boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-01-15, 08:12   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Lemieux: Chcę odnieść sukces w wadze średniej, a potem pomyślę o wyższej dywizji

- To wielki zaszczyt być częścią grupy Golden Boy Promotions. To, co pokazałem ostatnio na Brooklynie, to jedynie 50% moich możliwości. Czuję, że mogę być dużo lepszy i chcę pokazać to w kolejnym występie - mówił David Lemieux (33-2, 31 KO), wspominając swój ostatni pojedynek. Kanadyjski pięściarz wagi średniej najpierw porozbijał, a następnie pokonał w grudniu minionego roku przez TKO w 10 rundzie Gabriela Rosado. Lemieux związał się z grupą Oscara De La Hoi i kolejne walki Kanadyjczyka będą najpewniej rozgrywane w Stanach Zjednoczonych.

Bardzo interesująco zapowiada się kariera Dawida Lemieux. Amerykańscy kibice powinni momentalnie "kupić" kanadyjskiego panczera wagi średniej, o ile ten będzie prowadzony zgodnie z właściwie nakreślonym scenariuszem. Potencjalna walka z mistrzem WBA wagi średniej, Giennadijem Gołowkinem, wywołałaby z pewnością olbrzymie emocje, lecz nie byłby to ruch nakierowany na inwestycję w Lemieux. Poza Kazachem, każdy rywal w limicie 160 funtów wydaje się być w zasięgu 27-letniego Kanadyjczyka.

- Każdy jest na mojej liście. Chcę walczyć z najlepszymi. "Canelo" jest młodym zawodnikiem, głodnym sukcesów. To wybuchowy, twardy wojownik i byłoby to dobre zestawienie. Obecnie w wadze średniej jest wielu dobrych pięściarzy. Murray, Gołowkin, Quillin, Andy Lee. Chcę walczyć właśnie z tymi facetami. Chcąc być najlepszy, muszę przecież walczyć z najlepszymi. Nie obawiam się nikogo. Chcę odnieść sukces w wadze średniej, a następnie pomyślę o przeniesieniu się do wyższej dywizji - mówił Lemieux.

HBO planuje już kolejny występ mocno bijącego Lemieux. Nie ma jeszcze jednak ani daty pojedynku, ani miejsca, ani tym bardziej nazwiska rywala kanadyjskiego panczera. Cel jest taki, by pięściarz jeszcze w tym roku stanął do walki o jeden z czterech znanych, światowych tytułów wagi średniej.

- Walka z "Canelo" jest możliwa w przyszłości. Zarówno "Canelo" jak i Lemieux chcą walczyć z najlepszymi. Chcemy skupić się na wadze średniej, gdzie występuje Cotto, Andy Lee i Gołowkin. Rozważamy każdą opcję. Możemy udać się do Montrealu, możemy wrócić do Nowego Yorku, możemy walczyć w Las Vegas. David może walczyć wszędzie, gdyż ludzie zawsze będą chcieli go oglądać - mówił Oscar De La Hoya.

Źródło: Fightnews

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania