boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-02-15, 21:47   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 454 razy w 132 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie Wrzesiński: Nie interesuje mnie minimalizm

Były Mistrz Polski wagi lekkiej Damian Wrzesiński pod koniec ubiegłego roku nabawił się poważnego urazu ręki, ale szybko wraca do zdrowia. - Nie interesuje mnie minimalizm, co pokażę już 14 marca na gali w Lubinie - mówi bokser Tymex Boxing Promotion.

Przez kilka sezonów Damian Wrzesiński regularnie stawał na podium MP, a złoto wywalczył w 2008 roku pokonując w finale Michała Syrowatkę. Brąz zdobyli wtedy inni obecni zawodowcy Michał Zeromiński i Tomasz Mazur. Dobre występy amatorskie zaowocowały powołaniem do ligi zawodowej WSB, a następnie podpisaniem profesjonalnego kontraktu.

W drugiej połowie 2013 roku wygrał 5 walk, w tym 3 przed czasem. Ale później nastąpiła 10-miesięczna przerwa. W październiku 2014 Damian Wrzesiński wypunktował Chorwata Antonio Horvaticia, będąc lepszym w każdej z 6 rund. Później przyszła niestety pechowa kontuzja dłoni odniesiona w Norwegii, gdzie na co dzień trenuje pięściarz promowany przez Mariusza Grabowskiego.

- Miałem olbrzymiego pecha, bo zahaczyłem o podwyższony próg w przejściu przez futrynę w domu mojej siostry. Uderzyłem niefortunnie łokciem w szybę od drzwi - opowiadał pięściarz.

- Aby ręka była na 100 proc. sprawna, to jeszcze potrzeba czasu, ale już jest na tyle nieźle, że mogę solidnie potrenować. Takiego pełnego czucia w dłoni nie mam, lecz nie przeszkadza mi w zadawaniu ciosów. Bólu nie czuję, za to poprawiłem siłę uderzeń. Mam nadzieję pokazać to już za miesiąc - powiedział Damian Wrzesiński.

Rywal nie jest jeszcze znany. Dla Damiana to będzie druga walka na dystansie 6 rund.

- W marcu planuję dać najlepszą walkę w swojej karierze, a następnie szczegółowo ustalić z promotorem plan kolejnych występów. Nie interesuje mnie minimalizm. Dążę do tego, abym walczył na jak najwyższym poziomie i mógł żyć z boksu. Ze swej strony zapewniam, że będę stale się rozwijał, a dzięki temu będę walczył z coraz lepszymi bokserami. Oczywiście i ja, i Mariusz Grabowski musimy dawać z siebie maksimum, aby dojść do wyznaczonych celów - mówi ambitny pięściarz.

Już za kilka dni Damian Wrzesiński opowie nam o współpracy z Grzegorzem Piaseckim i Arkadiuszem Polcynem. Na gali w Lubinie 14 marca, organizowanej przez Tymex Boxing i Global Boxing, walczyć będą też Mariusz Wach, Ewa Brodnicka, Michał Gerlecki i Robert Parzęczewski. W gronie zawodowców zadebiutuje nowy bokser w ekipie Mariusza Grabowskiego - Michał Leśniak.

Źródło: Informacja prasowa

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-02-15, 18:44   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Myślę, że z tego chłopaka może wyrosnąć ciekawy zawodnik. Szkoda, że Ariel Krasnopolski jest już nieaktywny, bo obaj mogliby dać ciekawy pojedynek.
Obecnie w krajowej wadze lekkiej nie ma zbyt wielu przedstawicieli. Choć za rok czy dwa (zakładając progres formy Damiana) potyczka z Chudeckim byłaby wskazana, aczkolwiek z wiadomych względów raczej nierealna.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania