boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-01-16, 10:14   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Amir Khan o wyborze Bradleya na rywala dla Pacquiao

Amir Khan liczył na walkę z Mannym Pacquiao. Wcześniej głośno zabiegał o rywalizację z Floydem Mayweatherem Jr. Zarówno Amerykanin jak i Filipińczyk znaleźli wytłumaczenie, by nie musieć konfrontować się z Brytyjczykiem. Wybór najbliższego rywala "Pac Mana" spotkał się z szeroką dyskusją. Podobno to stacja HBO uznała, że mając do wyboru Khana i Terence'a Crawforda, taki wybór jest najlepszy z punktu widzenia biznesowego. Niejeden kibic ma jednak małe wątpliwości co do prawdziwości takiego twierdzenia. Amir Khan jest zdania, że w ten sposób Bob Arum ocalił skórę swojej gwieździe, wszak Filipińczyk walczył już dwukrotnie z Amerykaninem, za każdym razem będąc od niego lepszym pięściarzem.

- Czytałem ostatnie komentarze Manny'ego Pacquiao, z których wynikało, że to z powodu ludzi z mojego zespołu nigdy nie doszło do walki pomiędzy nami. To jest błędne i fałszywe. W moim imieniu wszystkie moje walki negocjowali mój ojciec, wujek i prawnik Robert Davis. Kontaktowali się bezpośrednio z Bobem Arumem i doradcą Michaelem Konczem.

Wstępne spotkanie, na wniosek Boba Aruma, odbyło się we wrześniu minionego roku. Negocjacje poszły dobrze do tego stopnia, że warunki pojedynku zostały ustalone, podpisane i wysłane przez mojego prawnika do Boba Aruma. Był to wybór pomiędzy mną, a Terencem Crawfordem, a walka była planowana na kwiecień w Las Vegas albo w Katarze. Od września ubiegłego roku mój zespół był w ciągłym kontakcie z obozem Pacquiao. Spotykali się osobiście, rozmawiali ze sobą.

Obecnie z komentarzy Pacquiao i Freddiego Roacha wynika, że to stacja HBO nie była zainteresowana tą walką, a wyraziła równoległe zainteresowanie trzecim pojedynkiem z Bradleyem. To wyjaśnia, że jego zespół wiedział, jak trudnym i niebezpiecznym byłbym rywalem i że należy tego uniknąć. Freddie, który szkolił nas obu, wie, jak wyglądały sparingi, kiedy nie byłem jeszcze pełnoprawnym półśrednim. Dzisiaj jestem coraz większy i silniejszy, a to sprawia, że walka z Bradleyem, który przegrał dwa razy z Pacquiao, jest znacznie łatwiejszym rozwiązaniem.
- mówił Amir Khan.

Źródło: Fightnews

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania