boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-01-16, 12:11   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Szpilka: Chcę tylko dobrego arbitra ringowego, który zwróci uwagę na faule Wildera

Już tylko 9 dni dzieli nas od wielkiej szansy dla polskiego boksu, jaką jest starcie Artura Szpilki (20-1, 15 KO) z Deontayem Wilderem (35-0, 34 KO) o mistrzowski pas WBC w wadze ciężkiej. Na ostatniej prostej przygotowań, a więc okresie regeneracji, "Szpila" poświęca sporo czasu na rozmowy z mediami. Jego wypowiedzi cechują się na pewno większą dojrzałością niż kiedyś. To raczej Wilder pełni w tym wypadku rolę wodzireja, który chce wygenerować zainteresowanie obrażaniem rywala. Ze Szpilką rozmawiał m.in. Przemek Garcarczyk z portalu Fightnews.com.

- Nauczyłem się, że mówiąc zbyt dużo, wywieram na sobie niepotrzebną presję. Dlatego jestem wierny swoim słowom, że skopię mu dupę, ale to wszystko. Wiem, jakim trudnym doświadczeniem jest przegrać walkę. On się o tym dowie 16 stycznia, to boli
- mówi "Szpila".

O tym, jak bardzo zmienił się od czasu walki z Tomaszem Adamkiem:

- Mogę zrobić o wiele więcej między linami, do tego różnica w sferze mentalnej jest ogromna. Duża zmiana była już po walce z Jenningsem, ale teraz (po walce z Adamkiem) moja pewność siebie jest na jeszcze wyższym poziomie. Mam 26 lat i szybko się uczę. Trenowanie z jednymi z najlepszych na świecie jak bracia Charlo, Lara czy Rodriguez jest bezcenne. Codziennie staram się podkraść im jakieś ruchy...

- Uczyłem się trochę defensywnych ruchów od Lary, ale część jego technik nie działa w wadze ciężkiej. Więcej szczęścia mam z zastosowaniem defensywy Charlo w moim repertuarze, stosuję też trochę z jego ofensywnych akcji.

O okolicznościach pojedynku, Brooklynie, telewizji Showtime, które premiowały będą raczej pierwszego od dawna amerykańskiego mistrza:

- Chcę tylko dobrego sędziego ringowego. Takiego, który zwraca uwagę na nieczyste zagrywki Wildera - uderzanie w tył głowy czy przytrzymywanie. Szczerze wierzę, że wszyscy oglądający transmisję Showtime z Barclays Center będą widzieli kto jest lepszym pięściarzem. Nie martwię się tym, czego nie mogę kontrolować. Wierzę w siebie, w moje umiejętności, to pojedynek ja kontra on, reszta nie ma znaczenia.

W rozmowie z Davidem P. Greismanem (b-scene) o historycznym wymiarze pojedynku:

- To jest dla mnie najważniejsza sprawa. Stać się częścią historii, zostać pierwszym polskim mistrzem świata w wadze ciężkiej. Nawet po śmierci, ludzie będą mówić: to Szpilka był pierwszym polskim mistrzem wszechwag.

Oby tak mówili.

Źródło: Fightnews.com, B-scene.com, opracowanie własne

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-16, 12:42   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Szpilka chyba czyta nasz portal. Zdanie o presji to żywcem wyjęty cytat Bonsante.
Dinamita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-16, 14:01   #3 (permalink)
contender

Domyślnie

No bo jak nie Szpilka to kto? Jest jeszcze jeden gość co się Izu zwie, który ma nawet większy potencjał, ale póki co jego kariera stoi w miejscu, a występy w tańcu z gwiazdami nie przyczynią się do jego rozwoju sportowego, chyba że naprawdę zdobędzie tam mega popularność i dadzą mu kogoś wysoko notowanego z nazwiskiem to może byłoby to jakoś opłacalne, ale i tak szkoda zmarnowanego czasu. Innych nie widać. Nie wiem, czym to jest spowodowane, może mniejszą popularnością u nas boksu i coraz wiekszym zainteresowaniem mma, a może jakoś ciężej się niektórym przebić, ale żadnych fajnie rokujących młodych wilków nie widzę na ten moment w HW.
Sparow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-16, 14:27   #4 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Niech nie kopiuje defensyyw Rodrigueza z jego ostatniej walki może lepiej
Szpilka fajnie czyta boks, w miarę umie to przekazać słowami, ale tu jednak chodzi o umiejętności i predyspozycje.
Nie rozumiem też komentarzy o przetrzymywaniu przez zawodników o lepszych warunkach fizycznych. Przecież to (oczywiście nie przesadzone jak u Kliczki) jeden z najbardziej oczywistych elementów ich taktyki - trzymać dystans, a półdystans sklinczować żeby nie zebrać niepotrzebnych ciosów.
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-16, 19:01   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dinamita Zobacz post
Szpilka chyba czyta nasz portal. Zdanie o presji to żywcem wyjęty cytat Bonsante.
Możliwe, że tak jest. Szpila to chyba jest przy okazji pasjonat boksu, to ciężko żeby nie trafił tutaj. Jeżeli ma się dobre podejście, to fajnie chyba czasem poczytać jak kibice rzeczowo dzielą się swoimi opiniami o Twoich umiejętnościach.

Np. na takim Sherdogu było swego czasu kilku zawodników UFC, którzy postowali, dyskutowali o walkach i kulisach organizacji. Nie wiem jak to jest w PL, poza tym, że gdzieniegdzie udziela się paru promotorów i znany sportowy dziennikarz polonijny z USA
Zmora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-16, 21:55   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Trzymam kciuki za chłopaka... i mam pewne przeczucia, że poradzi sobie w tej walce.
Tomazzi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania