boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-04-15, 07:59   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Julio Cesar Chavez Jr: Obiecuję wspaniałą walkę

Pojedynek pomiędzy Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO) i naszym rodakiem Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO) zbliża się wielkimi krokami. Dla „JC Jr” dziesięciorundowe starcie z urodzonym w Warszawie Fonfarą, będzie debiutem w stacji Showtime. Meksykańska gwiazda boksu, podczas spotkania z mediami w Ten Goose Boxing Gym w Kalifornii, postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat walki, a także powiedzieć kilka słów o przygotowaniach i formie, w jakiej się obecnie znajduje. W trakcie otwartego treningu pojawił się ojciec byłego mistrza świata federacji WBC w kategorii średniej, Julio Cesar Chavez Sr, który w ten sposób chciał jeszcze bardziej zmotywować syna i okazać mu swoje pełne wsparcie. Kilka słów dodał od siebie także obecny trener Chaveza Jr, Joe Goossen.

- Jestem bardzo skoncentrowany na tej walce. Musze przyznać, że mentalnie jestem zupełnie innym człowiekiem. Walczę z Andrzejem, bo lubię dużych przeciwników. Lubię rywalizację z dobrymi, głodnymi sukcesów wojownikami. Fonfara może nie jest jeszcze bardzo rozpoznawalnym na świecie zawodnikiem, ale to wcale nie czyni go łatwiejszym do pokonania. To twardziel. Musze przyznać, że czuję się komfortowo w wadze półciężkiej. Za każdym razem, kiedy mogę pozwolić sobie na przybranie kilku kilogramów, cieszę się. Mimo że będę walczyć w limicie 175 funtów, to i tak jest mi lepiej niż w kategorii superśredniej. Ponieważ miałem roczną przerwę, nie było chyba lepszego wyboru na walkę powrotną. Zrobiłem to choćby po to, bym mógł zobaczyć, jak moje ciało obecnie funkcjonuje. Z pewnością stałem się silniejszym bokserem. W wadze półciężkiej znajdę wielu twardych rywali. Jeśli chodzi o mojego trenera, to muszę przyznać, że Joe [Goossen] jest świetnym fachowcem. To doskonały motywator. Pracowałem z nim bardzo ciężko przez 35 dni, które spędziliśmy razem w Lake Tahoe i powiem szczerze, że jest tak dobry jak Freddie Roach. Obiecuję Wam świetną walkę. Fonfara nie jest co prawda łatwym przeciwnikiem, ale on nigdy nie walczył z kimś takim, jak ja – powiedział Julio Cesar Chavez Jr

- Jestem tu, by wesprzeć mojego syna. Staram się mu dawać dobre rady. Mówię mu by trenował na sto procent swoich możliwości i jak widzę, on tak właśnie robi. Myślę, że Joe wykonuje tu kawał dobrej roboty. Ta walka wymaga ciężkich przygotowań, ponieważ syn ma przystąpić do pojedynku w wyższym limicie, a do tego z bardzo twardym pięściarzem. Myślę, że w jego karierze nastąpił właśnie zwrot o 180 stopni. To bardzo budujące, ponieważ widzę, że on naprawdę rozwija swoje umiejętności i wygląda na świetnie przygotowanego. Powiem szczerze, że ja nie byłem wielkim zwolennikiem tej walki. Mimo wszystko syn podjął taką decyzję, głównie chyba po to by pokazać wszystkim, ze godny jest zaufania i wiary, jaką w niego pokładamy – stwierdził Julio Cesar Chavez Sr

- Kiedyś zostałem zapytany o to, z jakim zawodnikiem chciałbym pracować. Moja odpowiedź brzmiała Julio Cesar Chavez Jr. Zawsze podziwiałem jego styl. Znałem go już jako dziecko, a jego ojciec jest prawdziwą legendą. Lake Tahoe to wielki obóz szkoleniowy. Jesteś tu całkowicie odizolowany. Jeśli nie trenujesz, to siedzisz w pokoju hotelowym. Jesteś pozbawiony domowego komfortu, ale to naprawdę daje ci możliwość pełnej koncentracji i zaangażowania. Podróż Chaveza Jr do Lake Tahoe i ciężka praca, jaką włożył w przygotowania, jest oznaką jego dojrzałości. On udowodnił to, opuszczając swój dom i spędzając tam tyle czasu. Wierzę, że Julio jest gotowy do walki z Fonfarą. Walka co prawda została zakontraktowana, zanim podjęliśmy współpracę, ale to jest właśnie jedno z takich wyzwań, które sobie cenię. Musiałem wymyślić dobry plan i pogłówkować nad tym, co nas czeka. Jestem pewien, ze roczna przerwa Julio nie będzie miała wpływu na przebieg nadchodzącej walki – podsumował Joe Goossen.

Źródło: fighthype

Leszek Mańka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania