boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-03-15, 11:54   #11 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał KiDDynamite Zobacz post
Za wcześnie... Chytrov to no name, poza tym to co widziałem na FNF wyglądało bardzo, bardzo słabo w kontekście walki z GGG. Dziurawy, trochę się zasapał i zaskakująco długo kumulował przeciwnika. Chytrov bije dużo słabiej niż wskazuje na to jego rekord. Bije za to celnie i na dobrym timingu co wystarcza na kończenie zawodników tego sortu, z którymi na razie boksuje. Poprzeczka pójdzie wyżej i skończą się walki zakończone przed czasem.
Myślę, że zdecydowanie nie doszacowałeś Chytrowa.... W piątek była kumulacja i słusznie; utrzymywanie non stop formy, która pozwoli mu walczyć niemal co miesiąc, wprowadzając i testując zapewne dodatkowo różne rozwiązania, techniki w ringu, to na pewno nie jest dobry przykład na szukanie analogii do tego, jak będzie walczył, kiedy będą mocni rywale i 8-10 tygodniowe obozy przygotowawcze. Chtrow bije bardzo mocno, tym się wyróżniał w amatorce. Przed walką z Proksą (pierwsza walka GGG na HBO) niewielu potrafiło zauważyć, jak Kazach będzie mocno uderzał..

Oczywiście nie ten etap na GGG, niech się rozwinie, ale Morę i wielu innych to on już dzisiaj bije i to z powodzeniem, pod warunkiem właściwego przygotowania.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-03-15, 12:21   #12 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Napisałem o Chytrowie w kontekście rywala dla Gołowkina na chwilę obecną, bo padła taka propozycja, a z tym co obecnie pokazuje Ukrainiec to nie miałby czego szukać w walce z GGG. Dzisiaj jest po prostu za mało doświadczony, sporo przyjmuje, a do tego układ stylów premiowałby bardzo Kazacha. Chytrov jest jednak stosunkowo młody i ma jeszcze kilka dobrych lat boksu przed sobą, więc pod koniec panowania Gołowkina jeśli ten wcześniej nie pójdzie wyżej opcja ich walki jak najbardziej ok.

Co do siły ciosu Chytrova to naprawdę Adrian to nie jest żaden puncher, nie powiedziałbym o nim nawet per mocno bijący kumulator. On trafiał Melendeza ciosami, które gdybyśmy mieli do czynienia z puncherem czy zawodnikiem naprawdę mocno bijącym powinny kończyć walki i siać dużo większe spustoszenie. Tymczasem Chytrov potrzebował zaskakująco dużo ciosów i sporo rund na skończenie przeciwnika, który i tak został poddany głównie przez to, że wysiadł kondycyjnie i zbierał za mocny punishment.
KiDDynamite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-03-15, 12:26   #13 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post

Oczywiście nie ten etap na GGG, niech się rozwinie, ale Morę i wielu innych to on już dzisiaj bije i to z powodzeniem, pod warunkiem właściwego przygotowania.
Wiesz Adrian, ja też się łudziłem trochę w ten sposób w przypadku Korobowa, który nie pokazywał 50% potencjału na profi... przyjdą porządni rywale, walki o stawkę to przyjdzie motywacja, świeżość i błysk, no niestety nie przyszły. Nie każdy świetny amator będzie równie świetnym profi. Widzę coś w Chytrowie, co według mnie nie daje podstaw do zachwytów na tym etapie kariery czy nadziei na jakieś wielkie sukcesy w przyszłości.

stare 09-03-15, 12:33   #14 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

To co zauwżyłem, z tym Portorykańczykiem Chytrow walczył bardzo kontrolnie.. co najmniej tak, jakby zależało mu na przedłużeniu pojedynku. Brak przygotowań kondycyjnych, czego nie robi się zasadniczo na tym etapie kariery (zakłada się, że ktoś taki musi mieć umiarkowaną kondycję, zwłaszcza że walczy często), każe uważać, a jak wiemy, wkładanie w ciosy wiele sił, wiele sił kosztuje... Zresztą ten rywal zapowiadał się przyzwoicie. Dla mnie ostatnia postawa Chytrowa przypominała sparing.

Ja jestem daleki od tego, by po ostatniej walce oceniać siłę rażenia Chtrowa. Znowu słyszę - zbierał, Dobrze balansował, mało zbierał.. skończył walkę bez szwanku.. Jak ma trochę nie zebrać, jak dąży do skracania dystansu (czyli dąży do bycia w dystansie rywala)?. Kid.. Pokaż mi takiego, co nie zbiera.. a walczy w tej formule..

Wg mojej oceny, jak nie w tym, to w kolejnym roku, będziemy pod wrażeniem Chytrowa i jego siły rażenia. Pamiętam, że miałeś wątpliwości co do Kowaliowa. Korobow się nie sprawdził, to prawda. Nie każdy wybinty amator się sprawdzi. Pożyjemy, zobaczymy

stare 09-03-15, 12:45   #15 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:

Ja jestem daleki od tego, by po ostatniej walce oceniać siłę rażenia Chtrowa. Znowu słyszę - zbierał, Dobrze balansował, mało zbierał.. skończył walkę bez szwanku.. Jak ma trochę nie zebrać, jak dąży do skracania dystansu (czyli dąży do bycia w dystansie rywala)?. Kid.. Pokaż mi takiego, co nie zbiera.. a walczy w tej formule..
No bo zbierał Adrian, nie da się ukryć Owszem w jego styl wpisane jest "zebranie czegoś po drodze", ale na tym etapie, z takimi rywalami to zbieranie jest niepokojąco duże. Co będzie z zawodnikiem mającym cios? Nie skończy się jak z Korobowem? Wczoraj nie potrzeba było Gołowkina, jakby wczoraj dostał twardo stojącego na nogach Quillina, który wsadziłby kontrę to byłby to początek końca o ile nie koniec.

Cytat:
Wg mojej oceny, jak nie w tym, to w kolejnym roku, będziemy pod wrażeniem Chytrowa i jego siły rażenia. Pamiętam, że miałeś wątpliwości co do Kowaliowa. Korobow się nie sprawdził, to prawda. Nie każdy wybinty amator się sprawdzi. Pożyjemy, zobaczymy
No poczekajmy, bo inaczej się nie przekonamy. Piszę jednak już dzisiaj o tym co widzę, a widzę tyle, że cały hype jest niewspółmierny do tego co prezentuje Chytrow. To ukształtowany zawodnik Adrian, on nagle nie poprawi obrony na tyle, że będziemy mogli mówić o dużym skoku jakościowym. Nabierze doświadczenia na profi, nauczy się rozkładać siły na 12 rund, to tyle i aż tyle. Nie sądzę, że nagle pełny obóz pod danego zawodnika zrobi z niego niewiadomo jakiego killera.

Wątpliwości w przypadku Kowaliowa nie miałem, wręcz przeciwnie, stawiałem na niego kiedy mówiło się o walce ze Stevensonem i wskazywałem raczej na przereklamowanie Adonisa.

stare 09-03-15, 12:49   #16 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Zgadzam się z @KiDDynamite.

To będzie według mnie fajny bijoczek, ale bez fajerwerków. Zobaczyłbym go np. z Tuerano j
Johnsonem, byłaby fajna bijatyka i prawdziwy chrzest bojowy dla Chytrowa.
Vimes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-03-15, 12:56   #17 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Miałeś Kid, pamiętam, wcześniej.. Miałeś je nadal tuż po walce z Campillo...

Co do obrony Chytrowa.. mógłby z pewnością poświęcić jej w ringu więcej uwagi. Niemniej to bardzo dobrze wyszkolony gość, i sądzę, że również w tym elemencie... potrzeba wyzwań i motywacji. Nie wiem czy zauważyłeś, ale z tego co czytam, Gołowkin zbiera.. Kowaliow zbiera.. Gonzalez zbiera.. wszyscy ofensorzy zbierają; nie zbierają tylko ci, co wsiadają na rower...

Gdyby zastosować takie umowne stopnie czołowych bokserów... jacy w tym kontekście przychodzą mi go głowy...
Rios zbiera dużo, ale mógłby i potrafiłby mniej. On naprawdę swego czasu wierzył, że jest nie do złamania i pobije każdego, kto będzie w jego dystansie. W dużej mierze on zbierał na swoje życzenie. Nie raniły go ciosy, wygrywał, jego walkom towarzyszyły określone emocje i oczekiwania jatki.

Prowodnikow zbiera nieco mniej niż Rios, więcej balansuje, ale on nie jest w stanie mniej zebrać.. Jest bardzo eksplozywny, a i tak jest czołową siłą swojej wagi...

Idę o zakład, że Chytrow będzie należał do bokserów, którzy zdecydowanie mniej zbierają od Prowodnikowa.. On będzie potrafił dystansować rywala... To będzie wyższy poziom.

stare 09-03-15, 13:19   #18 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Miałeś Kid, pamiętam, wcześniej.. Miałeś je nadal tuż po walce z Campillo...
Aż zacząłem szukać:D O walce Kowaliow-Stevenson:
30-03-14, 16:31
"Ja też w faworycie upatruję Ruska, który jest świeższy, bardziej głodny i co najważniejsze nie ma tylko jednej ręki. Nie poluje na jeden cios i bije kombinacjami. Oczywistym jest, że ma luki w obronie, jest trochę statyczny, co po zwodzie może wykorzystać Stevenson, ale Kowaliew podejdzie do tej potencjalnej walki dużo bardziej skoncentrowany i zdeterminowany niż do ostatnich, nie oszukujmy się, walk na zapchanie i podtrzymanie aktywności. Szkoda, że nie będzie tej walki teraz kiedy obydwaj wydają się w peaku, a pewnie po tym jak Stevenson swoje zarobi z Fonfarą i Hopkinsem."

Tak samo po Agnew gdzie niektórzy mieli wątpliwości co do destrukcyjności Crushera:
http://www.boxing.pl/forum/newsy/261...rundzie-2.html

Tu temat po samej walce, nie miałem wątpliwości co do Kowaliowa, a raczej formy Campillo w samej walce, który robił przygotowania w Hiszpanii i po przylocie do Stanów z marszu wyszedł do ringu. To chyba nie podchodzi pod wątpliwości dotyczące zawodnika, a raczej formy zwycięstwa nad cenionym wówczas Campillo.

http://www.boxing.pl/forum/newsy/195...rundzie-3.html

stare 09-03-15, 17:37   #19 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Tak na marginesie to sympatycznie czyta się stare posty..

Tomek B. po walce z Campillo - Trzeba będzie uważniej obserwować tego Kowaliewa. Miałeś nosa Tomek a sam tytuł newsa brzmiał: Niespodzianka w Uncasville, Kowaliew znokautował Campillo w trzeciej rundzie

Heh dobre...

stare 10-03-15, 19:58   #20 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Myślę, że na karierę Chytrowa można się zapatrywać z umiarkowanym optymizmem. Z Melendezem dał dobrą walkę, ale coś mi tam nie pasowało, brakowało mi tego łał, które sprawia, że upatruje się w danym bokserze kogoś naprawdę wielkiego w przyszłości. Aczkolwiek moja opinia wynika z tego, że widziałem jego rekord sprzed walki i wyobrażałem sobie Gołowkina w mikroskali. Dajmy mu czas, niech sam się obroni. Potencjał na dwójkę w tej wadze na pewno jest. Jeżeli miałby się porywać na Gołowkina, to raczej nie szybciej niż w 2017.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania