boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Czy jako kibic bokserski chciałbyś, aby Tomasz Adamek wrócił na zawodowe ringi?
TAK 95 29.60%
NIE 155 48.29%
JEST MI TO OBOJĘTNE 71 22.12%
Głosujących: 321. Nie możesz głosować w tej sondzie

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-11-16, 10:51   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Sonda Boxing.pl: co sądzicie o powrocie na ring Tomasza Adamka?

Jak wiemy, Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) nosi się z zamiarem powrotu na ring w 2017 roku. "Góral" być może kolejną walkę na zawodowstwie stoczy pod wodzą nowego trenera. Dziś wychodzimy do Was z pytaniem o to, co sądzicie o powrocie między liny byłego mistrz dwóch kategorii wagowych. W sondzie wskażcie "TAK", "NIE" lub "JEST MI TO OBOJĘTNE", natomiast w komentarzu miło widziane będą szersze dyskusje na temat wszelkich aspektów związanych z ewentualnym powrotem wojownika z Gilowic.

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 10:59   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Jest mi to obojętne, ale nie zapominajmy, że to jego praca.... To tak, jakby jakiś reżyser pisał coraz słabsze scenariusze, ale wciąż miałby duże zlecenia... wciąż mógłby sporo zarabiać... Oczywiście boks to również zdrowie, ale ja rzadko wnikam w tę kwestię.. To już są indywidualne wybory bokserów. Zarabianie sporych pieniędzy bywa ryzykowne w w wielu sportach...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 11:01   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Ja jestem na tak, z kilku powodów.

- Tomasz Adamek czysto sportowo wciąż nie ustępuje kilku polskim ciężkim, których oglądamy na lokalnych galach. Swoją drogą to jest wciąż solidny poziom, mimo wieku i wielu ciężkich walk na koncie.

- "Góral" szuka tylko dodatkowej kasy - słyszymy często. Okey, ale robi to uczciwie, zarabia uczciwie. Ostatnie trzy walki to Szpilka, Saleta i Molina - tylko Przemysław wyraźnie jest już off i był to mały mismatch. Szpilkę i Molinę możemy przecież spokojnie zaliczyć do grona szerokiej czołówki wagi ciężkiej.

- Tomek to wciąż bardzo popularny w Polsce pięściarz, napędzający koniunkturę na boks. Dopóki walczy, to jest szansa, że przyciąga kolejnych kibiców do boksu, buduje zainteresowanie pięściarstwem w Polsce. Mało mamy już aktywnych bokserów - ikon. A przed nami być może naprawdę chudy okres w boksie.

- Jeżeli Tomek chce walczyć, to nie mam ochoty mu tego bronić, czy go za to krytykować. Bardziej niebezpieczna jest praca na budowie dla facetów +60 (widuję takich), niż dla 39 letniego sportowca kolejny zawodowy występ. Nie będę bronił komuś pracować, zarabiać, a przy tym się spełniać, realizowwać, oddawać pasji. Tego można wręcz zazdrościć
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 11:07   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Są plusy i minusy takiego stanu rzeczy, dla mnie osobiście jest to obojętne. Najważniejsze co o tym myśli sam zainteresowany i to jest jego decyzja, nikogo więcej. Tym bardziej, że nie tylko jemu ten pomysł podoba się.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 11:21   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Dalem jest mi to obojetne. Wroci Spoko,nie to tez nie bede plakal. To jego decyzja powinna byc. Jezeli czuje sie jeszcze na silach,zeby boksowac - co za tym idzie - zarabiac,to niech to robi.. Pokazal z Molina,ze z szerokim topem,nawet jako maly ciezki potrafi jeszcze rowno rywalizowac... Ma rewelacyjny rekord. Do rozmienienia i journeymana ma bardzooo daleko,wiec jezeli z glowa bedzie przyjmowal wyzwania,to jak najbardziej, niech se boksuje. I mysle,ze tez taki bedzie final. Bedzie walczyl dalej... Jedyne co powinien zrobic,on czy ktos kto jest z nim zwiazany sportowo,to zakazac mu tych publicznych wyznan o zakonieczniu kariery,bo to pozniej "troche"niepowaznie wyglada. Wiadomo,emocje ,adrenalina ale niech mu ktos zakoduje,zeby jednak dal se na luz.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 13:01   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Ja go nie chcę oglądać, dla mnie jego boks w ciężkiej jest nudny i nie wywołuje żadnych emocji.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 13:49   #7 (permalink)
champion

Nominowany 202 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Jestem na nie, ale zawsze będę mu kibicował (także w walkach z rodakami). Uważam, że argument rozmieniania się na drobne pasuje idealnie do tej sytuacji.

Na pewno też Adamek w ciężkiej nigdy nie był szczególnie ekscytującym pięściarzem (poza walką z "Aureolą").

Nie przeszkadza mi to, że sobie zarabia, na pewno do ringu go ciągnie i ma prawo walczyć ile mu się podoba (i jego rodzinie - to bardzo ważne).

Bardzo chciałbym zobaczyć Adamka, który po zmianie trenera robi znów krok w przód i leje jeszcze paru niezłych gości, ale myślę, że to mało prawdopodobne. Porażka z Moliną była znamienna, nieprzypadkowa i myślę, że nie mogła się zdarzyć 5 lat wcześniej.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 14:48   #8 (permalink)
prospect

Domyślnie

Nie, jak oglądam polską galę boksu chcę oglądać walki bokserskie na wysokim poziomie sportowym, a nie starcia emerytów z rencistami.
EmanuelAugustus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 14:52   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

Dla mnie to obojętne. Adamek to dorosły gość, doświadczony w boksie i w życiu. Może robić co chce. Gdyby wrócił to tylko w Polsce i tylko dla pieniądze, a więc gala musiałaby być w PPV. Osobiście na jego walkę nie wydałbym nawet 40 groszy, ale jak chce niech walczy. W sumie mnie to nie zdziwi bo każdy chciałby dobrze zarabiać w swoim zawodzie, a dla Adamka czas zarobku w boksie już się kończy.
Nelson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-16, 15:55   #10 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Jest mi to kompletnie obojętne. Ze sportowego punktu widzenia to już raczej nie ma sensu, ale jeśli strona finansowa jest dla Tomka satysfakcjonująca i na tyle motywująca, żeby przechodzić reżim treningowy, to nie widzę przeszkód.

Irytuje mnie to wszędobylskie ,,rozmienianie się na drobne". Czy osoby to piszące pewne są, że to na pewno ,,drobne" ?

Zresztą rekord Adamka i to, co z nim zrobi, to jego problem. Tak jak każdy kibic wie, kiedy miał miejsce sportowy upadek np. Roya Jonesa Juniora, tak też każdy z łatwością rozgraniczy tą część kariery Adamka, która cechowała się sportową ambicją, szczytową formą i cennymi zwycięstwami, od tej, kontynuowanej już tylko dla garści talarów.

Adamek w ciężkiej nie interesuje mnie wcale. Walka z Kliczką jest idealnym podsumowaniem ,,ciężkiego" Górala.
Kosmonauta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania