boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   38-letni "Pelenchin" stanie 4 października naprzeciw Adriana Estrelli (http://www.boxing.pl/forum/newsy/28662-38-letni-pelenchin-stanie-4-paa-dziernika-naprzeciw-adriana-estrelli.html)

Adrian Golec 24-08-14 16:01

38-letni "Pelenchin" stanie 4 października naprzeciw Adriana Estrelli
 
Jeden z najbardziej unikalnych pięściarzy minionego dziesięciolecia, były król wagi super koguciej Celestino Caballero (37-5, 24 KO) wróci na ring 4 października w meksykańskim Monterrey. Rywalem 38-letniego Panamczyka będzie wymagający reprezentant wagi super piórkowej, Adrian Estrella (18-0, 17 KO). "Pelenchin" ma świadomość wyzwania, jakie postawiono przed nim i z poświęceniem pracuje na oczekiwany przez siebie sukces. Tym razem pięściarz pozostał w Panamie, nie decydując się na szkolenie pod okiem Jeffa Mayweathera. Wiele wskazuje na to, że w przypadku porażki, a faworytem wydaje się być młodszy pięściarz z Meksyku, starzejący się panamski "bombardier" będzie zmuszony zawiesić rękawice na kołku.

Caballero to nie tylko pięściarz unikalny (rewelacyjne warunki fizyczne jak na wagę super kogucią, niesłychana odporność na ciosy), ale również unikany przez gwiazdy profesjonalnego pięściarstwa. Przez kilka lat dało się słyszeć, jak "Pelenchin" wyzywał do pojedynku będących wówczas w swoim "prime time" Yuriorkisa Gamboę oraz Juana Manuela Lopeza. Tymczasem presja ze strony kibiców ukierunkowana była na walkę Kubańczyka z Portorykańczykiem, tym bardziej, że obaj pięściarze należeli do grupy Top Rank. Wołania Caballero były mało słyszalne.

W ostatnim pojedynku w listopadzie minionego roku, Caballero pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie 22-letniego Jimmy'ego Aburto (14-4-2, 5 KO). Panamczyk ma na koncie mistrzowskie pasy dwóch kategorii wagowych.

Źródło: Boxingscene, Redakcja

Adrian Golec 24-08-14 16:05

Fragmenty Caballero vs Ponce De Leon (2005 r.)


<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/mY7_WEBaI0Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.