boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-06-15, 16:04   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Peter McNeeley: Patrzyłem w oczy najniebezpieczniejszego człowieka na tej planecie

Peter McNeeley w 1995 roku miał okazję zmierzyć się z legendą zawodowych ringów. Liczący dziś 46 lat bokser, stanął oko w oko z Mikiem Tysonem, który odbudowywał swoją pozycję po porażce z Busterem Douglasem. McNeeley odważnie rozpoczął walkę z "Bestią", ale szybko został sprowadzony na ziemię. Pojedynek zakończył się interwencją narożnika boksera z Bostonu, co poskutkowało jego dyskwalifikacją już w pierwszej rundzie. O byłym pięściarzu, noszącym przydomek "Hurricane", przypomniał sobie serwis brooklynfights.com. Poniżej najciekawsze fragmenty rozmowy z Peterem McNeeleyem.

- Pamiętam nasze "face to face" już w ringu. Patrzyłem w oczy najniebezpieczniejszego człowieka na tej planecie. Uciekałem wzrokiem na boki, a jego oczy podążały za moimi. Jego przydomek idealnie do niego pasował. Mike szybko złapał mnie silnym prawym. Ludzie dziś patrzą na to na YouTube, ale nie wiedzą jak to jest. Po ciosach Tysona można było doznać wstrząsu mózgu. Mój trener postanowił to zakończyć po drugim nokdaunie, powiedział do mnie "Peter, już dość". Tyson był najszybciej bijącym gościem, z jakim kiedykolwiek byłem w ringu. (...) Mam nadzieję, że Mike nigdy nie da się namówić na powrót do boksu. To wspaniały facet, ma mój wielki szacunek. On zawsze bardzo szanował mojego ojca, kiedyś mieli okazję się spotkać. To było jeszcze za życia Cusa D’Amato. Tyson to historia tego sportu - powiedział Peter McNeeley.

Źródło: brooklynfights.com

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-06-15, 16:37   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Chcialbym zeby w wadze ciezkiej pojawil sie taki,,nowy Tyson,, .Gosc z wzrostem ,niecale 180 ,znakomita atletyczna sylwetka,waga lekko ponad 90 kilo ,no i przede wszystkim ze wszystkimi atutami Mike'a.

Gosc mial prze-talent .Przeciez na wage ciezka nie mial wzrostu ,wagi, a sila,dynamika ,i szybkoscia terroryzowal przeciwnikow. Chyba po Tysonie nie bylo takiego zawodnika. Tego typu oczywiscie.Ja przynamjniej nie przypominam sobie takiego.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-06-15, 17:00   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał mat.d Zobacz post
waga lekko ponad 90 kilo ,no i
96-97 kilogramów w początkach dużej kariery... To było minimum.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-06-15, 17:27   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Tyle wnosil Tyson w prime ,za mlodych lat ?? O kurcze ,no to musze sie zweryfikowac jak tak.

Pozniej juz po Douglasie w polowie 90 lat ,to juz wiem ,ze mial cos ,,ala,,100 ,ale myslalem ze na poczatku mial lekko ponad 90.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-06-15, 19:53   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Około 98-99 kg w prime, on utrzymywal w miare stałą wagę niemal przez cała karierę, pod sam koniec jakby przykoksował do 106. Tyson był ewenementem ale pytanie, czy grab and jab dwumetrowego Kliczki nie zweryfikowałby brutalnie tego fenomenu. Nie mam większych wątpliwości że dzisiejszy Wlad załatwiłby tego Mike od McNeleya czy Holyfielda a już na bank tego od Lewisa. Po paru rundach noszenia na sobie 110 kg Kliczki Tyson byłby gotowy do ko.
Swoją drogą pamietam jego walke z Peterem i wzrok Mike przed walką. Peter był ta dziwnie pobudzony, jakby nafaszerowany jakimś mocnym koksem bo świrował jak mało kto i wcale nie wyglądał na przestraszonego. Cała walka została uznana za parodię roku ale to było całkiem ciekawe 90 sekund, szkoda że narożnik McNeeleya to przerwał, za chwilę mogło byc fajne i efeltowne ko ale z perspektywy Irlandczyka dobrze sie stało.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-06-15, 20:01   #6 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Cała walka została uznana za parodię roku ale to było całkiem ciekawe 90 sekund, szkoda że narożnik McNeeleya to przerwał, za chwilę mogło byc fajne i efeltowne ko ale z perspektywy Irlandczyka dobrze sie stało.
Ja mam szacunek do McNeeleya. Pokazał jaja jak arbuzy wychodząc bez kompleksów do faworyzowanego rywala. Wyszło jak wyszło z powodu ograniczonych umiejętności ale taką postawę trzeba docenić. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Pazienzy z Royem Jonesem.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-06-15, 20:05   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Tak McNeeley był dziwnie pobudzony, może chciał w ten sposób zatuszować strach? Po pierwszym nokdaunie wstał i zaczął biegać w koło ringu, wyglądało to niepoważnie.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-06-15, 20:10   #8 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Tam emocje byly ogromne.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-06-15, 21:00   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Tak McNeeley był dziwnie pobudzony, może chciał w ten sposób zatuszować strach?
Tak bylo... to byla panika! Ale nie dal ciala jak np. Seldon, a chociaz sprobowal cos tam zrobic.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-06-15, 08:53   #10 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

https://youtu.be/81-BaWrNt8o
AdIPOL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania