boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-11-14, 08:08   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Adonis Stevenson nawrócony: Moim celem jest walka z Kowaliowem

Czas w bokserskim biznesie płynie szybko, a perspektywa rychło się zmienia. Jeszcze niedawno Adonis Stevenson (24-1, 20 KO) twierdził, że Siergiej Kowaliow (26-0-1, 23 KO) nie jest dla niego równorzędnym partnerem negocjacyjnym z powodu nikłej rozpoznawalności. Dzisiaj to promująca Rosjanina Kathy Duva mówi, iż Stevenson stał się nieistotny, a walka z nim wcale nie jest koniecznością. Po miesiącach rozmawiania o tej najistotniejszej konfrontacji w wadze półciężkiej wydawało się, że perspektywa obejrzenia takiego zestawienia w ringu raczej się oddala, niż zbliża.

Jednak po ostatnim zwycięstwie Kowaliowa nad legendarnym Bernardem Hopkinsem oraz zunifikowaniu pasów WBO, WBA oraz IBF, Stevenson się przebudził i oświadczył swojemu promotorowi, Yvonowi Michelowi, że trzeba w końcu doprowadzić do starcia z Rosjaninem:

- To jest mój cel, powiedział mi o drugiej w nocy po walce [Kowaliowa z Hopkinsem - przyp. red.] i wiem, że rozmawiał o tym również z Alem Haymonem - relacjonuje Michel.

"Nie znam się na bokserskiej polityce, ale moim celem jest walka z tym gościem. Chcę zunifikować tytuły, prędzej niż później" - przypomina swoją rozmowę ze Stevensonem szef GYM (Groupe Yvon Michel).

- Sytuacja w boksie szybko się zmienia, sześć miesięcy to prawie wieczność, więc zobaczymy, co się stanie. Ale z pewnością obecnym celem Adonisa jest doprowadzenie do walki z Siergiejem Kowaliowem - dodał od siebie promotor.

Realnym terminem na taki pojedynek wydaje się dopiero druga połowa 2015 roku. 19 grudnia w Quebec City Stevenson ma zaplanowaną walkę z Dmitrijem Suchockim. Później, gdzieś w kwietniu, będzie musiał zmierzyć się z obowiązkowym pretendentem i byłym mistrzem, Jeanem Pascalem.

Pozostaje jeszcze rozwikłanie problemu telewizji, Stevenson przeszedł do Showtime, zaś Kowaliow związał się z telewizją HBO. Wydaje się jednak, że jeżeli Kanadyjczyk przekona do swojego pomysłu Ala Haymona, nie będzie tutaj rzeczy niemożliwych do zrobienia.

Źródło: redakcja, b-scene

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-14, 08:37   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Jesteś tak dobry, jak twoja ostatnia walka.. mowi powiedzenie, które bywa słuszne, choć diabeł tkwi w szczegółach.. Na bazie ostatnich pojedynków puncherów z wagi półciężkiej, fani jak jeden mąż przesunęli swoje typy w stronę Kowaliowa, gdyby tak doszło do konfrontacji tych dwóch pięściarzy..

Według mnie nieznacznym faworytem jest Rosjanin, ale na moją ocenę nie mają zasadniczego wpływu ostatnie występy tych pięściarzy.. Kowaliow toczył dużą walkę i był do niej przygotowany perfekcyjnie, zwłaszcza pod kątem taktycznym..

Na ile pracę domową odrobił Stevenson, mając naprzeciw siebie ostatnio dużo mniej klasowego rywala.. ? Odpowiedź mieliśmy w walce, bo nie sądzę, by Kanadyjczyk mógł dać na ten moment gorszy występ. Chyba że okazałoby się, że wiek uniemożliwia już Kanadyjczykowi walkę na długim dystansie..

Generalnie Kowaliow - Stevenson nie ma wyraźnego faworyta..

Tak na marginesie to ciekaw jestem kulis zmiany barwy TV przez Hopkinsa i podpisnia przez niego kontraktu na walkę z Kowaliowem.. Albo to ruch Oscara i psikus w sronę Haymona.. albo sam Kosmita uznał, że Rosjanin jest w jego zasięgu, w odróżnieniu od Stevensona..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-11-14, 09:57   #3 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Na dzień dzisiejszy dla mnie nieznacznym faworytem jest Kowaliow, ale obaj mają silne uderzenie, dlatego w takiej walce jeden cios może przeważyć. Ogolnie jest to jeden z bardziej elektryzujących pojedynków, przynajmniej na papierze.
junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-11-14, 10:28   #4 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dla mnie zdecydowanym faworytem jest Kowaliow a Adonis za rok będzie o rok starszy co w jego przypadku może mieć bardzo duże znaczenie.

Ja myślę, że Pascal może go pokonać.
Andre Ward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania