boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-11-14, 09:01   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Szpilka: Po euforii zszedłem na ziemię

Przed Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) najważniejsza walka w karierze. Pojedynek z Tomaszem Adamkiem może mu otworzyć lub ostatecznie zamknąć drzwi do wielkiej kariery i boksu na wysokim poziomie. Pięściarz z Wieliczki zapewnia wszystkich o formie życia i już nie może się doczekać sobotniej wojny w Krakowie. W rozmowie z Jarosławem Kowalem ze sport.pl, Szpilka opowiada o wierze w siebie, czytaniu książek, pobycie za kratkami, kibicowaniu - miła odskocznia od dziesiątek wywiadów w których tematem przewodnim jest walka podczas Polsat Boxing Night III. Zapraszamy do lektury fragmentów tej rozmowy.

O Potopie i Kmicicu.

- Fajna fabuła. Pokazuje przemianę człowieka: wierzył, że robił dobrze, a jednak był zbójem, nawrócił się i odkupił winy. Chłopak, który tak jak ja marzy o mistrzostwie świata wszechwag, może coś w tym znaleźć dla siebie. Też byłem na rozdrożu i wybrałem lepszą drogę.

Śmiałem się i porównywałem go ze sobą. Ile on dostał pstryczków w nos, ile razy życie trzeba mu było ratować... Szkoda gadać. Był odważny, ale też trochę głupkowaty, miał w sobie młodzieńczy zapał.

O czytaniu Biblii przed walkami.

- Czytałem parę razy, ale przed walką tego nie robię. Trudno ją zrozumieć. Wierzę w siebie, a Bóg w umiejętności raczej nie ingeruje. To, co umiemy, zależy chyba tylko od nas. Bóg Kliczki za nas nie znokautuje.

O pobycie w zakładzie karnym i zarażeniu się czytaniem książek.

- Kilku kolegów z celi czytało, a ja pytałem ich: "Co wy, kurde, w tym widzicie?". Podchodziłem do książek z zaciekawieniem, ale czytać mi się nie chciało. W końcu uzyskałem status niebezpiecznego więźnia i za odepchnięcie strażnika trafiłem do izolatki. Nie dostałem zgody na oglądanie telewizji, więc przez pięć miesięcy siedziałem w pustych ścianach. Dopiero wtedy wymyśliłem, że będę czytał. Pierwsza książka - "Kod Leonarda da Vinci" - do dziś jest chyba moją ulubioną. Potem "Krzyżacy", choć łatwo przebrnąć nie było. Generalnie skakałem z tematyki na tematykę. I nawet jak już dostałem do celi telewizor, nie przestałem czytać. Swoją drogą, co ten Sienkiewicz miał w głowie!

Dopiero w tamtej celi pojawiła się szansa, aby zastanowić się nad życiem. W zwykłym zakładzie karnym więcej było śmiechu niż przemyśleń.

Jak wiemy, najbardziej zagorzali fanatycy Wisły Kraków odwrócili się od Szpilki i nie utożsamiają się z pięściarzem. Co o tym sądzi sam Szpilka? Jak wspomina czasy spędzone na trybunach?

- Pamiętam mecz z GKS-em Katowice, Wisła wygrała 5:0. Trybuna pełna, fajnie było... Byłem z tatą i przez przypadek z szalikiem Wisły poszliśmy w stronę sektora rywali. Policjanci dziwnie popatrzyli, a jeden krzyknął: "Co wy tu robicie, wyjazd stąd, ale już!". Kibice GKS też na nas dziwnie patrzyli, ale widzieli, że jestem dzieciak, więc nic nie zrobili. Śmiesznie było.

- Odcinam się. Mam przyjaciół, a nie pseudochuliganów
- mówi zapytany o kontakty ze światem chuliganów.

O porażce z Bryantem Jenningsem ..

- Po euforii zszedłem na ziemię. Przegrałem walkę [w styczniu z Bryantem Jenningsem], dostałem lekcję. Co z tego, że będę dużo mówił, jak i tak wszystko okaże się w ringu. Na pewno na treningach haruję, jak mogę. Do tego ścisła dieta, zero alkoholu, i nawet seksu trzy tygodnie przed walką nie uprawiam. Zostawiam testosteron na ring.

... i porażce z Tomaszem Adamkiem.

- Nie biorę tego pod uwagę, chociaż... Jeśli przegram, to wtedy będę się zastanawiał co dalej.

Źródło: sport.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania