boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-02-15, 09:22   #21 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

- Chodzi o bzdury o ktorych piszesz, to nie jest brak precyzji. Piszesz zebym odpierdolil sie od czasow sprzed wojny - niby dlaczego?

Ano dlatego, że to temat na inną dyskusję. Koncentrowałem się wyłącznie na czasach Jerzego Kuleja i Pietrzykowskiego, kiedy to Stamm pracował z ludźmi z ZSRR... To były czasy rozkwitu boksu na wschodzie; X trenerów sowieckich za duże pieniądze polaciała na Kubę, tworząc podwaliny kubańskiego boksu.

- Polacy nie uczyli sie boksu od Rosjan.
Przypomina mi to tekst rodem z przedszkola.. jest białe, albo czarne. Być może uczyli się wzajemnie od siebie..? Nie wiem.. wiem, że takich Stammów w latach 60-tych było na wschodzie wielu i grzechem byłoby nie czerpać od siebie wiedzy, zwłaszcza przy tak "zaprzyjażnionych" narodach. Zresztą wystarczy spojrzeć na warsztat Kuleja czy Pietrzykowskiego..

- Ponawiam pytanie o te zgrupowania w ZSRR.

Czego ty oczekujesz... Dat...? Wiem na pewno, że trenowali wielokrotnie razem. Zakładam, że mieli okazję być tam, podobnie, jak mieliśmy okazję na gościnę.

- Skoro Stammowska, przedwojenna szkola boksu nie byla tak mocna jak ta powojenna, rosyjska to dlaczego sukcesy polskich bokserow w latach 70 były mniejsze niż w latach 50 skoro w 70 ZSRR byla juz bokserska potega a polscy trenerzy mogli z ich wiedzy czerpac bez problemu? ba, mogli sie uczyc od poczatku a nie przestawiac jak Stamm lub Szydło.. .

I znowu, białe albo czarne.. Na sukcesy sportowców wpływa wiele okoliczności, jak choćby konkurencja. Bez komentarza.

- Tyle lat interesuje sie historia naszego piesciarstwa i jakis Golec cala moja wiedze na ten temat odwraca do gory nogami, kto by sie nie wkurwil?

W ten sposób straciłeś okazję, bym mógł poznać coś nowego. Skup się - nic nie odwracam do góry nogami. Zgubiła cię twoja urażona duma..

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-02-15, 14:11   #22 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Adrian, odwracasz kota ogonem -" koncentrowalem sie na czasach Kuleja i Pietrzykowskiego" tak jakby: stammowska szkola boksu = Kulej i Pietrzykowski i nic poza tym.. bez sensu. Pomijajac juz to ze ani Kulej, ani Pietrzykowski tez przeciez nie trenowali z rosyjskimi trenerami tylko z polskimi. Pisze po raz enty, ze Stamm byl trenerem kadry na dlugo przed tym nim wyżej wymienieni w ogole zalozyli rekawice. Ba, Stamm ze swoja kadrą zdobyl miano najlepszej druzyny europejskiej nim Jerzy Kulej sie urodził !! jak mozna napisac ze stammowska szkola to szkola radziecka/rosyjska?? Stamm byl pierwszym treneram kadry przez bodajze 34 lata a tychcesz zeby sie odpierdolic od tego okresu kiedy tworzyl struktury polskiej trenerki, kiedy tworzyl swoja szkole, kiedy tworzyl podwaliny poźniejszych sukcesow, w końcu kiedy faktycznie je odnosil- ręce opadają ! odpierdolcie sie bo wtedy z ruskimi nie bylo kontaktu wiec sie nie liczy...

Ja sie nie unosze urazona duma. Po prostu jak widze kupe bzdur splodzona przez redaktora powaznego forumbokserskiego to reaguje, przyznam ze troche zbyt nerwowo. No ale trudno sie nei irytowac jak sie czyta takie herezje. Potem jakis szczyl wchodzi na forum i sie dowiaduje: stammowska szkola boksu to rosyjska szkola boksu a zgrupowania kadry za Stamma odbywaly sie w ZSRR.. nosz k***!
Pomijajac juz fakt, ze nie ma czegos takiego jak narodowa szkola boksu bo wszyscy przeciez staraja sie czerpac z najlepszych wzorcow niezaleznie od kraju skad one pochodza oraz trenuja pod katem indywidualnych predyspozycji.

Lepiej pisz juz o dupie i nogach Rihanny, bez odbioru.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-02-15, 18:02   #23 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Zacząłeś prawie normalnie, ale w ostatnim zdaniu musiałeś skończyć jak burak. Trudno tak Cię nie traktować po tych kilku postach... To były ostatnie Twoje wycieczki w moją stronę... mam nadzieję.

Nie możesz widzę przeżyć, że owszem, skoncentrowalem sie na czasach Kuleja i Pietrzykowskiego, których powtarzam - warsztat był oparty w dużej mierze na boksie, jakiego uczono na wschodzie, o czym sam Kulej kiedyś wspomniał. Nie będe się powtarzał, bo do ciebie to nie dociera, że nie do końca trafnie sformułowałem na początku swój przekaz, stwarzając Ci okazję do wywalenia z siebie X agresywnych zdań, wraz z wyrażeniem przez ciebie wielu tzw. opinii.. (Na marginesie to ja nie jestem pierwszy, który poznał, co to znaczy wejść z Tobą w "dyskusję"). A cała ta reszta to już twoje pieprzenie.. Francuzi..... !! (?) I to sprzed wojny... (??) Fajnie, tylko w jakim temacie? Amen.

stare 16-02-15, 19:00   #24 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Tak czytam tą i dyskusję i postanowiłem wtrącić coś od siebie - osoby, który w ogóle się nie orientuje w temacie. Mnie argumenty kubusia przekonują. Odnoszę wrażenie, że Ty Adrian stworzyłeś teorię i dopasowujesz do niej fakty, często argumentując na zasadzie tego, co Ci się wydaje.
Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post

Czego ty oczekujesz... Dat...? Wiem na pewno, że trenowali wielokrotnie razem. Zakładam, że mieli okazję być tam, podobnie, jak mieliśmy okazję na gościnę.
"Zakładam". Czyli nie wiesz. Jest to tylko opinia, nie znajomość rzeczy. "Trenowali wielokrotnie razem" to nie to samo co "polscy bokserzy mieli zgrupowania w ZSRR, gdzie uczyli się od ruskich ich boksu". Argumenty bardzo luźne, mogące być dość rozlegle interpretowane, ale jednocześnie na tyle ogólnikowe, że zawsze możesz z tego się wygrzebać, niczym polityk.

Cytat:
- Skoro Stammowska, przedwojenna szkola boksu nie byla tak mocna jak ta powojenna, rosyjska to dlaczego sukcesy polskich bokserow w latach 70 były mniejsze niż w latach 50 skoro w 70 ZSRR byla juz bokserska potega a polscy trenerzy mogli z ich wiedzy czerpac bez problemu? ba, mogli sie uczyc od poczatku a nie przestawiac jak Stamm lub Szydło.. .

I znowu, białe albo czarne.. Na sukcesy sportowców wpływa wiele okoliczności, jak choćby konkurencja. Bez komentarza.
I znowu ogólnik. Niby prawda, ale tak naprawdę nic nie wnosi.

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Pisze po raz enty, ze Stamm byl trenerem kadry na dlugo przed tym nim wyżej wymienieni w ogole zalozyli rekawice. Ba, Stamm ze swoja kadrą zdobyl miano najlepszej druzyny europejskiej nim Jerzy Kulej sie urodził !! jak mozna napisac ze stammowska szkola to szkola radziecka/rosyjska?? Stamm byl pierwszym treneram kadry przez bodajze 34 lata a tychcesz zeby sie odpierdolic od tego okresu kiedy tworzyl struktury polskiej trenerki, kiedy tworzyl swoja szkole, kiedy tworzyl podwaliny poźniejszych sukcesow, w końcu kiedy faktycznie je odnosil- ręce opadają !
I wydaje mi się, że tutaj irytacja kubusia jest zrozumiała. Ja to rozumiem w ten sposób, że Stamm stworzył swoją szkołę boksu na długo przed rosyjską, jej podstawy, ale że w późniejszym czasie nadarzyła się okazja do wspólnych treningów z ruskimi, to wykorzystał ją by coś od nich zaczerpnąć. Niemniej swoją szkołę boksu już miał, a elementy szkoły rosyjskiej ewentualnie ją wzbogaciły, a nie stały się automatycznie jej podstawami. A odniosłem wrażenie, że Ty Adrian na potrzeby własnej teorii zinterpretowałeś to dokładnie odwrotnie, trochę z nieznajomości faktów, luki w wiedzy zastępując tym, co Ci się wydaje. Tak to wygląda z mojej perspektywy.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-02-15, 06:05   #25 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Czemu nie zapytasz Kubusia o Francuzów..?
Jestem niemal pewien, że niejednokrotnie trenowali razem... Głowy nie dam, ale czy Ty albo Kubuś, jesteście pewni, że ich nie było? Ja napisałem - trenowali wielokrotnie razem, bo słyszałem, że tak było. Zakładam, że trenowali w różnych miejscach. Tak mi się właśnie wydaje.. Co na to Kubuś..? Czy wie, że na pewno tak nie było...? Bo ja się od niego niewiele dowiedziałem.

Napisałem już, że stwierdzenie o "szkole boksu" było przeze mnie nadużyciem, a właściwie myślowym uproszczeniem, jakoby to Stamm miał wzorować sie na wschodzie. Nie znam dobrze historii Stamma… Kubuś zna ją lepiej. Kojarzę ją przede wszystkim z Pietrzykowskim i Kulejem, czyli bokserami jak na mój gust w miarę współczesnymi. Kulej kiedyś wspomniał o szkole ze wschodu i tamtych wzorcach. Stąd nasunęło mi się to skojarzenie. Ja nie chciałem wejść w żadną szerszą dyskusję, tym bardziej, że dla mnie boks przedwojenny nie istnieje i się na nim nie znam. A irytację, o której wspomniałeś, to sobie Kubuś może uskuteczniać, ale u siebie w domu...

- Ja to rozumiem w ten sposób, że Stamm stworzył swoją szkołę boksu na długo przed rosyjską, jej podstawy, ale że w późniejszym czasie nadarzyła się okazja do wspólnych treningów z ruskimi, to wykorzystał ją by coś od nich zaczerpnąć. Niemniej swoją szkołę boksu już miał, a elementy szkoły rosyjskiej ewentualnie ją wzbogaciły, a nie stały się automatycznie jej podstawami.

To jest dla mnie absolutnie do przyjęcia... i najpewniej tak właśnie było. Tylko czy ja upierałem się, że było inaczej? Tylko forma tej dyskusji jest dla mnie trudna do przyjęcia, bo chętnie zapytałbym Kubusia o kilka rzeczy, a tak, ręce mi opadły..

Wracając do pytania: Wytłumaczcie mi skąd tam na wschodzie tylu tak silnych i mocno bijących pięściarzy w stosunku do Polskich bokserów, którzy na 20 walk mają po 5 nokautów jak Sulęcki itp
odpowiedź jest niezmienna. Obok wielu czynników społecznych, to tamta szkoła boksu, mimo, że powojenna, stworzyła system szkolenia i selekcji na najwyższym poziomie, czy też jednym z najwyższych. Jak dodamy do tego olbrzymi materiał ludzki i właściwą selekcję, to mamy sukcesy. Są fachowcy, jest z czego wybierać, ludzie chcą to robić. Taki Kazachstan, mimo że 3 albo 4 razy mniejszy od Francji, ma pewnie 3, albo 4 razy więcej adeptów boksu. A styl walki - wypisz wymaluj, rzuca się w oczy swoją charakterystyką... Dzisiaj widzimy wielu ludzi ze wschodu, którzy jak jeden walczą bardzo podobnie, poza małymi wyjątkami. Czy to będzie Kowaliow, czy Gwozdyk, czy Głazkow, Gołowkin, czy W. Kliczko lata temu.. Boks ofensywny, z zachowaniem dystansu, z mocną przednią ręką... z naciskiem na pracę nóg. Stwierdzenie o "rosyjskiej szkole boksu" ma bardzo głęboki sens, bo ma jak żadna inna odzwierciedlenie w stylu walki. Na dzisiaj sens stwierdzenia: "rosyjska szkoła boksu" jest dużo głębszy, niż Szkoła Papy Stamma, która należy do historii; która już od lat nie istnieje i nie tworzy żadnych nowych sztukmistrzów. A czy ktoś w ogóle wie, co było jej charakterystyką...? Czym się wyróżniała, gdzie i na co kładła nacik?

stare 17-02-15, 12:37   #26 (permalink)
champion

Domyślnie

Mialem juz nie pisac na ten temat ale trudno sie powstrzymac widzac twoj tupet Adrian. Nie wiem czy sam sobie zdajesz z poziomu absurdu swoich wypowiedzi.

najpierw piszesz prawdziwe madrości:

Cytat:
.. rzekoma "szkoła Papy Stamma", jak mawiał św. pamięci J. Kulej, co nic innego jak rosyjska szkoła boksu..
Cytat:
Szkoła Stamma była odwzorowaniem rzemiosła, jakiego uczono wówczas po wojnie w ZSRR! ....
Cytat:

Ekipa Papy Stamma niemal wszystkie zgrupowania miała po wojnie w ZSRR. To tam byli jedyni dostępni dla nas sparingpartnerzy, i co najważniejsze, najlepsi trenerzy, na których również wzorował się Stamm, by za chwilę osiągać największe sukcesy....
tak, prawie wszystkie.. zeby chociaz k*** jedno !!! a kto z kim sparowal? juz widze jak jakis Ogurienkow daje temat: dostalismy solidny wpierdol od Polakow na ME ale zaprosmy ich na zgrupowania i nauczmy czegoś, moze na nastepnych wpierdola nam bardziej?
Adrian, w amatorce nie praktykuje sie cos takiego jak wspolne zgrupowania kadry na ktorym trenerzy wzajemnie sie szkolą, nikt nie bedzie przeciez uczyl konkurencji z ktora za chwile bedzie sie walczylo.. nie uwazasz??

za chwile refleksja Adriano:

Cytat:
[I]... Być może uczyli się wzajemnie od siebie..? Nie wiem.. wiem, że takich Stammów w latach 60-tych było na wschodzie wielu....
Cytat:
Wiem na pewno, że trenowali wielokrotnie razem. Zakładam, że mieli okazję być tam, podobnie, jak mieliśmy okazję na gościnę....
Jestem niemal pewien, że niejednokrotnie trenowali razem... Głowy nie dam,...
Napisałem już, że stwierdzenie o "szkole boksu" było przeze mnie nadużyciem, a właściwie myślowym uproszczeniem, jakoby to Stamm miał wzorować sie na wschodzie. Nie znam dobrze historii Stamma…...
Ja nie chciałem wejść w żadną szerszą dyskusję, tym bardziej, że dla mnie boks przedwojenny nie istnieje i się na nim nie znam....
Na dzisiaj sens stwierdzenia: "rosyjska szkoła boksu" jest dużo głębszy, niż Szkoła Papy Stamma, która należy do historii; która już od lat nie istnieje i nie tworzy żadnych nowych sztukmistrzów...
jak nie istnieje jak to przeciez wg ciebie " nic innego jak rosyjska szkola boksu"...

Cytat:
.. Zresztą wystarczy spojrzeć na warsztat Kuleja czy Pietrzykowskiego..
...
i tu mam powazną prosbe bo ja spojrze i mi jednak nei wystarcza: co warsztat Kuleja i Pietrzykowskiego ma wspolnego z warsztatem Jengibariana, Popienczenki, Lagutina a czego nie ma z warsztatem np Pappa, McTaggirta, Benvenutiego?

no a na koncu prawdziwa perełka

Cytat:
czy ktoś w ogóle wie, co było jej charakterystyką...? Czym się wyróżniała, gdzie i na co kładła nacik?
czyli jak rozumiem piszesz ze polska szkola boksu jest odzwieciedleniem rosyjskiej ale nie wiesz czym sie charakteryzowala ani na czym kladla nacisk???

podsumujmy:

-Adrian WIE że polska szkola boksu Stamma byla odwzorowaniem rosyjskiej szkoly boksu co jest mega odwaznym, wrecz rewolucyjnym stwierdzeniem,'
- Adrian NIE WIE jednak na czym owa szkola boksu polegala, nie zna tez historii Stamma a od czasow w jakich sie ksztaltowala i zaczynala odnosic wielkie sukcesy kaze sie uprzejmie odpierdolic bo go te czasy nie interesuja, wrecz nie isntnieja dla niego,
Adrian twierdzi ze PRAWIE WSZYSTKIE zgrupowania kadry polskiej odbywaly sie w ZSRR mimo ze zza chwile pytany o konkrety mowi ze to tylko domysly i tylko zaklada ze jednak byly, i byly czerpane wzorce.. trudno oczywiście powiedziec jakie bo jak sam pisze "czy w ogole ktos wie czym sie ta polska szkola boksu charakteryzowala?"

Adrian, jestes dla mnie prawdziwym mistrzem swiata ja cie kiedys naprawde szanowalem i lubilem, nie wiem co ci sie stalo, dla mnie jednak calkowicie straciles wiarygodnosc. Jak mozna autorytatywne stwierdzic ze polska szkola boksu jest odzwierciedleniem rosyjskij i za chwile nazwac to nagieciem faktow, czy skrotem myslowym? to moze jutro ja napisze że polska szkola boksu to tak naprawde japonska robota bo w 59 nasza kadra trenowala w Japonii a pojutrze ze amerykanska bo przed Meksykiem toczyla kontrolne sparringi z bokserami z USA? Nie wiem, glowy nie dam, tak slyszalem, zakladam ze tak bylo, Pietrzykowski wyprowadzal taki sam lewy prosty jak Hiragashi czy jak mu tam bylo...

Jedyne co tak naprawde madrego napisales, to ze nie ma czegos takiego jak polska szkola boksu no bo nie ma. ( co nie przeszkodzilo ci pisac jednoczesnie ze jest odzwierciedleniem innej charakterystycznej szkoly). Nikt ci charakterystyki nie poda bo praktycznie nie da jej sie stworzyc, chociaz na sie mozna by pisac o skupianiu sie na technice i taktyce a nie np fizycznosci, o lewym prostym, pólgardzie itd. Dwaj bokserzy z tej samej druzyny Stamma czasem bardziej sie stylowo roznili niz dwaj bokserzy z dwoch roznych zakatkow swiata. Generalnie piszesz o rzeczach o ktorych nie masz pojecia, piszesz bzdury i karmisz nimi laikow ktorzy wejda na ten portal.

stare 17-02-15, 12:52   #27 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

I ty coś mówisz o tupecie..? Tak bardzo zależy ci, żeby mnie skompromitować i wklejasz różne zdania z różnych postów.. manipulując kontekstem, ślęcząc nad tym godzinę.. I dalej uparcie nie rozumiesz.. choćby tego, co napisałem w ostanim poście, gdzie przyznałem... że naciągnąłem kilka rzeczy.. Tobie to jednak nie przeszkadza, nie wystarczy... dalej jedziesz...

To jak z tymi zgrupowniami, były, czy nie..? Wiesz coś na ten temat..? Czy nie wiesz..? Jak tam Francuzi? A może Hiszpanie..? To czego dowiedziałem się do ciebie? Tyle tekstu, jak na dobry artykuł, a treści brak...? Zamiast błysnąć, mając okazję, to Ty skoncentowałeś się, by dojebać Golcowi i żeby wszyscy mieli z tego ubaw... żeby zdezawuwoać moją wartość... To wiesz na czym ta szkoła Stamma polegała..? To jest żenujące co zrobieś...

stare 17-02-15, 13:14   #28 (permalink)
champion

Domyślnie

Dobra dyskusja, gdzie mozna sie czegos dowiedziec, ale chlopaki na litosc... nie mozna merytorycznie bronic swoich racji bez tych "burakow" i smiechowych "zakazow"? Oddalacie sie od tego co jest naprawde istotne i co tak naprawde Was poroznilo. Boks amatorski to dla mnie niemal obcy swiat, troche kiedys poczytalem, cos tam obejrzalem, cos opowiadal dawniej tata, ale generalnie nie czuje sie mocny(szkoda, ze Salc tak malo tu ostatnio zaglada bo zapewne dorzucilby swoje 3grosze).
Co do sedna tego konfliktu, to zdecydowanie blizej mi do tego co napisal Kuba. Pierwsze zdanie Adriana ktore tak zirytowalo Kubusia: "Szkoła Stamma była odwzorowaniem rzemiosła, jakiego uczono wówczas po wojnie w ZSRR!", mnie rowniez wydaje sie abstarkcja. Tylko ze ja, nie posiadam wiedzy Kuby i nie chcialem nawet zabierac glosu, choc kilka argumentow bym pewnie znalazl, ze to nie jest do konca tak jak mozna wywnioskowac z zacytowanego fragmentu.

Macie tu w prezencie od dobrego wujka Literata:
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-02-15, 13:17   #29 (permalink)
champion

Domyślnie

a co to Adrian, twoj prywatny folwark, ze bedziesz mi wybieral co mam komentowac a co nie? napisales zeby uargumentowal co pierdolisz i jak to zrobilem to mi wymawiasz manipulacje. Gdzie tu jest manilpulacja?
pisales iz rzekoma polska szkola boksu to tak naprawde rosyjska? pisales !
pisales ze nie wiesz na czym polega? pisales
pisales ze prawie wszystkie zgrupowania kadry Polski odbywaly sie w ZSRR ? pisaleś !
pisales ze warsztat Pietrzykowskiego i Kuleja byla charakterystyczny i wystarczy na niego spojrzec tylko ? pisales !!

jak tu znalezc inny kontekst jak jest oczywisty??

Jak nazywa sie osoba ktora nagina fakty? ja cie nie przypiedalam do ciebie ale do tego co wmawiasz czytelnikom. Jak napiszesz ze Michalczewski byl wiekszym mistrzem niz Joe Louis bo mial trzy pasy a Louis jeden to tez sie pewnie dopierdole chociaz te fakty akurat sa bardziej znane. Wiedza o historii boksu amatorskiego jest znacznie mniejsza, dlatego mozesz naciagac fakty nawet ich nie znajac. a jak ktos ci zwroci uwage to napiszesz ze sie przyperdala.. zauwaz że ja zaczalem grzecznie i moj pierwszy post byl delikatny. Potem sie zwyczajnie wkurwilem bo pojechales z tym madrosciami tak po bandzie ze glowa mala. Nara

ps Literat no sorki ale nie umiem z takimi inaczej

stare 17-02-15, 13:18   #30 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Literatt Zobacz post
Pierwsze zdanie Adriana ktore tak zirytowalo Kubusia: "Szkoła Stamma była odwzorowaniem rzemiosła, jakiego uczono wówczas po wojnie w ZSRR!", mnie rowniez wydaje sie abstarkcja. ]
Wyobrażasz sobie, że ja robię komuś taką jazdę, kiedy widzę napisaną jakąś bzdurę, skrót myślowy czy naciągnięcie..? Nic bym nie robił, tylko robił ludziom jazdy...

A Kubuś dalej jedzie... dalej w swoim stylu...
- Napisałeś kurwa, czy nie!! Pisałeś.. !! Pisałeś..!! (??)
Jezusicku.. ja zaczynam się bać tego faceta..
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania