boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-03-15, 22:57   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Dillian Whyte na temat Joshuy: Znów zrobię mu krzywdę

26-letni Dillian Whyte (14-0, 11 KO) to pierwszy pogromca Anthony'ego Joshuy (10-0, 10 KO). W amatorskim pojedynku dwóch zupełnie niedoświadczonych zawodników Whyte, wywodzący się z kickboxingu, zwyciężył przed czasem. "Villain", którego największym zawodowym sukcesem jest odprawienie w drugiej rundzie znanego brazylijskiego journeymana, Marcelo Luiza Nascimento, chciałby ponownie zmierzyć się z mistrzem olimpijskim z Londynu i powtórzyć swój sukces już na profesjonalnym ringu.

- Jako dzieciak miałem kilka walk w kickboxingu, ale kiedy zacząłem boksować, musiałem uczyć się wszystkiego od nowa. Moja pozycja była niewłaściwa, byłem otwarty, nie miałem obrony. Żałuję, że nie zacząłem od boksu. Boksowałem kilka miesięcy, kiedy pojawiła się opcja walki z Joshuą. Mój trener odmówił, bo Joshua miał kilka walk i wszystkich nokautował. Powiedziałem trenerowi, że mogę walczyć z każdym, ale wszystko zależało od niego - opowiada Whyte.

- Tak czy inaczej, próbowaliśmy znaleźć innego przeciwnika, ale się nie udało, więc doszło do walki z Joshuą. Zawalczyliśmy i pobiłem go. Po walce żyliśmy dobrze. Obaj sparowaliśmy z Dereckiem Chisorą, ale po igrzyskach zaczął mówić złe rzeczy na mój temat, co mnie wkurzyło. Pokonałem go w mojej pierwszej amatorskiej walce. Nie miałem wtedy żadnych umiejętności, ale miałem większe serce do walki i determinację od niego i dzięki temu wygrałem - kontynuował Anglik.

W sposobie zakończenia amatorskiej potyczki Whyte upatruje swojej szansy już jako zawodowiec.

- Jeśli z kimś walczysz lub sparujesz i rzucasz go na deski albo nokautujesz, to nawet dziesięć lat później, wygrywając wszystkie walki, on wie, że możesz go skrzywdzić i że masz mocny cios. Poprawiłem się od tamtego czasu - biję mocniej, mam większe umiejętności i cały czas staję się lepszy. On dojrzał i ja dojrzałem, ale z tyłu głowy on wie, że mogę zrobić mu krzywdę. I zrobię - twierdzi mieszkaniec Brixton.

Źródło: Kurt Ward, bscene

Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania