boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-04-16, 19:40   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Nick Blackwell został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej

Nick Blackwell został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej po jego pojedynku z Chrisem Eubankiem Jr. Bokser został wybudzony 2 kwietnia, ale informacja o tym nie została podana do publicznej informacji na prośbę rodziny Blackwella. Zawodnik pozostaje pod opieką lekarzy i jest do niego dopuszczona jedynie rodzina i najbliżsi przyjaciele.

Bokser czuje się dobrze. Nie ma problemów z komunikacją i reagowaniem na wszelkie bodźce. Lekarze są bardzo optymistyczni i uważają że Anglik wróci do pełni zdrowia. Zawodnika czeka teraz długa rehabilitacja. Jednocześnie, wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, nie będzie mógł kontynuować kariery pięściarskiej.

W specjalnym oświadczeniu promotor Blackwella, Nick Hennesy, potwierdził te informacje, jednocześnie dziękując wszystkim za wsparcie jakie zostało mu udzielone.

Źródło: Redakcja

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-04-16, 19:54   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

To świetny news. Obawiałem się, ze brak informacji od dłuższego czasu oznacza, że ta, która się pojawi będzie niedobra. Pozostaje trzymać kciuki za pomyślną rehabilitację Blackwella.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-04-16, 19:55   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Bardzo wazna wiadomosc. Oby wrocil do zdrowia.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-04-16, 11:05   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Gdzie sa ci od standardowej procedury?? Wyklocali sie ze to norma i wroci na ring! Nie ma opcji zeby po krwawieniu mozgowym i wprowadzeniu w spiaczke bokser dostal licencje na powrot. No ake ok znawcy standardowych procedur wiedza lepiej. Cieszy ze chlopak juz przytomny i wraca do zdrowia.
robokubo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-04-16, 13:24   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

wlasnie piekne by bylo gdyby Blackwell dostal informacje- po tym jak lekarze oglosili ze najprawdopodobniej nie bedzie zadnych negatywnych skutkow w zwiazku z tym co mialo miejsce- ze moze wrocic do boksu gdy sam tylko tego zapragnie.
Ludzie ktorzy zakazuja mu powrotu do boksu ( powtarzam!!! po bardzo optymistycznych informacjach ze strony lekarzy) i wszyscy ci ktorzy z nimi sie zgadzaja obdzieraja Blackwell-a z marzen i darzenia do odniesienia sukcesu czyli chwaly.
I to wszystko w zle pojetej empatii. Macie tak zindoktrynowane mozgi gownem ze to sie nie da.
Dla mnie ktos taki nie jest czlowiekiem tylko bydleciem. Cale zycie unikam ludzi ktorzy chca dla mnie dobrze.
zwykle kurwy a nie ludzie
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-04-16, 08:31   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Taszun, nie do końca jestem pewien, czy piszesz całkiem serio, czy też trochę sobie żarty robisz, więc możemy sobie januszowo poteoretyzować... Nie jestem neurologiem czy naczyniowcem, nie potrafię z jakąkolwiek dozą pewności ocenić stanu Blackwella. Mogę sobie jednak, na swój mały rozumek, przełożyć to, co dociera do mnie ze świata i spróbować wyciągnąć wnioski. A te są według mnie takie, że jeśli kontuzja kolana czy barku potrafi latami powracać i się pogłębiać, a rozcięte kiedyś łuki brwiowe z każdym kolejnym ciosem być bardziej podatne na pękanie, to potrafię uwierzyć w to, że krwotok w tak newralgicznym, tak trudno dostępnym i wciąż tak słabo rozpoznanym miejscu powinien pociągać "jakieś" konsekwencje. Nie wyobrażam sobie, że jakikolwiek lekarz i jakakolwiek komisja przyklepie powrót Blackwella na ring. Coraz głośniej mówi się o tym, że amatorzy startujący w popularnych maratonach potrafią sami sobie zrobić krzywdę i jednak powinni przechodzić jakieś badania... O ile tam może to być trudne do ogarnięcia, o tyle w boksie zawodowym tego problemu nie ma. Każdy uraz, każda "niemoc" boksera jest dokumentowana. Skręcona kostka, naderwany mięsień, przetrącony bark - ok, to się leczy, rehabilituje, żadne nie dotyczy życiowo istotnej części ciała. Krwawienie? Do mózgu?? Można sobie wyobrazić większe fuckupy, ale na litość - mówimy o mózgu, bez którego ta kostka, mięsień i brak byłyby nic nie znaczącym zlepkiem komórek. Można przeszczepić serce, które umiera, można uciąć zajętą martwicą rękę i przyszyć inną - takie rzeczy się robi, ale mózg? Umiera mózg i owszem, można przez jakiś czas maszynowo podtrzymywać życie, aby dostarczyć tlen i pożywkę dla komórek, ale to jest zawsze bilet w jedną stronę.

To napisałem ja, samozwańczy cebulowo-januszowy kanapowy specjalista od komórek mózgowych specjalizujący się w urazach sportowców.

Blackwellowi należy życzyć szybkiego powrotu do zdrowia i normalnego funkcjonowania - poza ringiem.
supervixen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-04-16, 09:51   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

poteoretyzować januszowo pozostawiam januszom. np siedzacych w komisjach bokserskich ktorzy nie sie neurologami??. np w PZB jest Dr n. med. Łukasz Talarek jest specjalistą chirurgii klatki piersiowej.
Lekarz komisji bokserskiej nie moze miec mozliwosci oceny ogolnego stanu zdrowia pod katem mozliwosci odbycia walki ktora mialaby nastapic gdy zawodnik jest w trakcie leczenia urazu??

Wiec na jakiej podstawie komisja bokserska ocenia stan zdrowia zawodnika wydajac dozywotni zakaz uprawiania dyscypliny sportowej jaka jest boks?

Jeszcze raz powtorze. Zle rozumiana wrazliwosc spoleczna i empatia ktora kazdego dnia ryja wam leb obciela wam jaja i mozliwosc rozumowania.

Nick Blackwell w momencie gdy wyjdzie z tego urazu bez wiekszych powaznych pourazowych komplikacjach (jesli wierzyc doniesieniom w mediach ze Lekarze są bardzo optymistyczni i uważają że Anglik wróci do pełni zdrowia) powinien miec prawo wraz z rodzina- po uzyskaniu informacji od specjalistyna temat urazu ktorego doznal,przebiegu leczenia, ewentualnych komplikacji gdyby jednak zdecydowal sie na powrot na ring- do podjecia decyzji o ewentualnym powrocie na ring lub zakonczeniu kariery. Tak sie traktuje drugiego czlowieka powaznie jak czlowieka. Tylko w taki sposob
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-04-16, 13:33   #8 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał robokubo Zobacz post
Gdzie sa ci od standardowej procedury?? Wyklocali sie ze to norma i wroci na ring! Nie ma opcji zeby po krwawieniu mozgowym i wprowadzeniu w spiaczke bokser dostal licencje na powrot. No ake ok znawcy standardowych procedur wiedza lepiej. Cieszy ze chlopak juz przytomny i wraca do zdrowia.
Skoro zostałem wywołany do tablicy to odpowiem. Owszem w przypadku takich kontuzji wprowadzenie w śpiączkę farmakologiczna było standardową procedura. Nie jest tez prawdą to copiszesz o licencji. Znasz takiego zawodnika jak Edwin Valero? Boksował przez wiele lat po jeszcze powazniejszym urazie. Tutaj początkowe prognozy były takie że Blackwell będzie mógł wrócić do boksu. Ale to były prognozy. Teraz dopiero jest pełna opinia. I ja to szanuje.

P.s. Gołota po Tysonie również miał mały krwotok pod czaszką
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-04-16, 13:36   #9 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Poza tym to że teraz dostał zakaz nie znaczy że za kilka lat po ponownych badaniach lekarze nie zmienią zdania.

stare 06-04-16, 13:37   #10 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Ach i jeszcze mam pytanie. Na jakiej podstawie uważasz że nie ma opcji na to żeby wrócił na ring? Mózg to delikatny organ ale nie aż tak jak niektórzy sądzą
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania