boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-03-15, 10:03   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Andrade wyzywa do walki Larę, ten wyzwanie przyjmuje. Coś z tego będzie?

Coraz modniejsze w zawodowym boksie robi się inicjowanie pojedynków poprzez niespontaniczne, słowne zaczepki pomiędzy pięściarzami lub osobami z ich najbliższego otoczenia. W dobie internetu jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś - może o tym coś powiedzieć Artur Szpilka, który "załatwił" sobie walkę z Bryantem Jenningsem wpisem na Twitterze. W staromodnym stylu do zagadnienia podszedł nie tak dawno Erislandy Lara (20-2-2, 12 KO), który osobiście pojawiał się na konferencjach Saula Alvareza, domagając się pojedynku i rzeczywiście wykrzyczał sobie walkę z rudowłosym Meksykaninem.

Teraz to sam Lara stał się celem wyzwisk i wyzwań. Inicjatorem jest ojciec i trener jego starego znajomego z czasów amatorskich, Demetriusa "Boo Boo" Andrade (21-0, 14 KO) - Paul Andrade. Team mistrza federacji WBO w limicie 154 funtów wydaje się sfrustrowany ze względu na fakt, iż nie dojdzie do pojedynku Demetriusa z Jermellem Charlo. To dość osobliwe, gdyż z publikowanych informacji wynikało, iż właśnie Andrade zrezygnował z tego pojedynku. Charlo zamiast z Andrade 28 marca zmierzy się z Vanesem Martirosyanem.

- Podpisaliśmy kontrakt na walkę z Charlo miesiąc temu. Ale on woli walczyć z kolesiem, którego my już pokonaliśmy, w osobie Vanesa Martirosyana. Wątpię nawet, że Charlo uda się go pokonać. Wyobrażam sobie, jak Vanes tłamsi go fizycznie i wygrywa decyzją sędziów w okolicach 8 rund do 4. Sprawa Charlo już jednak za nami, teraz musimy patrzeć w przyszłość.

Przyszłość według Paula najlepiej wyglądałaby, gdyby w ringu naprzeciw jego syna stanął kubański mistrz federacji WBA w kat. junior średniej.

- Prawdziwą walką dla nas jest teraz pojedynek z Larą, starcie z Charlo dużo pożytku by nie przyniosło. To byłoby jak walka mężczyzny z chłopcem. Wyzywamy do walki Larę, jednak on nie odpowiada. On nie ma partnera do tańca, więc jest to właściwy czas dla obu stron - kontynuuje trener.

- Lara uważa, że był taki uroczy, wyzywając "Canelo" na jego konferencjach. Chciał go zawstydzić i wciągnąć w walkę. Teraz sam jest w podobnej sytuacji. Poszlibyśmy na jedną z twoich konferencji i zawstydzili cię, ale ty nie masz nawet walki na horyzoncie, więc nie ma dla ciebie konferencji. Dlaczego nie staniesz na wysokości zadania jak "Canelo", będziesz mężczyzną i zaakceptujesz nasze wyzwanie, jak on zaakceptował twoje? - umiejętnie prowokuje Paul Andrade.

- Pewnie to już nie jest dla niego takie urocze. Ale jeżeli się odważysz, możesz wziąć ze sobą swoje buty do biegania, bo biegaczem jesteś lepszym niż bokserem - zakończył trener, pijąc do bogatego w mobilność stylu walki Kubańczyka.

Prowokacja, przynajmniej na tym etapie, odniosła sukces. Minęły godziny od pierwszej publikacji powyższych słów Paula Andrade i Erislandy Lara zabrał głos, przyjmując wyzwanie:

- Jestem gotowy do walki z nim w każdej chwili! - zapewnia Kubańczyk. - Mój rekord mówi sam za siebie. Jestem chętny oraz gotowy do walki z Cotto lub Gołowkinem... i myślicie, że boję się tego zepsutego bachora? Popatrzcie na listę wielkich nazwisk, z którymi walczyłem: Williams, Molina, Vanes, Trout, Canelo, Angulo i ostatnio Smith. Wszystko w trakcie 24 walk, a z kim on walczył?

- Jestem najlepszy w tej wadze. Jeżeli podpisuję kontrakt, pokazuję się na ringu i walczę, on za to wycofał się z największej walki w karierze przeciwko Charlo. Nie wspominając już o tym, że kiedyś odmówił walki ze mną na ESPN2, kiedy byłem gotowy spuścić mu bęcki za 15 tys. dolarów. I nie zapomnijcie, że już kiedyś zlałem go za darmo w czasach amatorskich! Jego przydomek dobrze do niego pasuje, on jest jak "poo-poo" (po ang. robienie kupy przez małe dzieci - red.) - "poszedł ostro" Lara.

Czy walka byłaby równie efektowna jak ta utarczka słowna? Niekoniecznie, obaj prezentują techniczny boks, który nie zawsze jest bardzo widowiskowy. Tak czy inaczej, ze sportowego punktu widzenia na pewno warto byłoby to zobaczyć.

Źródło: redakcja, Fightnews.com

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-15, 10:05   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

No kto panowie ? Mówi się czasem o walkach 50-50 i ja tutaj nie widzę faworyta. Sportowo dla mnie kosmos.
Andre Ward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-15, 10:21   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Zdecydowanie Lara, zrobiłby go jak Trouta.
Vimes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-15, 10:24   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Lara jest bardzo lotny na nogach, a Andrade ma lepszy poldystans. Walka moze przypominac ta z Alvarezem. Niech sie dogadaja, bardzo jestem ciekawy jakby to wygladalo.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-15, 10:33   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Ciężka walka do typowania. Obydwaj bardzo dużo umieją i obydwaj w tej walce mają swoje atuty. Lara w ostatnich walkach nie błyszczał niestety. Smith go nieźle pogonił, a i z Canelo momentami dawał się spychać i przyjmował walkę na warunkach rywala. Andrade jak wspomniał Literat ma świetny półdystans, którego brakuje Larze, a "uciekając" może znowu optycznie mocno wyrównać walkę w oczach sędziów.
KiDDynamite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-15, 11:20   #6 (permalink)
challenger

Domyślnie

Tez jestem za ... lubie ich obu no moze troche bardziej Lare
Mysle podobnie jak koledzy, ze ciezko tu typowac ... niby Lara powinnien to wygrac ale jakby zaczal za duzo biegac to nie wiadomo co na to sedziowie
Ach ci sedziowie ... czy to ringowi czy punktowi - my tu sie zastanawiamy, ktory bokser lepszy, ktory wygra a tak naprawde to sedziowe "decyduja"
Najzabawniejsze jest, ze czesto po jakiejs walce myslisz sobie, ze ktos wygral badz przegral ale tak naprawde nie wiesz jaki wynik widzieli sedziowe i czekasz co tym razem wydrukuja.
GacoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-15, 11:43   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Ja postawiłbym na Andrade. Lara wygrał z Vanesem, ale ta szermierka dystansowa z dorównującym mu warunkami zawodnikiem była trudna dla Kubano. Boo Boo ma zasięg, szybkość i siłę. Wygrałby aktywnością z Lara, dorzucił do jabu kombinację od czasu do czasu i lapal punkty. Krzywdy nie zrobiłby Larze, ale inicjatywa byłaby nagrodzona.
clyde22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-15, 14:46   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

55/45 dla Andrade.... Prawy prosty Amerykanina (jab) jest naprawdę skuteczny... Poza tym jego jego warunki fiz., łatwość przemieszczania się w ringu.. to były mistrz świata amatorów, który na zawodowstwie nie dał jeszcze najlepszej walki. Lara miałby duży kłopot z celem.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-03-15, 14:59   #9 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Lara to jest kozak! Tyle razy go zrobiono w bambuko a on dalej nie unika wielkich wyzwań. Jeden z największych bokserów ostatnich lat.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania