boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-02-15, 22:11   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie James Bashir: Wilczewski nie ma pojęcia, co robi. Nie będę z nim współpracował

James Ali Bashir to doświadczony szkoleniowiec, współpracujący choćby z Władimirem Kliczką. Pod okiem właśnie tego trenera od kilku tygodni trenuje Mariusz Wach w gymie Global Boxing, grupy zarządzanej przez Mariusza Kołodzieja. Bashir zdążył już udzielić polskim mediom kilku wywiadów, w których wyraził nadzieję na dłuższą współpracę z polskim pięściarzem, ale sam Mariusz Wach jasno daje do zrozumienia, że jego pierwszym szkoleniowcem pozostanie Piotr Wilczewski, prywatnie bliski przyjaciel "Wikinga". James Ali Bashir nie darzy jednak Wilczewskiego wielkim uznaniem i w dość odważnych słowach wypowiada się na jego temat. Kilka dni temu Wilczewski pojawił się w Stanach Zjednoczonych i dołączył do przygotowań Wacha do marcowej walki z Gbengą Oloukunem. Wizytacja mniej doświadczonego kolegi po fachu, bardzo nie spodobała się Bashirowi.

- Nie wiem, czy będę dalej trenować Wacha. Ten trener z Polski, którego uważam za bardzo krnąbrnego, niecierpliwego i zupełnie bez szacunku, przyszedł i zakłóca to wszystko, co starałem się zbudować z Mariuszem. Teraz czekam na menadżera Wacha, który ma przyjechać do USA i będę się starał tą sprawę wyjaśnić, bo mi taki ból głowy nie jest potrzebny. On nie ma absolutnie żadnego pojęcia, co robi. Ten facet był kiepski jako bokser, a teraz nagle jest nauczycielem? Jest to ogromny krok wstecz, więc jeśli Wach i jego ekipa jest za... Wtedy nie pozostaje mi nic innego, jak tylko po prostu wycofać się z tego szaleństwa. Nie lubię zamieszania, kiedy zajmuję się trenowaniem boksera. Gdyby nie menadżer Wacha (Ivaylo Gotzev - przyp. red.) nie byłoby mnie tu już tydzień temu. Nigdy nie szkolę pięściarzy z drugim trenerem. To jest bardzo trudno robić i nie ma to dla mnie sensu. I naprawdę nie chcę i nie muszę być związany z tego rodzaju głupotą. Tak, jak ten trener uczy Wacha, z pewnością doprowadzi to do kolejnej porażki, pamiętajcie, usłyszeliście to ode mnie! Mam dzieci starsze od tego gościa. Byłem w tym sporcie na każdym szczeblu. Byłem bokserem, amatorem, nosiłem wiaderko.. Przez ostatnie 44 lata mojego życia jestem trenerem, a teraz jakiś dzieciak przychodzi i będzie mnie uczyć logistyki boksu? Jest to kompletny brak szacunku i nie podoba mi się to i nie będę w żadnym wypadku mieszać się z tym gównem! I jeśli Piotr Wilczewski jest osobą, której Wach chce powierzyć swoją karierę, to niech tak będzie! Mam swoich podopiecznych, Kliczkę i Usyka - grzmi James Ali Bashir.

Gdy zapytaliśmy Bashira, kto podejmuje decyzje w sprawie wyboru szkoleniowca, trener odpowiedział:

- Myślę, że bokser ma ostatnie słowo, ale nie chcę pracować z bokserem, który nie jest ze mnie zadowolony. Jeśli on jest szczęśliwy z trenerem, który niewątpliwie doprowadzi go do kolejnej klęski, to ja nie mam nic do tego. Naprawdę nie dbam o to, jak już wcześniej powiedziałem, to jego menadżer trzymał mnie tutaj tak długo, jak tu jestem. Nie mam zamiaru startować w zawodach z inną osobą, która jeśli chodzi o doświadczenie, mogłaby być moim synem. Czas pokaże, zobaczycie! I teraz będzie tak, że jeśli Wach źle wypadnie w kolejnej walce, media będą winić mnie! Ten drugi nie ma ani doświadczenia w rzemiośle nauczyciela czy trenera! Wach potrzebuje dużo poprawek właśnie po ostatniej osobie, która go szkoliła. Nie będę współpracować z tak nonszalanckim, niecierpliwym człowiekiem, który (wg mnie - przyp. red.) poczynił wiele błedów w metodach szkoleniowych obozu Wacha! Ale ze mną jest tak, że jak już odejdę od Wacha, to prawdopodobnie już nie wrócę do jego kariery. Jestem bardzo zajętym trenerem, który nie ma czasu na tego rodzaju cyrk! Boks to moje życie, a ja nie mam czasu bawić się z dziećmi. Za parę lat Wach popatrzy wstecz i zda sobie sprawę, ile stracił powierzając swoją karierę osobie, która ma ograniczoną wiedzę o tym sporcie. Nie mam w zwyczaju dzielenia się swoim talentem z kimś, kto tego nie docenia! A co gorsza, Wilczewski jest arogancki! Nie pyta mnie o zdanie na temat czegokolwiek, po prostu podejmuje decyzje bez konsultacji ze mną. Wach popełnia z nim błąd. Ja będę robić dalej swoje, ale gdzie indziej - zakończył poirytowany trener.

Rozmawiała: Joanna Maj/Boxing.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-15, 22:38   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Grubo Bashir pocisnął po Wilczewskim, szczerze mówiąc byłem ciekaw, jak on zareagował na przyjazd Wilczewskiego, teraz już wiem.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-15, 23:16   #3 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Postów: 6917
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Heh niezla historia. To ja troche nie rozumiem jaki byl w ogole sens podejmowania sie w wspolparcy z innym trenerem, skoro caly czas teoretycznie to Piotrek jest pierwszym trenerem Mariusza. Czekam na rozwoj sytuacji, ale z tego co mozna przecztac, to Wach razem z menagerem beda musieli wybrac jedna opcje. Woz albo przewoz.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-15, 23:29   #4 (permalink)
challenger
  
 
Avatar Wojto
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Postów: 1605
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

A jak dla mnie, od zawsze kiedy jest jakiś syf i zamieszanie a pojawia się osoba Ivaiło Gotzeva to się nie muszę już zastawiać kto namącił.

Wach mógł dawno bić się z Jenningsem a potem dostawałby inne propozycje i miałby od Kołodzieja zapewnione bardzo przyzwoite warunki do pracy i ćwiczeń, a tak.. to gówno.
Wojto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-15, 23:30   #5 (permalink)
bum
  
 
Avatar Walkers
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Sheffield, UK
Postów: 17
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

A czego można by się spodziewać? Niejasne wypowiedzi Wacha po dyskwalifikacji, zrzucanie winy... z tego chłopa już nic nie będzie. To nie 2X-latek jak Szpilka, nie ma ambicji na coś więcej, zarobił swoje na Słowakach i wpierdolu od Władka i teraz będzie się trzymał kumpla.
Walkers jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-02-15, 00:12   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Mariusz Kołodziej skomentował całą sprawę krótko: "To jakaś parodia".

Jutro w gymie ma zapytać Mariusza o co tu naprawdę chodzi i z kim ten chce trenować. Bashir miał się podjąć współpracy z Wachem na prośbę właśnie Mariusza Kołodzieja.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-02-15, 03:05   #7 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Postów: 431
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Matko bosko czemu ten Wach nie moze normalniej poprowadzic swojej kariery no :-(
Archonus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-02-15, 07:59   #8 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Postów: 2018
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wach chyba nie ma głowy do tego wszystkiego, wygląda na dwumetrowe dziecko.

Co do Wilczewskiego to nie wiem czy on nie zaczyna od zbyt wysokiego poziomu nauki trenerki, najpierw Masternak, teraz Wach. To są bokserzy na takim poziomie, że muszą mieć od razu dobrego trenera, a nie takiego co się uczy.

Skoro Bashir tak ostro się wypowiedział to musiało nieźle zaiskrzyć. Wilczewski chyba faktycznie się tam mądrzył. Jest on na takim etapie obecnej kariery trenerskie, że powinien podglądać lepszych i uczyć się.
Masternak też musiał dostać wpiernicz od Kalengi i jego kariera zawisnąć na włosku, aby odciąć się od Wilka, bo wcześniej wszystko było super, wypowiadał się w samych komplementach o nim.

Są ludzie, którym nie da się pomóc, obawiam się, że do takich należy Wach.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-02-15, 09:07   #9 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Sep 2002
Skąd: Chełm
Postów: 14212
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Powyższe informacje nie napawają optymizmem. Ale to nie pierwszyzna, w końcu Wach niejednokrotnie dał dowód tezie, że nie wie do końca co jest dla niego dobre. I takie są tego efekty. Dobry trener wypnie się na niego, bo ten kiepski jest "lepszy"... Przy całym szacunku dla Wilczewskiego to od początku jego nowa profesja nie napawała mnie optymizmem. Trenerki niech uczy się od pracy z dziećmi lub amatorami przy współudziale kogoś doświadczonego. Własnym sumptem to można się tylko przeliczyć, bo nie brałbym Wilczewskiego w tej kwestii jako "brylantu" wśród trenerskiej braci.
Mam tylko nadzieję, że Wach pozytywnie Nas i mnie zaskoczy decydując się jednak na dalszą współpracę z Bashirem. To jedyna ostatni dobra rzecz, która go spotkała w kontekście własnej kariery.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-02-15, 09:23   #10 (permalink)
contender
  
 
Avatar Bred
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 1349
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Po Wachu wiele nie oczekuję i wszystko mi jedno kto będzie go trenował.On i tak pewnego poziomu nie przeskoczy ze względu na swoje ograniczenia.Natomiast nie chciałbym aby Wilczewski maczał palce w szkoleniu Łaszczyka i liczę,że jak dojdzie do takiej sytuacji jak z Wachem Kamil wybierze Bashira.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.