boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-11-15, 20:15   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Iwajło Gocew: Czas pięściarskich bumów się dla Mariusza Wacha skończył

Iwajło Gocew od dłuższego czasu współpracuje z Mariuszem Wachem, ale według osób z otoczenia "Wikinga" nie zrobił on do tej pory niemal nic, by kariera Polaka wróciła na właściwe tory. Bułgar, który jest menadżerem Wacha, udzielił wywiadu witrynie polsatsport.pl, w którym opowiada o planach dalszej współpracy z bokserem z Krakowa, a także przedstawia swój punkt widzenia na walkę Mariusza z Aleksandrem Powietkinem. Poniżej najciekawsze fragmenty rozmowy z Gocewem, który nie ma w polskim środowisku bokserskim zbyt dobrej opinii.

- Moja ocena walki, w dwóch zdaniach? Mariusz pokazał przeciwko Powietkinowi więcej – o wiele więcej - niż pokazali tacy pięściarze jak Mike Perez czy Carlos Takam. Perez, jeszcze bardzo niedawno przymierzany był do walki o tytuł mistrza świata, walczył na wielkich galach HBO… i nie wytrzymał jednej rundy. Takama też Powietkin znokautował. Oceniajmy Wacha przez taką perspektywę. Nie będzie z mojej strony żadnych wymówek, że Wach miał taką czy inną kontuzję i to miało wpływ na to, jak się bił w Kazaniu. To sport walki, tu jest krew. Nic mu się nie stało, jest OK. (...) Już nie będzie takich nonsensów jak sparingi z Kliczką. Mariusz nie będzie już dla nikogo sparingpartnerem – będzie pożądanym rywalem. Taki jest nasz cel, który nie był możliwy wcześniej do zrealizowania - teraz jest. Mariusz będzie wkrótce innym, bardziej agresywnie bijącym pięściarzem. (...) Chciałem pełnej możliwości pracy z Mariuszem. Dlatego ta walka, pomimo, że przegrana, jest sukcesem wszystkich ludzi, którzy są wokół niego, byli wobec niego lojalni. Już dziś rano, a przyleciałem z Rosji kilkanaście godzin temu, miałem ofertę od znanego amerykańskiego promotora, kogoś z kim pracuję od lat, wstawienia Mariusza na dużą galę. Takich telefonów na pewno będzie więcej, ale najpierw Wach musi wypocząć, a później z jego zespołem usiądziemy i na spokojnie pomyślimy, co dla niego jest najlepsze. Wszystkie drogi są otwarte. (...) Na galach Riabińskiego walczyli na przykład Manuel Charr czy Johann Duhaupas, który pokazał, jaki jest twardy w walce z mistrzem świata Deontayem Wilderem. Już masz dwa możliwe nazwiska na walkę Mariusza w Rosji. Chcę podkreślić jedną rzecz, to bardzo ważne – czas pięściarskich bumów się dla Mariusza Wacha skończył. Nie obniżymy poprzeczki. To tylko przykład z rosyjskiego rynku. Jest też rynek polski, mamy współpracę z Polsatem, z czego chyba każda strona jest zadowolona, jest też, nazwijmy to mój, rynek amerykański
- powiedział Gocew.

Źródło: Przemek Garczarczyk/polsatsport.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-11-15, 20:23   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

zacieram rece oby to wypalilo
glinczuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-11-15, 21:24   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Takam wypadł dużo lepiej od wacha, ryzykował, nie zostawił jaj w szatni, przegrał przed czasem ale w dobrym stylu po jednej z najlepszych walk w wadze ciężkiej ostatnich lat
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-11-15, 21:48   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Zgadza sie. Takam z Povietkinem dal jedna z lepszych walk w hw w ostatnim czasie. Gdyby tak nie oslab pod koniec ,to ta walka mgla byc rowna do konca..

A co do Wacha ,to ja widze marne szanse na jakis jego wiekszy sukces.. HW mocne teraz jak cholera,gdyby nie bylo ukladzikow promotorskich ,managerskich ,tv ,zimnych kalkulacji i kunktatorstwa to z tym aktualnym asortymentem mozna by nawiazac do zlotych czasow krolewskiej dywizji i nie mam co do tego watpliwosci.. A Wachu? Wachu juz lepszy, a przede wszystkim mlodszy nie bedzie,moze co najwyzej sie otworzy troche i wprowadzi troche agresji do swojej skromnej palety..Trafi na takiego np Joshue,Ortiza czy Parkera i go dynamika zajada.. Twardy jest ,to moze robil bedzie teraz za ,,luksusowego,, journeymana,ktory bedzie dla glodnych prospektow dosc ,a nawet duza trampoliną do kariery
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-11-15, 23:45   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Dla Pana Andrzejka pokazać o wiele więcej znaczy dostawać lanie przez 12 rund, a nie wyjść, zacząć nap... i po prostu utonąć z powodu własnych ambicji... Już pomijając to, że na początku walki Bradley-Rios wspomina pistolet przy skroni Tysona, a Wach-Powietkin ekscesy Zaba Judah, wszystko to po raz tysięczny. Ten typ tak mnie wk...., że tego nie potrafię określić słowami. Kto go jeszcze trzyma w tej telewizji? Mam wrażenie, że jest po prostu głupawy i niesprawiedliwością jest to, że fani piłki nożnej mają świetnych komentatorów, obcykanych we wszystkich analizach, a u nas jest tak dennie. Traktują nas tak, jakby każda walka była komentowana wyłącznie dla niedzielnych kibiców, dla których świetną zabawą jest słuchanie tych bzdur, kiedy "w tle" leci walka, na którą co poniektórzy jednak czekają
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-15, 11:39   #6 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojtek Mistrzu Zobacz post
Dla Pana Andrzejka pokazać o wiele więcej znaczy dostawać lanie przez 12 rund, a nie wyjść, zacząć nap... i po prostu utonąć z powodu własnych ambicji... Już pomijając to, że na początku walki Bradley-Rios wspomina pistolet przy skroni Tysona, a Wach-Powietkin ekscesy Zaba Judah, wszystko to po raz tysięczny. Ten typ tak mnie wk...., że tego nie potrafię określić słowami. Kto go jeszcze trzyma w tej telewizji? Mam wrażenie, że jest po prostu głupawy i niesprawiedliwością jest to, że fani piłki nożnej mają świetnych komentatorów, obcykanych we wszystkich analizach, a u nas jest tak dennie. Traktują nas tak, jakby każda walka była komentowana wyłącznie dla niedzielnych kibiców, dla których świetną zabawą jest słuchanie tych bzdur, kiedy "w tle" leci walka, na którą co poniektórzy jednak czekają
Tutaj akurat to nie Kostyra, choć jego wypowiedż oczywiście była w podobnym tonie.
Nie sztuką jest wytrwać (czy próbować wytrwać), ale nie każdy to wie.
Dużo aktywniejszym zawodnikom sędziowie zwracali uwagę, że muszę pokazać jakąś pracę i chęć, żeby pojedynek nie został przerwany. Toż Lemieux był od 5 czy 6 rundy na celowniku sędziego, a postawa jego a Waszki to dwa różne światy.

A propos Kostyry, to kiedyś Polsat Sport przed jakąś galę puścił powtórkę walki zawodnika, który walczył w main evencie, ale sprzed jakichś 2/3 lat. Słucham anegdot i historyjek, myślę, że niektóre nawet ciekawe. Potem włączam live walkę wieczoru, i te same anegdoty, te same historie..
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania