stare 07-04-16, 14:14   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Głos Boxing.pl - odc. 3

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu "Głos Boxing.pl". Tym razem podsumowaliśmy minioną potyczkę Tomasza Adamka z Erikiem Moliną oraz wzięliśmy na tapetę nadchodzącą batalię Charlesa Martina z Anthonym Joshuą, a więc pojedynek o mistrzowski pas organizacji IBF w "królewskiej" kategorii wagowej.

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-04-16, 15:08   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

dobre to
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-04-16, 17:22   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Mam nadzieje ze uda sie wam kiedys panowie wydac jakas ksiazke o boksie, wielka, wielka wiedza
mis64 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-04-16, 17:30   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Moim zdaniem Joshua nie jest aż tak zielony, żeby pod tym względem stawiać między nimi znak równości... Nie znalazłem informacji, ile Brytyjczyk zaliczył występów, ale oglądałem go w najważniejszych walkach. Z Camarellem nie wygrał, ale wypadł przyzwoicie... z pewnością nie jak żółtodziób. Martin zaczął w wieku 22 lat i stoczył 60 walk.. Być może źle to odbieram, ale mam wrażenie, że czekający nas pojedynek to trochę jak konfrontacja wschodzącego dominatora z hobbystą...

Wiele poświęciliście uwagi ostatniej walce Joshui.. Moim zdaniem nie ma co szukać analogii.. Walka z Whyte'em nie jest reprezentatywna, była naprawdę specyficzna. Duży bagaż emocji, animozji, a na końcu głównie ambicje i próba urwania głowy przeciwnikowi.. Nauką dla Joshui jest taka, że należy być profesjonalistą i zawsze szanować rywala w ringu. Tego zabrało zdecydowanie bardziej niż poruszania głową...

Wg mnie zobaczymy szeroki wachlarz techniczny faworyta. Kurs 1,20, jeżeli oceniałbym przez pryzmat szans, to najniższa "kara" dla Martina. Wg mnie Brytyjczyk jest dużym faworytem. Moje typy i oceny są zasadnicze, jak to często bywa, ale w tym przypadku muszę równolegle podkreślić wiele niewiadomych. Jednakże zdecydowanie więcej po stronie Martina, bo obaj na pewno wzniosą się na poziom dużo wyższy, niż dotychczas zaprezentowali.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-04-16, 20:41   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post

Wiele poświęciliście uwagi ostatniej walce Joshui.. Moim zdaniem nie ma co szukać analogii.. Walka z Whyte'em nie jest reprezentatywna, była naprawdę specyficzna. Duży bagaż emocji, animozji, a na końcu głównie ambicje i próba urwania głowy przeciwnikowi.. Nauką dla Joshui jest taka, że należy być profesjonalistą i zawsze szanować rywala w ringu. Tego zabrało zdecydowanie bardziej niż poruszania głową...
racja walka z whytem nie mowi za wiele o potancjale joshuy - lecz z drugiej strony jest to jedyna walka w ktorej byl gdzies chwile w klopotach wiec.....niektorzy moga sie tym sugerowac
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-04-16, 21:11   #6 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

To trochę błędne koło, o każdym prawie z czołówki HW można powiedzieć, że jest niewiadomą teraz.
Nawet o Furym słyszałem takie głosy, że to już nie ten Kliczko itd.
Obaj mają potencjał, obaj mają atuty. JEden jest mistrzem, drugi może nim być, walka bez oczywsitego faworyta, a to czyni ją ciekawą.
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-04-16, 00:53   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 632 razy w 119 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie

Adrian - absolutnie nie stawiamy znaku równości między Joshem a Martinem. Dla Matiego AJ jest zdecydowanym faworytem i podobnie jak ty zgadza się z kursami około 1,2. Dla mnie też Anthony faworytem, ale nieco mniejszym. Ja u siebie u buków w UK widziałem kursy 1.05 czy 1.1 i dla mnie to nie oddaje realnych szans zawodników, z tym że to jest temat marginalny i mało istotny.

Josha przewagą jest ten poziom walk amatorskich i jego lepsze wyszkolenie poparte atletyzmem, ale on naprawdę nie ma wielkiego doświadczenia. Zaledwie 50 walk amatorskich i 15 zawodowych. Martin boksuje siedem lat, Joshua osiem. Naprawdę Ant jest zielony jeśli chodzi o różne typy przeciwników, o mańkutów, o pięściarzy śliskich, szybko przemieszczających się itd. Boks amatorski to trochę inna bajka. Tam jego zwierzęca siła, szybkie tempo w kilku rundach i przygotowanie fizyczne pozwalały nawiązać walkę z każdym. Oczywiście jego osiągnięcia świadczą o bardzo dużym potencjale, ale w boksie zawodowym trzeba uczyć się nowych rzeczy. Tu trzeba więcej myśleć, dobrze rozkładać siły, czytać przeciwnika i samemu nie dać się przeczytać na dłuższym dystansie. Dostosywać się w trakcie walki do przeciwnika, zmieniać taktykę itd. Nie twierdzę, że AJ tego wszystkiego nie potrafi, ale to dopiero musi pokazać w ringu przeciwko rywalom, którzy go do tego zmuszą. Dotychczasowi poza Whyte'em nie zmusili, tak więc naturalne jest, że bierzemy pod lupę walkę w której było jakieś wyzwanie, a nie pojedynki z pięściarzami na telefon. Wiadomo, że Whyte nie przekłada się bezpośrednio na Martina, ale przecież my tego nie przekładamy. Dillian to pierwszy godny uwagi przeciwnik w boksie zawodowym stąd pogląd, że w boksie zawodowym AJ wciąż mało sprawdzony jest zasadny. Martin, który miał z dobrym przeciwnikiem (Głazkow) ćwierć walki jest jeszcze bardziej niesprawdzony, ale tak naprawdę na wysokim poziomie zieloni są obaj. To jest pojedynek prospektów z pasem w tle. Taka jest rzeczywistość transformacji wagi ciężkiej. Bardzo ciekawa rzeczywistość, bo prospekci są ekscytujący i z dużymi możliwościami.

A co do ruszania głową dosłownie i w przenośni to są ze sobą ściśle związane. Jeśli pięściarz używa rozumu to nie chce obrywać od ponad stukilowych chłopów. A jeśli nie chce obrywać, to musi poruszać głową i stać się ruchomym celem. Bardzo ważny element w boksie.
Andrzej Pastuszek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-04-16, 05:34   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Sądziłem, że Joshua ma bogatsze doświadczenie amatorskie.. Ale w sumie to jeszcze lepiej o nim świadczy. Tak czy siak walka rozpala umysły fanów, choć mnie bardziej kręci Abraham - Ramirez i wiele innych pojedynków.. Ale duże zainteresowanie wagą ciężką i to dla mnie dobra wiadomość

Co do natomiast Powietkin- Wilder to Mateusz ma rację.. tych argumentów przeciw Amerykaninowi jest coraz mniej.. Też się na tym złapałem myśląc o tej walce..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-04-16, 11:29   #9 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

To doświadczenie amatorskie nie wyraża się tylko i wyłącznie w ilości walk, ważniejszy jest talent zawodnika i jakość walk (idealnym przykładem jest Cassius Clay). Joshua toczył walki z najlepszymi amatorami i to bardzo podnosi jego wartość już na wejściu do profesjonalnych szranków. Ogólnie, rzeczywiście ma chłopak nad czym pracować, brakuje mu przede wszystkim doświadczenia w "profesjonałce", ale jeśli chodzi o amatorską część kariery na pewno ma bardzo dużą przewagę nad Martinem. Świetnie to zresztą pokazywały pierwsze profesjonalne walki Martina, braków co nie miara, liczne techniczne słabości.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania