boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-08-15, 11:50   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Consuegra: Szpilka to przy mnie amator. To będzie lekcja

14 sierpnia w Newark dojdzie do bardzo ciekawej, głównie z punktu widzenia polskiego klibica, gali boksu zawodowego. Na amerykańskim ringu zadebiutuje wtedy Krzysztof Głowacki, drugą walkę w Stanach Zjednoczonych zaliczy też Maciej Sulęcki, ale między linami nie zabraknie również Artura Szpilki (19-1, 14 KO). Bokser z Wieliczki zmierzy się z Kubańczykiem Yasmany Consuegrą (17-1, 14 KO). "El Tiburon" przekonuje, że Szpilka nie stanowi dla niego wielkiego wyzwania i wynik walki będzie dla wielu szokiem.

- Szpilka uważa się za ofensywnego, atakującego pięściarza? Poważnie? Ja widzę kogoś, kto lubi zadać cios z różnych płaszczyzn i… uciekać po ringu. Walcząc ze mną nauczy się co to jest ofensywny boks. Ja nigdy nie uciekam, nigdy się nie cofam. On nie ma nawet części mojego doświadczenia. Zobaczy, co znaczy kubańska szkoła boksu. Szpilka to przy mnie amator. To będzie lekcja. Ja byłem mistrzem świata juniorów, jako senior walczyłem z najlepszymi, biłem się z dzisiejszymi mistrzami świata wśród zawodowców. A on? Nie ma czego nawet porównywać - powiedział Consuegra portalowi polsatsport.pl.

Źródło: Przemek Garczarczyk/polsatsport.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-15, 12:20   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Jestem niezmiernie ciekaw tej walki... W amatorce przez lata było tak, że jak na olimpiadzie pokazywał się Kubańczyk, to mimo, że mógł go nikt nie znać, z automatu stawał się jednym z faworytów..

Kilka dni temu mało znany Kubaczyk dał kapitalny występ z Pascalem, nie ustępując mu w niczym..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-15, 14:46   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ktos pamieta, kiedy padlo na Consuegra dla Szpilki? Wszystko rozbija sie o przygotowania - czas i checi. Na pewno nie trzeba byc wielkim kozakiem zeby rozbic Szpilke. To juz chwilami pokazywal zardzewialy Mollo.
darulka jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-15, 17:47   #4 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

kubanczyk jest ok na ten etap. brakuje mu agresji ringowej zeby szpilce powaznie zagrozic.
Widac u niego doswiadczenie pewnie z amatorki. Na spokojnie wiele rzeczy robi. Wie o co chodzi w boksie ale chyba nie ma glowy do tego. Jesli on to nazywa agresja ringowa to ciekaw jestem jak ta agresja wyglada na sparingu u niego. Dla mnie jego podejscie do walki z Dominikiem to sparing a nie chec zostania mistrzem swiata i odnoszenia sukcesow.

https://youtu.be/pJ9FSNDN65w?t=7m

Ktos kto wychodzi do ringu odnosic sukcesy, wierzy w bycie mistrzem swiata laduje sie w tym momencie prawym prostym i lewy sierp. Rywal nie trafil, kubanczyk ladnie unika ciosu i zachodzi na bok i ..... odchodzi by za chwile na srodku ringu znowu zrobic swoja jedyna, czytelna juz akcje lewy-prawy.
Agresor w chuj. Normalnie chyba nowy Mike Tyson

Takze szpilka ma racje ze ma ciekawy prawy prosty. No, i Artur sporo powiedzial o swoim rywalu i ja rowniez

Ale na tym etapie nauki boksu jest ok.

ps. Wlasnie mialem napisac i zapomnialem i Darulka napisal. Kiedy kubanczyk dostal info o walce i jakie ma podejscie do boksu po porazce.
My takich informacji nie posiadamy. ludzie Szpilki tak. ale wszystko jest ok. rywal na ten etap nauki jest ok.
Gdyby ten gosc mial serce do boksu jak Mollo i zrobil forme to obawialbym sie o Szpilke bo ten gosc wie o boksie duzo wiecej jak Mollo. Ale do walki trza miec dobre podejscie czego brakuje dzisiaj juz Adamkowi.
Nie, szybkosci czy interwalow
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-15, 21:46   #5 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Jestem niezmiernie ciekaw tej walki... W amatorce przez lata było tak, że jak na olimpiadzie pokazywał się Kubańczyk, to mimo, że mógł go nikt nie znać, z automatu stawał się jednym z faworytów..

Kilka dni temu mało znany Kubaczyk dał kapitalny występ z Pascalem, nie ustępując mu w niczym..
Powiem więcej - gdyby Kubańczycy i obywatele ZSRR (a także Polacy) kiedyś przechodzili masowo na zawodowstwo, to z całą pewnością hegemonia amerykańsko-azjatycko-latynoska byłaby mocno naruszona. Ale dominacja Kubańczyków w amatorce się skończyła ...
Choć podejrzewam, że nadal jest tam potencjał, także do podbijania zawodowych ringów. Ale zawodników z krajów byłego ZSRR jest o wiele więcej.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-15, 06:55   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał mccat Zobacz post
Powiem więcej - gdyby Kubańczycy i obywatele ZSRR (a także Polacy) kiedyś przechodzili masowo na zawodowstwo, to z całą pewnością hegemonia amerykańsko-azjatycko-latynoska byłaby mocno naruszona. Ale dominacja Kubańczyków w amatorce się skończyła ...
Choć podejrzewam, że nadal jest tam potencjał, także do podbijania zawodowych ringów. Ale zawodników z krajów byłego ZSRR jest o wiele więcej.
Myślę, że byłaby równowaga W boksie amatorskim od 50 lat można obserwować taką właśnie równowagę... To również dało podstawy do ewolucji stylów boksowania... co dzisiaj w zawodowstwie jest bardzo widoczne. Boksera ze wschodu poznaje się w mig po stylu walki.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania