boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-03-15, 19:59   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Tureano Johnson bardzo chce walki z Gołowkinem

W kuluarach mówi się, że w wyścigu do miana kolejnego pretendenta do tytułu WBA Super w wadze średniej, należącego do Giennadija Gołowkina (32-0, 29 KO) liderem jest obecnie Argentyńczyk Jorge Sebastian Heiland. Jednym z kandydatów do walki z Kazachem jest również mocno bijący reprezentant Wysp Bahama, Tureano Johnson (18-1, 13 KO). Zamieszkały w Georgii pięściarz nie ukrywa, że bardzo zależy mu na pojedynku z numerem 1 dywizji i twierdzi, że zasługuje na to bardziej od Heilanda.

- Bardzo chcę walki z Gołowkinem. Niektórzy mówią, że Heiland ma lepsze resume. Dlaczego? Wygrana ze skończonym Macklinem znaczy więcej od mojego występu z Curtisem Stevensem? Dlaczego ludzie zapominają, że przyjąłem wszystkie mocne ciosy Stevensa i przed dziesiątą rundą prowadziłem na kartach punktowych 8-1 i 7-2? Fakt, że zostałem złapany na 51 sekund przed końcem przekreśla jakoś moją pracę w ciągu całej walki? Kariera Paula Williamsa tez była nic niewarta, bo został złapany jednym ciosem przez Sergio Martineza? - retorycznie pyta Johnson.

- Heiland jest tylko kolejnym przeciwnikiem. Ma cztery porażki i dwa remisy, z tego niektóre dyskusyjne. Ja przegrałem może pięć do dziesięciu rund jako zawodowiec. Jestem olimpijczykiem z 2008 roku z ponad 300 amatorskimi walkami na koncie. Na olimpiadzie doszedłem do ćwierćfinału. Pięć lat trenowałem na Kubie. Zapytajcie Guillermo Rigondeaux, kto zasługuje na te walkę. Nie jestem bumem! - apeluje.

- Choć nie pokonałem nikogo z czołowej piętnastki, przyjmowałem każdą walkę na zawodowstwie. Nigdy nie odmówiłem. Błagałem mój zespół o załatwienie mi walk z tymi wszystkimi kolesiami, ale oni nie chcą walczyć. Zawsze są jakieś wymówki, kiedy pojawia się moje nazwisko. "Może później", "jeśli pieniądze będą się zgadzać", "nie wiem, kim on jest", "to bum"... Nie chcą ze mną walczyć - kończy niezadowolony wyspiarz.

Źródło: ringtv.craveonline.com

Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-03-15, 08:04   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Nie dziwię sie, że chce Johnson chce tej walki. Pomijając wszelkie oczywiste, jak walka pas, mistrzowska szansa etc..

pojedynek z Kazachem może być dzisiaj traktowany jako swoisty wyścig bokserów szerokiej czołówki wagi średniej, zgodnie z którym ocenie podlega postawa rywali Kazacha.. A zatem każdy, kto da kilka dobrych rund, wstrząśnie Gołowkinem, w jakiś choć mały sposób zagrozi mu w ringu, doczeka do końcówki walki, do końca czasu walki, może na tym jedynie zyskać. Wobec porażek Macklina, Geale'a, Rubio, na walce z Kazachem można zbić kapitał. Wystarczy dobrze się pokazać, nawiązać walkę i wytrwać choć 6-7 rund... Murray długo wytrwał, ale nie nawiązał walki...

Czy Johnson potrafiłby to zrobić..? Zakładając oczywiście bojowe I ofensywne nastawienie.. tego nie wie nikt. Szanse nikłe, ale kto wie.. (??) Komuś w końcu wcześniej czy później coś wyjdzie w ringu z GGG, patrząc na to choćby statystycznie.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania