boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-11-14, 14:09   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Fiodor Łapin: Jestem zawiedziony zachowaniem Szpilki

Artur Szpilka coraz głośniej mówi o wyjeździe na sparingi do Stanów Zjednoczonych, chęci poznania innych metod treningowych, rozwoju pod ręką innych szkoleniowców. Zostawia sobie jednak furtkę na powrót do Polski i kontynuowanie współpracy z dotychczasowym trenerem Fiodorem Łapinem. Rozłam na linii Szpilka - Łapin, wydaje się jednak coraz bardziej realny. Dotychczasowy autorytet, a takim bez wątpienia był dla Szpilki Łapin, przyjmie rolę trenera w zawieszeniu? Opcji rezerwowej? Trener odniósł się do współpracy ze Szpilką w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

- Największy problem jest taki, że wiem o szczegółach z jego wypowiedzi w telewizji i gazetach. Tydzień przed walką z Tomaszem Adamkiem przekazał mi informacje, które już wcześniej znałem od osób trzecich. Mieliśmy wrócić do tego dwa tygodnie po pojedynku. Teraz tylko słucham. Generalnie nie chciałbym iść jego drogą i rozmawiać przez media. Najpierw powiem wszystko Arturowi - stwierdził główny trener grupy Sferis KnockOut Promotions.

Łapin został również zapytany o to, czy nadal jest trenerem Szpilki.

- W tej chwili każdy z zawodników, którzy walczyli w Krakowie mają wolne. Artur był raz na sali, ćwiczył sam. Minęliśmy się w drzwiach, uśmiechnęliśmy się i to wszystko. Tego samego dnia wieczorem był w telewizyjnym studio i opowiadał różne historie. Jak najbardziej jestem zawiedziony. To pierwsza taka sytuacja w historii naszej grupy. Dotąd nieporozumienia załatwialiśmy między sobą. Nie będę tego komentował i wchodził w dyskusję.

Szkoleniowiec odniósł się też do szybkiej zmiany statusu trenera w oczach Szpilki. Jeszcze kilka miesięcy temu, Szpilka wypowiadał się o Łapinie w samych superlatywach, zakończenie współpracy było wówczas czymś trudnym do wyobrażenia. Co zdaniem Łapina miało wpływ na zmianę zachowania pięściarza?

- Podejrzewam, że w momencie, w którym trzeba było przykręcić śrubę... I zaraz wciągnie mnie pan w tę dyskusję. Coś się jednak zmieniło. Nie on pierwszy i ostatni, który zmienia zdanie. Trener nie musi być kochany. Czasem człowiek staje przed dylematem: albo jest kochany i pobłaża zawodnikowi, który później przegrywa raz za razem albo się stawia i później są efekty. A ostatnia walka Szpilki, czyli wygrana z Tomaszem Adamkiem, pokazała, że boksuje lepiej. Zawodnicy w naszej grupie od wielu lat tak do tego podchodzili. Czasem wychodziło, czasem nie. Tym razem granica została przekroczona.

Źródło: Kamil Wolnicki/Przegląd Sportowy

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-11-14, 14:31   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jedna rzecz, którą zrobił Szpilka nie tak, to fakt że trener dowiedział się z mediów a nie od samego zawodnika o chęci zakończenia współpracy. Natomiast jeśli chce się rozwijać, to rzeczywiście powinien poszukać nowej myśli szkoleniowej. Lapin jest dobry tylko do pewnego poziomu.
clyde22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-11-14, 01:00   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Z jednej strony można by pomyśleć, że Szpilce odbiła sodówka, że zachowuje się tak nieelegancko, skoro tak pogrywa ze swoim, do niedawna, mentorem. A z drugiej... Jako jedyny z bokserów KP odniósł jakiś tam sukces i to w głównej mierze dzięki temu, że potrafił wziąć sprawy w swoje ręce. W ringu jest sam i jeśli chce być zawsze przygotowany jak najlepiej, to wylot do.Stanów jest najlepszą możliwą opcją, jak również zmiana Łapina, który tkwi w chorej.sytuacji, w której chlebem powszednim jest przygotowywanie kilku zawodników na ten sam termin i obecność w narożniku każdego z nich w czasie jednej gali. Szpilka nie cchce być jednym z wielu i całkowicie to rozumiem. Tyle, że te.Stany to ryzykowna sprawa. Trzeba iść jak w ogień i nie zawracać. Ale trzymam kciuki
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-11-14, 07:39   #4 (permalink)
challenger

Domyślnie

Oczywiście że zachował się nieelegancko, a nawet po buracku. Takie rzeczy się załatwia w cztery oczy a nie za pośrednictwem mediów, trzeba mieć tę krztę odwagi żeby powiedzieć prosto w oczy: dalsza współpraca nie rokuje, pora się rozstać. To że Szpilka wygrał z Adamkiem nie uzasadnia stosowania wobec niego taryfy ulgowej. Łapin w 100% ma prawo czuć się rozgoryczony.
de Villars jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-11-14, 08:16   #5 (permalink)
contender

Domyślnie

W jakim stylu powiedział/nie powiedział o tym Łapinowi to już mniejsza z tym. Faktem jest że jeśli na prawdę wyjedzie to znaczy że jest bardzo pewny siebie i własnego potencjału a akurat on według mnie powinien siedzieć cicho pod parasolem promotora. Przy nazwiskach w świecie które są na podobnym poziomie kariery co Szpilka to niestety trudno mu wywróżyć jakiś znaczący sukces i to bez większego znaczenia kto będzie stał w jego narożniku. Ale może się mylę czego sobie życzę.
@rtur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-11-14, 09:07   #6 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Proksa swego czasu mógł zrobić to samo. Być może nie byłby teraz w tym miejscu w jakim jest. Szpilka dobrze kombinuje, od tego trenera trzeba uciekać jeżeli chce się mierzyć wyżej.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-11-14, 12:31   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Szczerze mówiąc mało mnie obchodzi w jaki sposób się to odbyło, ważne jest, że Szpilka poszuka rozwoju z innym trenerem, co już uważam za ogromny plus. Czy mu sie uda czy nie, to inna sprawa, ale przynajmniej próbuję wyrwać się z naszego ubogiego podwórka bokserskiego.
junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-11-14, 12:35   #8 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Przypomina mi to nieco historie Jonaka
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-11-14, 14:54   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Fiodor to zaden trener, jaka to strata dla Szpilki? Jeszcze ma sie martwic, ze trener sie pogniewa??
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania