boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Shaw: Jego haki są zabójcze, a nogi ma niesamowicie szybkie (http://www.boxing.pl/forum/newsy/31779-shaw-jego-haki-sae-zaba-jcze-nogi-ma-niesamowicie-szybkie.html)

Adrian Golec 13-02-15 06:28

Shaw: Jego haki są zabójcze, a nogi ma niesamowicie szybkie
 
Medzhid Bektemirow (14-0, 11 KO) to rosyjski, wschodzący przedstawiciel wagi półciężkiej. Do promocji Bektemirowa dołączyła grupa Gary Shaw Production, która wespół z Savarese Promotions będzie organizowała karierę panczera z Rosji. Obok nokautującego uderzenia z obu rąk, 27-letni Bektemirow charakteryzuje się dobrą szybkością i wysoką dynamiką w wyprowadzaniu ciosów, co czyni go jednym z najciekawszych prospektów wagi półciężkiej.

Przypomnijmy, że w limicie 175 funtów jest kilku rewelacyjnie rokujących pięściarzy z byłego bloku wshodniego. Nie licząc mistrza WBA, IBF i WBO wagi półciężkiej, Siergieja Kowaliowa, dywizja ta przewiduje występy Oleksandra Gwozdyka (5-0, 4 KO) i Wiaczesława Sabrańskiego (12-0, 10 KO) z Ukrainy, a także Artura Beterbijewa (7-0, 7 KO) i Egora Miechoncewa (7-0, 6 KO) z Rosji.

Bektemirow mieszka obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie trenuje z Ronniem Shieldsem. Rosjanin mieszka właściwie w gymie, gdzie śpi, je i cały czas trenuje.

- Mówię ci, że Bektemirow to jeden z najbardziej utalentowanych wojowników, spośród tych wszystkich, jakich widziałem. On ma rzadkie połączenie siły i szybkości. Posiada niszczycielską moc w obu rękach. Jego haki są zabójcze, a nogi ma niesamowicie szybkie. Darzę olbrzymim szacunkiem Giennadija Gołowkina i Siergieja Kowaliowa, ponieważ obaj to wielcy mistrzowie. Gołowkin jest wyjątkowym zawodnikiem i Bektemirow może osiągnąć ten poziom. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości Bektemirow będzie mógł stanąć naprzeciw Kowaliowa - mówił Shaw.

- Ten dzieciak ze swoją siłą i szybkością przypomina mi Mike'a Tysona. Znałem wówczas Mike'a i wiem co mówię - powiedział Lou Savarese.

- Moim marzeniem jest zdobycie mistrzowskiego tytułu. Kocham walczyć i czerpię z tego wielką przyjemność, kiedy mój rywal pada znokautowany. Kibice chcą oglądać nokauty i to moja specjalność - mówił Bektemirow.

Źródło: Boxingscene

omen 13-02-15 06:43

Wytłumaczcie mi skąd tam na wschodzie tylu tak silnych i mocno bijących pięściarzy w stosunku do Polskich bokserów, którzy na 20 walk mają po 5 nokautów jak Sulęcki itp.

Adrian Golec 13-02-15 06:49

Cytat:

Napisał omen (Post 445058)
Wytłumaczcie mi skąd tam na wschodzie tylu tak silnych i mocno bijących pięściarzy w stosunku do Polskich bokserów, którzy na 20 walk mają po 5 nokautów jak Sulęcki itp.

Tam boks ma olbrzymie tradycje.. rzekoma "szkoła Papy Stamma", jak mawiał św. pamięci J. Kulej, co nic innego jak rosyjska szkoła boksu.. Ostatnie pięć lat to na ringach amatorskich totalna dominacja wschodu, głównie Rosji i Ukrainy... Zdobyli większość medali. Tych bokserów mamy dzisiaj na ringach zawodowych - GGG, Łomaczenko, Beterbijew i wielu innych. Tam boks amatorski ma się bardzo dobrze..., a ostatnio wręcz rewelacyjnie. Kazachowie wymiatają, ale ich jeszcze nie ma wielu na pro... Wszystko w swoim czasie. Zainteresowanie boksem + warunki do treningu + trenerzy + właściwa selekcja (inna na Kubie, inna w Rosji - predyspozycje). U nas tego nie ma. Boks amatorski nikogo nie interesuje...

kubuś 13-02-15 08:29

Jak Stamm tworzyl podwaliny polskiej potegi boksu przed i zaraz po wojnie to Rosjanie jeszcze nie rywalizowali nawet na miedzynarodowym ringu. Co ciekawe to na wschodzie boksu uczyli Francuzi ktorzy w tamtych latach liczyli sie zarowno w amatorce jak i na pro. To jest inna sprawa - ZSRR byl bokserska potega przez lata ale poza granice mogł wypuszczac po jednym bokserze w kategorii, i wiadomo ze liczyli sie glownie bokserzy z centrum - Moskwa, Leningrad itd. Jak sie Związek rozpadl to wszystkie te republiki zaczęły nagle wypuszczac cale rzesze utalentowanych bokserow - szczegolnie Kazachstan i Ukraina. Tam jest swietny material ludzki, ludzie stworzeni wrecz do bezposredniej, twardej walki no i warunki spoleczne do uprawiania sportu. Cos jak na Kubie.

Adrian Golec 13-02-15 09:55

Szkoła Stamma była odwzorowaniem rzemiosła, jakiego uczono wówczas po wojnie w ZSRR! MS rozgrywane są od '74 roku. Pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji medalowej ZSRR to 1989.. Wcześniejsze i późniejsze imrezy należały do Kuby, gdzie trenerzy byli z bloku wschodniego. 2007, 2009, 2011, 2013 to dominacja bloku wschodniego.

Tomasz Baranek 13-02-15 11:13

Na razie patrząc na resume tego Bektemirowa nie widzę powodów, żeby się jakoś specjalnie podniecać. Na rozkładzie dwóch bokserów z dodatnim rekordem (jeden przyzwoity i jeden bum) i SD z Zackiem Page'em. Do tego od maja nieaktywny. Poczekajmy na jakiś lepszy test dla Rosjanina.

kubuś 13-02-15 12:34

Cytat:

Napisał Adrian Golec (Post 445072)
Szkoła Stamma była odwzorowaniem rzemiosła, jakiego uczono wówczas po wojnie w ZSRR! MS rozgrywane są od '74 roku. Pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji medalowej ZSRR to 1989.. Wcześniejsze i późniejsze imrezy należały do Kuby, gdzie trenerzy byli z bloku wschodniego. 2007, 2009, 2011, 2013 to dominacja bloku wschodniego.

ale pierdolisz

eastofeden 13-02-15 13:04

Cytat:

Napisał kubuś (Post 445086)
ale pierdolisz

Ale dlaczego tak niekulturalnie? ;)
Merytorycznie wydaje mi się, że racja jest po stronie Kubusia...

ArchieMoore 13-02-15 15:45

Cytat:

Napisał omen (Post 445058)
Wytłumaczcie mi skąd tam na wschodzie tylu tak silnych i mocno bijących pięściarzy w stosunku do Polskich bokserów, którzy na 20 walk mają po 5 nokautów jak Sulęcki itp.

1) kraje bloku wschodniego na dorobku - kopalnia, albo fabryka, albo sport, ogólnie zajęcia fizyczne - zachód, co drugi w rurkach, co 4ty homoseksualista, co trzeci komputerowiec i manikiurzysta, pracownik korporacji w binoklach
2) osiedla blokowe, masa ganających, zwyrodniałych dzieciaków z czarnymi zębami/bez zębów ustawiających się na solo, wspinających na dachy , a nie siedzących przed komputerami i dostającymi od mamy na rurki i McDonalda - tereny posZSRR to stan umysłu
3) przyrost demograficzny
4) prywatni inwestorzy w sektorze sponsoringu lokalnego sportu amatorskiego - właściciele największych na świecie kopani uranu w Kazachstanie , minerałów rzadkich & ropy i gazu w całych krajach ZSRR, w rękach pojedynczych ludzi, którzy sypia groszem dla plebsu jedzącego tynk ze ścian :) , a tam za ekwiwalent, który w UK/Niemczech nie starczy nawet na dres i pensje dla trenera, żeby szkolić 2 łebków da się dla 100 dzieciaków wspierać sport - kromka chleba, woda, dresy z karitasu, używane ochraniacze na zęby & rekawice i fioletowy najebany bimbrem dziadek z radzieckimi brwiami jak u drakuli co zna sie jednak na rzeczy.

Endrjus 13-02-15 15:55

Cytat:

Napisał ArchieMoore (Post 445097)
a tam za ekwiwalent, który w UK/Niemczech nie starczy nawet na dres i pensje dla trenera, żeby szkolić 2 łebków da się dla 100 dzieciaków wspierać sport - kromka chleba, woda, dresy z karitasu, używane ochraniacze na zęby & rekawice i fioletowy najebany bimbrem dziadek z radzieckimi brwiami jak u drakuli co zna sie jednak na rzeczy.

Ku... Archie masz passę jak W.Kliczko :lol:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.