boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-02-15, 17:34   #11 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Archie ładnie wszystko wyłożyłeś merytorycznie

Tylko czy Polska jest już tym zniedołężniałym, nowoczesnym zachodem ?
Może jednak faktycznie tamte strony to lepsze geny do fizyczności.

omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-15, 18:43   #12 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Nie no czytanie @Archiego to jest jednak zajebista sprawa Świetny post.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-15, 23:32   #13 (permalink)
champion

Domyślnie

Ja skłaniam się ku tezie, że są faszerowani jak pływaczki z NRD.
Dinamita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-02-15, 11:07   #14 (permalink)
champion

Domyślnie

przeciez ten gosc jest dretwy strasznie. zalamalem sie w ogole jak sobie wlaczylem jego walke z Zack Pagem. Do tego jeszcze odnosze wrazenie ze probuje udawac Tysona.
Nie wiem czy w tym dniu strasznie goraczkowal i z tego powodu pokazal co pokazal ale nie chce mi sie ryzykowac zmarnowanego czasu i szukania jego lepszej dyspozycji.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-15, 07:07   #15 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Warto byłoby Kubusiu wskazać, w którym to punkcie pierdolę... chyba, że masz na myśli inne pierdolenie

Ekipa Papy Stamma niemal wszystkie zgrupowania miała po wojnie w ZSRR. To tam byli jedyni dostępni dla nas sparingpartnerzy, i co najważniejsze, najlepsi trenerzy, na których również wzorował się Stamm, by za chwilę osiągać największe sukcesy. Ci trenerzy pochodzili ZSRR... ci sami trenerzy budowali potęgę pięściarską Kuby.. !! Nie wnikam w czasy sprzed wojny!!

Igrzyska '52. ZSRR - 5 medali, Polska - 2
Igrzyska 56. ZSRR - 6 medali, Polska - 2

Stamm co prawda prowadził kadrę od '36 roku. To jednak niewiele zmienia w kontekście mojego komentarza. Boks na wschodzie zaczął się po wojnie. Najwięsze sukcesy Stamm miał w '64. ZSRR była już pięściarską potęgą, wraz z ukształtowanym stylem boksowania!!! Czasy sprzed wojny nie mają tu znaczenia. Mówiąc - tradycje, myślę o czasach po wojnie... Pierwsze MS to '74... I znowu.. ZSRR była już potęgą!! Więc co ci tu nie pasuje.. (?)
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-15, 12:13   #16 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie wiem czy warto bo najwyraźniej pozjadales wszystkie rozumy i wszelka argumentacja odbije sie jak od sciany... niemniej jakby ktos lyknąl te twoje madrosci to mam pare pytan: co to znaczy ze czasy przed wojna nie mialy znaczenia? to wlasnie wtedy tworzyly sie podwaliny polskiej potegi bokserskiej, Stamm juz na kilka lat przed wojna objąl kadre narodowa, w 39 zdobyl z nasza reprezentacja Puchar Narodow na ME a trzon polskiej kadry po wojnie tworzyli wlasnie ci piesciarze ktorzy jeszcze w latach 30 osiągali najwieksze sukcesy. O rywalizacji ze ZSRR na arenie miedzynarodowej nikomu sie jeszcze nie snilo wiec o jakiej radzieckiej szkole na ktorej polski boks sie opieral mowisz? piesciarze z ZSRR wlaczyli sie do rywalizacji miedzynarodowej dopiero na poczatku lat 50 . Jeszcze w 53 roku przegrali z nami wysoko klasyfikacje medalowa na ME w Warszawie wiec kto tu kogo uczyl boksu? a poza tym co to wlasciwie jest polska szkola boksu Stamma? wiesz od kogo sie Stamm uczyl boksu?

a na pytanie Omena dosc dobrze i obrazowo odpowiedzial Archie - tak w skrocie to material ludzki, tradycje i odpowiednie warunki społeczne. Po rozpadzie ZSRR rosyjski boks jest jednak mocniejszy niz kiedykolwiek, to moze zastanawiac. Jeszcze bardziej zastanawia mnie dlugoletnia hegemonia Kuby ktora skończyla sie wlasciwie dopiero dekade temu. Co takiego miala i w sumie wciaż ma Kuba czego nie mają inne kraje?
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-15, 15:53   #17 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Nie wyjeżdżaj mi tu Kubuś z takimi tekstami.. Nie zaprosiłem Cię do dyskusji. To nie są żadne mądrości, jak próbujesz ironicznie to nazwać, tylko fakty. Nie potrafisz normalnie, to spadaj, że tak wejdę na chwilę na Twój poziom. Ja o jednym, to i innym.. Co mnie obchodzą podwaliny polskiego boksu... ??? Przedwojenny boks to skrajny archaizm.

Powtarzam.. Stamm czerpał wiedzę i doświadczenia od trenerów z ZSRR... !! Przecież ja nie napisałem, że robił to na początku swojej przygody z trenerką. Dla ciebie wszystko przybiera postac zero-jedynkową..? Od początku lat 50-tych boks w ZSRR wszedł na wysoki poziom, wyższy niż u nas, a Stamm był w połowie swojej drogi, przed największymi sukcesami. Dopiero zaczynał się współczesny boks. Skąd myślisz Pan Kulej sypał nazwiskami "ruskich" bokserów.. Bo z nimi sparował, wymieniał doświadczenia, uczył się.

stare 15-02-15, 21:33   #18 (permalink)
champion

Domyślnie

a od kiedy do dyskusji na tym forum potrzeba zaproszenia? ja ci go tez nie wysylalem wiec pisz moze na prive sam do siebie jak masz problem. Wypowiadasz sie autorytatywnie na tematy o ktorych masz blade pojecie, tworzysz nowe teorie...piszesz bzdury za bzdura, od powaznego redaktora powaznego forum przydaloby sie troszke logiki i podstaw teorii a nie pitolenia trzy po trzy.

co maja MŚ 74 do sztamowskiej czy niesztamowskiej szkoly boksu? i na czym ona polega, jakkolwiek by ja zwal?

Stamm byl przedwojennym trenerem wiec nie wyskakuj z anachronizmami !! podstaw trenerki uczyl sie od trenerow angielskich, niemieckich i wloskich. Zreszta za warsztat tenerski w jego czasach w dużym stopniu odpowiadal trener Szydlo ktory boksu uczyl sie we Francji. Wielkie sukcesy polskiego boksu to 39, potem wiadomo przerwa i 52 a przede wszystkim 53 rok. JAKA K*** RUSKA SZKOLA BOKSU SKORO W TAMTYCH CZASACH BYLI ZA NAMI? uwazasz ze Stamm najpierw stworzyl sile polskiego boksu, odniosl sukcesy a potem ruscy zaczeli go uczyc po swojemu tak?

Stamm wiedze trenerska czerpal z wielu źrodel ale jej podstawą byl boks zachodni. To ze w latach powojennych zaczelismy glownie trenowac czy konfrontowac sie z ruskimi wynikalo z systemu politycznego. po prostu na wschod mielismy otwartą droge a na zachod zamknieta. wiadomo ze Kulej mial duzo wiecej do czynienia z piesciarzami zza wschodniej granicy a nazwiskami sypie bo w jego czasach ruskie juz dominowaly w boksie i to byli jego glowni rywale. W latach 70 i 80 tak samo czerpalismy z ich szkoly i jakos przelozenia na sukcesy to nie dalo.. wytlumaczysz to?
I Jakie zgrupowania kadry w ZSRR ? w ktorych latach, gdzie? przeciez rok w rok bokserzy jeździli do Zakopca i Cetniewa i tam szlifowali forme wiec o czym ty piszesz? kiedy i gdzie byly te zgrupowania kadry Polski w ZSRR gdzie nasi nauczyli sie ruskiej szkoly boksu ktora potem nazwali stammowską?
a zreszta.. jak jakas polska drużyna obojętnie w jakiej dyscyplinie pojedzie na zgrupowanie do Hiszpanii to po tym zgrupowaniu nazwiesz jej gre/styl hiszpanskim?

stare 16-02-15, 08:41   #19 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

- Stamm wiedze trenerska czerpal z wielu źrodel ale jej podstawą byl boks zachodni
Ja nigdy tego nie negowałem. Nigdy nie dokonywałem tak głębokiej analizy. Odpierdol się od czasów sprzed wojny, bo ja o tym nie wspomniałem... Nigdy nie interesowałem się boksem sprzed wojny. Zgrupowania w latach 60-70-tych były oczywiście głównie w Polsce. Czy ja mówiłem, że nie było w Polsce..? Dlaczego zachowujesz się jak burak? Do nas wielokrotnie również przyjeżdżali trenerzy i zawodnicy z ZSRR..

Jedno nieprecyzyje określenie z mojej strony i wyskakujesz z całym tabunem agresywnych zdań... zakrzywiając i rozbudowując temat, robiąc wycieczki w moją stronę i to jeszcze z kulturą rodem z buraka. Kubuś - zachowujesz się jak burak, który pozjadał wszystkie rozumy. Przyznam, że mnie mocno zdziwiłeś in minus. Jesteś dla mnie od dzisiaj persona non grata.

Kulej, Pietrzykowski byli szkoleni zgodnie z filozofią boksu, jaka dominowała wówczas na wschodzie, czyniąc z nich potęgę i jaka obowiązywała w tym czasie również u nas. Św. pamięci Kulej o tym mówił.

- uwazasz ze Stamm najpierw stworzyl sile polskiego boksu, odniosl sukcesy a potem ruscy zaczeli go uczyc po swojemu tak?

Stamm był w latach 50-tych jeszcze przed wieloma sukcesami.. Oczywiście wg ciebie to mogłem jedynie sugerować, że ruscy zaczęli go uczyć. Nie mogło być tak, że Stamm sam czerpał z tamtej szkoły wiele i w podobny sposób wykształcił ostatnie pokolenie swoich zawodników (??). "Szkoła boksu" - nie istnieje coś takiego, to wyłącznie kwestia umowna... Przypieprzyłeś się jak rzep psiego ogona. Zawodnicy z ZSRR walczyli i do dzisiaj walczą w bardzo typowy dla siebie, charakterystyczny sposób. Nie jest wielką filozofią to dostrzec i używać umownie tego określenia. To już 60 lat.

Kończę temat. Bazuję na tym, co słyszałem. Nie wjeżdżaj więcej z typową dla siebie agresją, bo zmuszasz mnie do używania określenia "burak". Nawet jeżeli nie do końca precyzyjnie wyraziłem swoją myśl w pierwszym komentarzu, naciągając nieco rzeczywistość (byłem skupiony wyłącznie na czasach Kuleja, kiedy Stamm miał do czynienia z trenerami z ZSRR), jesteśmy tu po to, by czerpać od siebie wiedzę... Ale nie w takiej formule, jaką proponujesz w tym temacie. Nie mam zamiaru więcej kiedykolwiek wchodzić z Tobą w jakiekolwiek dyskusje. Weź to sobie głęboko do serca, nim po raz kolejny zmusisz mnie do tego mało przyjemnego kontaktu z Tobą na tym portalu.

stare 16-02-15, 10:11   #20 (permalink)
champion

Domyślnie

Ok, jeżeli bylem niegrzeczny to przepraszam. Generalnie nie mialem zamiaru nikogo obrazac ale jak po raz e-nty slysze jak ktos kto ma wazną funkcje na tym forum i powinien prezentowac minimum wiedzy merytorycznej pisze BZDURY to sie zwyczajnie zirytowalem.. stad moja malo kulturalna wypowiedź to jest " ale pierdolisz". Widze ze szybko sie dostosowales swoim " odpierdol sie", no ok.

Nie chodzi mi o zaden brak precyzojnosci z twojej strony. Chodzi o bzdury o ktorych piszesz, to nie jest brak precyzji.
Piszesz zebym odpierdolil sie od czasow sprzed wojny - niby dlaczego? rownie dobrze odpierdolic sie moge od lat 40, 50, 60 jakichkolwiek. To wlasnie PRZED WOJNA zaczela sie ksztaltowac filozofia polskiego boksu ktora nazwano poźniej stammowską, jak mozna sie od tego odpierdolic?? na poczatku lat 50 polski boks byl spokojnie na tym samym poziomie co w 60 a ZSRR dopiero zaczynal miedzynarodowa rywalizacje sportowa !

1. Polacy nie uczyli sie boksu od Rosjan - raczej nigdy a juz na pewno nie za swoich najlepszych lat. To ze po wojnie czesciej konfrontowali sie ze ZSRR, czesciej tam jeździli, moze sparowali ( nie slyszalem), moze trenowali razem ( nie slyszalem) nie znaczy, ze Stamm sie od nich nauczyl boksu bo on kadre Polski z sukcesami prowadzil jeszcze przed wojną, kiedy ZSRR kisil sie we wlasnym, stalinowskim sosie.

2. Ponawiam pytanie o te zgrupowania w ZSRR. Wiem ze starasz sie uciac dyskusje ale pisze to nie dlatego zeby wyszlo na moje ale dlatego, ze zwyczajnie chcialbym sie tego dowiedziec bo to cos o czym nigdy nie slyszalem. No chyba ze to sobie wymyślileś.

3. Skoro Stammowska, przedwojenna szkola boksu nie byla tak mocna jak ta powojenna, rosyjska to dlaczego sukcesy polskich bokserow w latach 70 były mniejsze niż w latach 50 skoro w 70 ZSRR byla juz bokserska potega a polscy trenerzy mogli z ich wiedzy czerpac bez problemu? ba, mogli sie uczyc od poczatku a nie przestawiac jak Stamm lub Szydło.. dociera do ciebie absurd twoich teorii czy sie znowu obrazisz?

Piszesz Adrian ze "nieco naciagnales rzeczywistośc".. dobre dobre... a po co? na TYM FORUM ??? zeby sie lepiej poczuc, popisac wiedza ktorej nie masz? "zgrupowania w ZSRR"? "odpierdol sie od przedwojny"? "skupilem sie tylko na Kuleju" ( jego tez Ruskie po rusku uczyli, tak?), co ty chlopie tworzysz??

Tyle lat interesuje sie historia naszego piesciarstwa i jakis Golec cala moja wiedze na ten temat odwraca do gory nogami, kto by sie nie wkurwil?
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania