boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 22-02-16, 10:49   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 637 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie Frampton vs Quigg - typują brytyjscy eksperci

Już w nadchodzącą sobotę w Manchesterze odbędzie się frapująco zapowiadająca się unifikacja wagi super koguciej pomiędzy czempionem IBF Carlem Framptonem (21-0, 14 KO) a mistrzem WBA Scottem Quiggiem (31-0-2, 23 KO). Walka powszechnie postrzegana jest jako starcie z gatunku 50/50, a tylko nieznacznym faworytem bukmacherów jest irlandzki "Szakal". Podobnie rzecz się ma wśród brytyjskich ekspertów, wśród których nieznaczna większość opowiada się również za Framptonem (stosunkiem głosów 8-6). Oto garść opinii trenerów i zawodników z Wysp Brytyjskich.

Gary Lockett (trener) - Jestem w niewdzięcznej sytuacji, bo miałem przyjemność pracować kiedyś z Quiggiem, ale stawiam na Framptona. To mecz równych przeciwników, ale ludzie wyciągają zbyt daleko idące wnioski z ich ostatnich pojedynków. Frampton jest bardziej wszechtronny, a jego arsenał jest bogatszy. Myślę, że dysponują podobną siłą ciosu i obaj potrafią przyjąć. Moje przeczucie mówi, że wygra Frampton.

Jamie McDonnell
(mistrz WBA w wadze koguciej) - Trudna sprawa. Zmieniałem kilka razy faworyta tej walki, ale po zwycięstwie Quigga nad Martinezem przychylam się w jego stronę. Zadecyduje jednak forma dnia. Quigg przystąpi do tej walki po lepszym ostatnim występie.

Kiko Martinez (przegrał z obydwoma pięściarzami) - To świetna i bardzo trudna walka dla obu. Frampton jest lepszym bokserem i wygra na punkty.

Gavin Reid (przegrał z obydwoma) - Quigg na pewno bije mocniej z tej dwójki, chociaż od momentu naszej walki Frampton zrobił ogromny postęp. Wtedy instynkt mówił mi, że w ich pojedynku wygrałby Quigg i to podtrzymuję. Jego siła ciosu nie spada w miarę upływu pojedynku. Zaimponował mi też wysoką aktywnością. Skreślanie Framptona byłoby jednak szaleństwem. Carl też ma czym uderzyć, potrafi na bieżąco korygować swoją taktykę i jest bardziej wyrafinowanym bokserem.

John Murray - Stawiam na Framptona. Patrząc na ostatnie pojedynki, to lepsze wrażenie zrobił Quigg, ale Frampton jest bardziej utalentowany, a jego możliwości są większe. Mój brat Joe sparował ostatnio z Framptonem i mówi, że Carl jest bardzo rozbudowany fizycznie przed tym pojedynkiem i bardzo żądny zwycięstwa. Mój typ to Frampton przed czasem.

Eddie Chambers - Quigg świetnie skraca dystans i jest bardzo pilnym uczniem tej gry. Przyglądałem się z bliska jego treningom i z powodu jego postawy i poświęcenia boksowi stawiam na niego.

Tyson Fury (jedyny niezdecydowany) - To dobra walka. 50/50. Wygra ten, kto będzie miał lepszy plan taktyczny. Shane McGuigan, czy Joe Gallagher? Zobaczymy. Tak czy inaczej, obaj przegraliby z Rigondeaux.

Źródło: boxingnews.online

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-02-16, 09:49   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Walka dla nie 50/50 ale chciałbym wygranej Framptona.
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania