boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-08-15, 17:01   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 631 razy w 118 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 49
Domyślnie Hopkins negocjuje walkę z Abrahamem o tytuł WBO w super średniej

Legendarny Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO) ujawnił, że negocjowany jest jego pojedynek z mistrzem WBO w wadze super średniej Arthurem Abrahamem (43-4, 29 KO). Potyczka ta defintywnie zakończy karierę „Kata” bez względu na rezultat. Fenomenalny 50-latek chce zdobyć tytuł kategorii super średniej, którą swego czasu przeskoczył. Amerykanin i „Król Artur” mają błogosławieństwo prezydenta WBO „Paco” Varcarcela i pozostaje się im jedynie dogadać, co będzie tym łatwiejsze, że Bernard jest otwarty na walkę w Niemczech.

- Nie jestem na emeryturze. Chcę jeszcze jednego, wielkiego osiągnięcia. Kiedy przeskoczyłem do półciężkiej prosto ze średniej mówiono, że oszalałem. Teraz pora na tytuł w super średniej. Jest tu duże nazwisko. To Arthur Abraham. To bardzo wytrzymały zawodnik, z bardzo trudną do sforsowania obroną, niemal jak u Winky Wrighta - powiedział „B-Hop”.

- Ta walka jest bardzo kusząca. W tej chwili pracujemy nad detalami. Chcę, by pojedynek był promowany jako szansa zobaczenia wymierającego gatunku w boksie. Wygram, zremisuję, czy przegram, to będzie koniec mojej kariery. To musi odbyć się do stycznia przyszłego roku, kiedy kończę 51 lat. Możemy bić się w Stanach albo w Niemczech. Gdziekolwiek to będzie korzystne dla nas obu. Mam wielu fanów w Europie. Wagę zrobię bez problemu. Może to być 168 albo 170 funtów. Mamy błogosławieństwo prezydenta WBO i tytuł będzie na szali - dodał Bernard.

Źródło: bscene

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-08-15, 19:24   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Bardzo chętnie to zobacze - niech robią !
Archonus jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-08-15, 20:38   #3 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jeżeli Kowaliow nie zostawił mocnego śladu na Hopkinsie, i od ich walki radykalnie nie dopadł go wiek (Hopkinsa) to myślę, że ogra on Abrahama. Podobnie jak zrobił to z Szumenowem. Zdobycie pasa w super średniej byłoby doskonałym zwieńczeniem kariery B-Hopa.

Imo lepiej byłoby gdyby walka odbyła się w USA. Trochę dziwnie wygląda toczenie ostatniej walki na wyjeździe, tym bardziej w Niemczech [Boxrec podaje, że Hopkins w Europie walczył dwukrtonie: po razie we Francji i Rumunii]. Już pomijam sprawę sędziowania, bardziej chodzi mi o postawę kibiców oglądających pojedynek na żywo.
b7e7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania