Pokrak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-16, 13:25   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

A kto to jest?
Dinamita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-16, 14:15   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Ostatnia walka Stevensona jest pierwszą, po której mam realne zastrzeżenia do faceta. Nie dość, że pozwolił się trafiać, i to w pierwszej fazie walki, to wyraźnie odczuwał te ciosy i pozwolił na długie momenty dominacji rywala. Trudno powiedzieć, czego zabrakło Supermanowi, bo na pewno nie przygotowania. Kompletnie zdominował pierwszą rundę, by dać zdominować się w kolejnej... Moim zdaniem w dużej mierze to ambicje i pewność siebie mogły sprawić, że pogubił się w tej drugiej rundzie... źle to wyglądało dla niego. Następnie trzecia i część czwartej to już ambicje przekute w wojnę na wyniszczenie, z małą przewagą Stevensona, ale ewidentnie był to czas pozbawiony jakiejkolwiek taktyki z obu stron.

O ile taka postawa jest zrozumiała u Willimasa, który postawił na "wóz albo przewóz", o tyle ze strony Stevensona było to zbyt ryzykowne... (z Biką potrafił być zdyscyplinowany). A poza tym Willimas to silny mańkut, a Stevenson podobno nie potrafi walczyć z mańkutami..

Być może jest też i regres... ale nie jestem jeszcze pewien. Być może u Stevensona zaczynają spadać parametry (w tym głównie refleks i dynamika uderzeń). Wiele powiedziałaby walka E. Alvarezem.

A co do Stevenson vs Kowal/Ward to byłoby to kolejne wielkie wydarzenie w półciężkiej i w całym boksie.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-16, 15:01   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Dla mnie Stevenson wygląda podejrzanie od walki z Fonfarą. Ward go punktuje na luzie a Kowaliow funduje KO.
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania