boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-09-16, 11:42   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Video: Giennadij Gołowkin wygrywa przed czasem z Kellem Brookiem

Ciężko stwierdzić, by Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) zaprezentował się wczoraj na miarę swoich wielkich możliwości, mimo tego, iż po raz kolejny obronił mistrzowskie tytuły wagi średniej, wygrywając przed czasem. Kell Brook (36-1, 25 KO) był co prawda szybszy od Kazacha i ulokował na jego głowie sporo robiących wrażenie ciosów, ale ogromna przewaga fizyczna "GGG" w połączeniu z ogromnymi umiejętnościami w zakresie ścinania ringu pozwoliły mu na zastopowanie Anglika w 5. rundzie pojedynku. Choć Brook nie był liczony i starał się bronić, jego narożnik podjął decyzję o poddaniu swojego zawodnika, co okazało się bardzo dobrym wyborem, gdyż po walce wyszło na jaw, że "Special K" doznał pęknięcia oczodołu i dalsza walka mogłaby stanowić duże zagrożenie dla jego zdrowia i sportowej kariery.

Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 11:45   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomasz Baranek Zobacz post
ulokował na jego głowie sporo robiących wrażenie ciosów,
Dodałbym - wrażenie na kibicach, bo nie na Gołowkinie. A to na marginesie warto odróżniać
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 11:53   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Tak, o to mi chodziło. GGG rzecz jasna nie odczuwał zbytnio tych ciosów, ale to wynika też z zaznaczonej przeze mnie dalej przewagi fizyczności.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 12:20   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomasz Baranek Zobacz post
Tak, o to mi chodziło. GGG rzecz jasna nie odczuwał zbytnio tych ciosów, ale to wynika też z zaznaczonej przeze mnie dalej przewagi fizyczności.
Tak.. wiem. To taka mała ironia, skierowana do kibiców, którzy ciosy wartościują według własnych wrażeń wzrokowych, pomijając to, co najważniejsze, mianowicie wymowę uderzeń (poziom odczuwania ciosów przez przyjmującego).

Kiedyś słyszałem taką opinię, z którą trudno się nie zgodzić, że punktowanie walk z TV (a jeszcze gorzej z youtube) jest obarczone daleko idącymi błędami, a to z uwagi na brak możliwości oceny wymowy ciosu. Ocena ciosu jest możliwa tylko przy ringu, kiedy widzisz z bliska rekcję boksera, a nawet słyszysz. Nigdy nie punktowałem walki tuż przy ringu...

Warto zwrócić uwagę, że Brook w 5 rundzie był bardzo porozbijany i nie chodzi tu o kontuzję oczodołu... Kilka s. przed przerwaniem walki, pojedynek wyglądał bardzo źle dla Kella... on już się nie bronił, czyli koniec nadszedł dość szybko. GGG wyjątkowo się spieszył, zabrakło jakości, ale skuteczność warta podkreślenia..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 12:37   #5 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Tak jak myślałem, te całe gadanie o chorobie to były brednie. Kazach to fizyczny potwór i umie to wykorzystać.
Wróżyłem Brookowi o wiele gorszy i szybszy koniec, bardzo dobrze się zaprezentował i zakończył pojedynek o własnych siłach. Myślę, że w 154 mógłby sporo namieszać i tam powinien się przeprowadzić.
Junak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 13:07   #6 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Golovkin wczoraj był jakis nieswój. Pierwsze dwie rundy zupełnie bez zycia. Potem nie wiele lepiej. Wydał mi sie też wolniejszy niz we wczesniejszych walkach.
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 14:56   #7 (permalink)
bum

Domyślnie

W wywiadzie jeszcze w ringu Kell powiedział, że spodziewał się że Gołowkin jest większym puncherem. Gdzieś indziej powiedział (a może w tym samym wywiadzie?), że miał plan na drugą połowę walki. No nie może się chłop pogodzić z tym jak bardzo był bezradny z Gieńkiem. Przyzwyczajony do pochlebstw i uwielbienia jakie to z niego nie jest bokserskie cudo - a tu ostry wpierdziel jak i totalna bezradność. Uważam go za świetnego boksera ale jak większość Brytoli choruje na megalomanię. Póki co nie zdominował półśredniej. Z innej mańki - tak dominującego fizycznie w średniej boksera nie było od czasów Haglera a wcześniej to chyba tylko Stasio Kiecal.
krzychupu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 15:08   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał krzychupu Zobacz post
W wywiadzie jeszcze w ringu Kell powiedział, że spodziewał się że Gołowkin jest większym puncherem. Gdzieś indziej powiedział (a może w tym samym wywiadzie?), że miał plan na drugą połowę walki. No nie może się chłop pogodzić z tym jak bardzo był bezradny z Gieńkiem.
Nie mialby szans nigdy..Chyba,ze przez jakas kontuzje Gienka. On moze wygrywac kazda runde i dominowac,ale tylko do polowy dystansu. Golovkin zabija stylem..To jest najbardzej wymowny ofensywny styl jaki chyba widzialem..On idzie jak czolg,sprawia,ze rywal czuje sie zmeczony jak antylopa i nie musze mowic kto tu jest lwem..Daltego niech Brook lepiej zapomni o takich pomyslach raz na zawsze,bo tak poza tym to wspanialy piesciarz i ma szanse na jeszcze wiele wielkich sukcesow
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 15:33   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał mat.d Zobacz post
Nie mialby szans nigdy..Chyba,ze przez jakas kontuzje Gienka. On moze wygrywac kazda runde i dominowac,ale tylko do polowy dystansu. Golovkin zabija stylem..To jest najbardzej wymowny ofensywny styl jaki chyba widzialem..On idzie jak czolg,sprawia,ze rywal czuje sie zmeczony jak antylopa i nie musze mowic kto tu jest lwem..Daltego niech Brook lepiej zapomni o takich pomyslach raz na zawsze,bo tak poza tym to wspanialy piesciarz i ma szanse na jeszcze wiele wielkich sukcesow

Kely wziol ta walke bo jest w szyczie formy a nikt nie chce z nim walczył a walke ogladajac w Londynie byłem zdziowny/wkurwiony ze na kazacha obswawiali ludzie nawet z shiefield. Po prostu wziol walke która nie była dla niego.
-SZEFU- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-16, 15:59   #10 (permalink)
prospect

Domyślnie

"Obstawiali"... trudno było stawiać inaczej, bo mismatch był to przeokrutny. Brook był szybki i... tyle.

Ale czy efekt tego starcia może dziwić kogokolwiek? Znamy kilka takich historii, gdzie świetny w swojej kategorii zawodnik "idzie" wagę lub dwie wyżej i z rozpędu (czytaj: póki nie straci typowej dla swoich naturalnych warunków szybkości) obskakuje kilku śriedniaków, a następnie pada, jak kawka w starciu z jednym z lepszych w nowej dla niego wadze? Ja nie wiem, na co liczył Brook... że będzie jak - na przykład - RJJ w starciu z Ruizem? Może... z jednym tylko szczegółem - Ruiz nigdy nie był zawodnikiem pokroju GGG.

Brook mógłby pokonać kilku średnich, takich z top10, ale jeśli widzi się w ringu z np. Eubankiem, to... światłość wiekuista
supervixen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania