boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-01-15, 12:01   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie Joseph Parker o sparingach z Kliczką: To będzie coś niesamowitego

Joseph Parker (12-0, 10 KO) to jeden z najlepiej rokujących prospektów wagi ciężkiej. Pięściarz z Nowej Zelandii w 2015 roku planuje pięć występów, latem w ojczyźnie ma od promotorów obiecany duży, głośny pojedynek. Przed zaledwie 22-letnim Parkerem wcześniej jednak bardzo ciekawe wydarzenie. Na sparingi w kwietniu zaprosił go sam Władimir Kliczko, który będzie się wówczas przygotwywał do walki, jego rywalem będzie najprawdopodobniej Bryant Jennings. Zanim jednak Parker uda się na sesje sparingowe z mistrzem, stoczy pojedynek z Jasonem Pettawayem, 5 marca w Auckland.

- Wyjazd na obóz Władimira to dla mnie coś niesamowitego. Ogromna motywacja, ale najpierw muszę pokonać Jasona, by w dobrym nastroju zjawić się na obozie Kliczki. Dlatego najpierw chcę pokonać przeszkodę jaką jest Jason, a następnie w pełni skupiony trenować z Władimirem, który jest najlepszy na świecie, nic lepszego nie mogło mnie spotkać. Wprawdzie boksowałem już na tej samej gali, na której on boksował, ale wspólne treningi, sparingi, to będzie coś niesamowitego. Przekonam się gdzie obecnie jest moje miejsce w szyku.

Źródło: Boxingscene

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-01-15, 22:56   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Parker jest dla mnie prospektem tego samego kalibru co Joshua. Wiadomo AJ jest bardziej atletyczny, ale umiejetności póki co prezentują podobne, chociaż ostatnio bardziej podoba mi się właśnie styl młodszego z nich, sposób w jaki uderza, przysiada na ciosach, kapitalnie bije na tułów czego nie można powiedziec np. o AJ, czesto zmienia kąty i uderza z różnych płaszczyzn. Joshua prezentuje się świetnie bo tłamsi fizycznie swoich rywali i po prostu wjeżdza na nich bezkarnie z serią prostych a potem dobija przy linach. W dalekiej przyszłosci chciałbym ich zobaczyc razem w ringu - byłoby na co popatrzeć.
Klimek fajnie że muskulatura walczy, poza tym porównanie do Anthonego jak najbardziej na miejscu bo resume mają akurat bardzo zbliżone, a dodatkowo nowozelandczyk ma przeboksowane ponad 2 razy wiecej rund.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-15, 08:54   #3 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Trzeba również pamiętać, że Nowozelandczyk jest o trzy lata młodszy, a to również lekki handicup.
Tak czy inaczej każdy ma w tej kwestii swój punkt widzenia, dla mnie obaj są niemalże na równi jeśli idzie o ewentualne możliwości odniesienia sukcesów w niedalekiej przyszłości.
Niewątpliwie sprawa lekko się rozjaśni po najbliższej potyczce Joshuy z Johnsonem.
A sparingi z Włodkiem to bez wątpienia nobilitacja dla Parkera i niezła lekcja boksu.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-15, 14:27   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Bo z takiego przykładowego Adonisa Stevensona to był za to wspaniały amator. Dwight Muhammad Qawi nie miał W OGÓLE kariery amatorskiej a boksu uczył się w pierdlu.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-15, 15:25   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

No właśnie, nie jest wyznacznikiem, może najwyżej wskazywać czyjś potencjał. Z drugiej strony masz świetnych amatorów, którzy na pro nigdy się nie odnaleźli, żeby zostać przy wadze ciężkiej to choćby Harrison czy Solis. W boksie amatorskim i zawodowym jest za dużo różnic, żeby można było stosować proste schematy typu: ten wymiatał w kaskach to będzie zawodowym mistrzem albo tamten nic na profi nie osiągnie bo nie miał dobrej kariery amatorskiej. Parker wydaje się być bardzo dobrze skrojony na zawodowe ringi, przynajmniej do tej pory jego boks o tym świadczy i nie ma co się za mocno sugerować amatorką.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-15, 17:18   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Parker jak dla mnie ma duży potencjał. Nie uważam jego warunków fizycznych za słabe, nie każdy musi być dwumetrowcem od razu. Jest dynamiczny i szybko się uczy. Czeka go jeszcze wiele szlifów, ale to zdolny chłopak. Jak dla mnie określenie prospekt jest odpowiednie - ma talent, mają co do niego plany. Już ma za sobą pierwsze sprawdziany. W okresie pokliczkowym zakres bokserów, którzy będą mogli zostać mistrzami drastycznie się rozszerzy. Parker spokojnie zalicza się do tego grona.
Mateusz Wajs jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania