boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-07-14, 06:03   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Lara punktuje zdecydowanie Alvareza i... przegrywa walkę

Przed momentem zakończył się pojedynek Erislandy'ego Lary (19-2-2, 12 KO) z Saulem Alvarezem (44-1-1, 31 KO). Czołowi przedstawiciele wagi junior średniej zmierzyli się w głównej walce wieczoru w MGM Grand w Las Vegas. Kubańczyk okazał się, zgodnie z zasadami zawodowego boksu, pięściarzem zdecydowanie lepszym, punktując wyraźnie bardziej popularnego rywala na dystansie 12 rund. Zgodnie z przewidywaniami sędziowie wskazali na triumf "Canelo". Werdykt punktowy okazał się niejednomyślny: 115:113 na rzecz Lary oraz 115:113 i 117:111 dla Meksykanina.

Przypomnijmy, że pojedynek pomiędzy regularnym czempionem WBA w limicie 154 funtów, kubańskim mistrzem świata amatorów i byłym posiadaczem pasów WBA i WBC wagi junior średniej, Saulem Alvarezem, odbył się w umownym limicie 155 funtów. Pierwsze trzy odsłony pokazały zdecydowaną różnicę w szybkości, jaką prezentowali obaj pięściarze. "Cynamon" chodził po ringu za bokserem z "Gorącej Wyspy", lecz nie był w stanie ulokować ciosów w celu, podczas gdy jego kubański rywal trafiał dość regularnie. Wąsko bite ciosy proste Lary dochodziły celu w stopniu wystarczająco widocznym, by nie mieć żadnych wątpliwości co do zwycięzcy pierwszych odsłon.

W czwartej rundzie pudłujący dotąd "Canelo" skrócił skutecznie dystans i trafił kilka razy bardzo mocno w korpus Kubańczyka i ta odsłona powinna być zapisana na jego konto. Kolejne dwie rundy to dalsza przewaga Lary. Można naturalnie doszukać się małej aktywności Kubańczyka w ataku, który walcząc zbyt zachowawczo w ofensywie, był znikającym punktem dla atakującego Alvareza, lecz trzeba z całą stanowczością zaznaczyć, że Meksykanin był bezradny, a wręcz sfrustrowany, nie mogąc zupełnie wstrzelić się w rywala. "Cynamon" naciskał, lecz jego skuteczność była na niezwykle niskim poziomie.

Ósma runda została przespana przez Larę, lecz kolejne cztery to dalsza, widoczna przewaga kubańskiego boksera. Walka miała obraz starcia byka z matadorem, w którym zdecydowanie precyzyjniejszym pięściarzem był Kubańczyk. "Canelo" parł do przodu, ale robił to nieudolnie. Mały procent wyprowadzonych przez niego ciosów dotarł celu. Lara ograniczył się właściwie tylko do kilku akcji, lecz wyraźnie lokował ciosy na głowie przeciwnika, imponując pracą nóg oraz swoją defensywą. Ta również jest jednym z elementów punktacji. Biorąc pod uwagę werdykt jednego z sędziów - 117:111 - dla Alvareza, można mieć pewność, że bez względu na aktywność na polu ofensywnym boksera z "Gorącej Wyspy" (co do której można mieć szereg zastrzeżeń) i tym samym bez względu na obraz walki, oficjalny zwycięzca mógł być tylko jeden. Rzutuje to negatywnie na obraz Saula Alvareza, który za sprawą przynależności do Golden Boy Promotions i dużego potencjału komercyjnego, dla wielu fanów jest symbolem patologii współczesnego boksu.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-14, 06:04   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Canelo - Lara
1. 9-10
2. 9-10
3. 9-10
4. 10-9
5. 9-10
6. 10-9
7. 10-9
8. 10-9
9. 9-10
10. 9-10
11. 9-10
12. 9-10

116-112 Lara

Gdyby przed walką Lara zmienił nazwisko na Mayweather, wygrałby. A tak, musiało się to skończyć wałkiem.
BrettHopper jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-14, 06:10   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Canelo - Lara
1. 9-10
2. 9-10
3. 9-10
4. 10-9
5. 9-10
6. 9-10
7. 9-10
8. 10-9
9. 9-10
10. 9-10
11. 9-10
12. 9-10

118-110 Lara
Skuteczność Alvreza gdzieś na poziomie 15%...

stare 13-07-14, 06:49   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Na schaby sporo wchodziło ciosów Rudego, Lara walczył trochę zbyt zachowawczo, powinien przecież wiedzieć, że przy historii werdyktów w walkach z udziałem Alvareza ma rundy wygrywać zdecydowanie i w końcówkach starć bardziej ryzykować, akcentując swoją wyższość. Walkę oglądałem przy akompaniamencie dwóch plotkujących, rozpraszających mnie dam, ze streama na lapku, więc okoliczności nie były sprzyjające, jednak widziałem ją jako bardziej wyrównaną niż moich dwóch przedmówców.
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-14, 06:58   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiechu Zobacz post
Na schaby sporo wchodziło ciosów Rudego, Lara walczył trochę zbyt zachowawczo, powinien przecież wiedzieć, że przy historii werdyktów w walkach z udziałem Alvareza ma rundy wygrywać zdecydowanie i w końcówkach starć bardziej ryzykować, akcentując swoją wyższość. Walkę oglądałem przy akompaniamencie dwóch plotkujących, rozpraszających mnie dam, ze streama na lapku, więc okoliczności nie były sprzyjające, jednak widziałem ją jako bardziej wyrównaną niż moich dwóch przedmówców.
Walka mogła wydawać się wyrównana w takim odbiorze, gdyż nie widziałeś skuteczności... Widziałeś jak młody skraca dystans i uderza.. ale ciosów w celu nie było... Canelo pudłował.. bił w gardę.. Na górę trafił chyba tylko kilka razy.. Tę walkę trzeba rzeczywiście zobaczyć na dużym ekranie, by dostrzec kwestię precyzji ciosów...

Pół bokserskiego świata jest w stanie się pokroić za zwycięstwo Moneya z Oscarem.. Tam też trzeba było być skupionym podczas walki.. Tu rozmiary przewagi Lary są zdecydowanie większe... Jeden trafiał, drugi nie.. po prostu..

Zgadzam się jednak co do zachowawczego boksu Kubańczyka, ale on nie mógł inaczej.. Canelo mu zagrażał swoimi pięściami, wkładał dużo siły w uderzenia i tylko tak Kubańczyk mógł go wypunktować.. i zrobił to wyraźnie

stare 13-07-14, 06:58   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Jakosc streamowa, a walka momentami sie mi ciachala, wiec mam lekki dystans do tej punktacji.
Alvarez-Lara
1. 9 10
2. 9 10*
3. 9 10*
4. 10 9
5. 10 9*
6. 9 10
7. 10 10*
8. 9 10
9. 10 9*
10. 9 10*
11. 9 10
12. 10 9
113-116
Mimo slabej jakosci, nie umiem sobie wyobrazic jak mozna przyznac Kubanczykowi jedynie 3 rundy?!Skandal i kpina z kibicow, jak i samego Kubanczyka!! Czekam na walke w lepszej jakosci i obadam na spokojnie, ale ta punktacja 117-111 na goraco to istne kur*stwo i nie sadze by wiele sie zmienilo w tej kwestii. Werdykt jak dla mnie mocno kontrowersyjny, a nawet podchodzacy pod walek. Jak jednak pisalem... streamowa jakosc moze wypaczyc obraz potyczki, wiec poczekam by ostatecznie sie upewnic, czy moge juz jechac z tymi zlodziejami, czy moze posypie glowe popiolem.
Lara walczyl jak profesor, szybkie nogi i przez wiekszosc rund mial kontrole i tak to widzialem. Obawialem sie, ze Rudy bedzie trafial i go zastopuje czasowka, ale Kubano nie dal sobie zrobic krzywdy i tak jak zapowiadal przed walka, pokazal Saulowi Kubanska szkole. Podobal mi sie komentarz Mailignaggiego po walce i jego sarkastyczne zareagowanie na gadki o rewanzu.. Paulie, juz to widzi jak Erislandy, ten rewanz dostaje od Saula... yhy, on juz to widzi heh.

Jako, ze moja kobita ma takich trzech swoich ulubiencow jak Rudy(bo ponoc podobny do blizniakow z jakiegos serialu ktory ogladala kiedys),Floyd(bo ma ladny usmiech) i Cotto(przystojny,ale tez w 24/7przed Martinezem, byl w leginsach i rozsmieszyly ja jego nieproporcjonalnie duze jaja!), to specjalnie ja obudzilem zeby obejrzala. Z trudem mi to przyszlo, bo sie bronila, ale dalem rade ostatecznie ja wybudzic. Nawet sobie nie zdawalem sprawy jak to jest na zywo ogladac z nia boks(juz lepiej isc z drewnem do lasu-powaga). Podczas walki non stop slyszalem hasla typu...a hoj Canelo.. do gazu(w sensie, ze do boju).. dawaj przystojniaku.. uderz w Murzyna... bij z calej sily... bij mocno.. musisz wygrac... atakuj ponizej pasa.. trzymaj go etc. Oczywiscie upadek Lary w mokrym narozniku to byl nokaut, a sedzia oszukal, bo nie liczyl.
Nataszka znala moja punktacje runda po rundzie i przed werdyktem, po tym co mowilem, zastanowila sie i z wyrazna niechecia przyznala, ze remis bylby najlepszy. Po uslyszeniu werdyktu cieszyla sie, ze jednak nie znam sie, a ona i tak wiedziala, ze Canelo byl lepszy.:D Mowie wiec, jak sie ku*wa nie znam sie, i z czego sie cieszysz, przeciez ten co wypunktowal wysoko dla Alvareza, to jakis je*any idiota i to ty nie masz o niczym pojecia. Ona na to, ze co z tego, wazne ze wygral Alvarez.
Polecam kazdemu cierpliwemu namowic babe na boks(pilka nozna tez jest dobra), a zeby bylo ciekawiej to trzeba wczesniej ja faszerowac 24/7, zeby wiedziala lepiej ocb i wybrala sobie ktory przystojny, a ktory nie, bo ma za duza dziure miedzy zebami(tak bylo z Lara). Ostra jazda bez trzymanki.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-14, 07:05   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrettHopper Zobacz post
Gdyby przed walką Lara zmienił nazwisko na Mayweather, wygrałby.
Przypominam, ze Floyd u jednego z sedziow mial remis z Rudym(choc w walce bylo 11-1,a nawet widzialem duzo punktacji 12-0), a i taki sam werdykt padl w walce z Maidana(remis, choc wiekszosc punktujacych miala dla Moneya). Z Oscarem rowniez u jednego z punktowych Floyd przegral. Gdzie tu jakies faworyzowanie? Tak jak jest faworyzownay Alvarez w kilku ostatnich potyczkach(Floyd,Trout,Lara), to Mayweather przez blisko 20lat kariery nie byl.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-14, 07:09   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Walka mogła wydawać się wyrównana w takim odbiorze, gdyż nie widziałeś skuteczności... Widziałeś jak młody skraca dystans i uderza.. ale ciosów w celu nie było... Canelo pudłował.. bił w gardę.. Na górę trafił chyba tylko kilka razy.. Tę walkę trzeba rzeczywiście zobaczyć na dużym ekranie, by dostrzec kwestię precyzji ciosów
Bardzo możliwe, dlatego nie mam zamiaru polemizować i "bronić" swojego odbioru walki
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-14, 07:18   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Motorowiec(Literat) Zobacz post
Przypominam, ze Floyd u jednego z sedziow mial remis z Rudym(choc w walce bylo 11-1,a nawet widzialem duzo punktacji 12-0), a i taki sem werdykt padl w walce z Maidana(remis, choc wiekszosc punktujacych miala dla Moneya). Z Oscarem rowniez u jednego z punktowych Floyd przegral. Gdzie tu jakies faworyzowanie? Tak jak jest faworyzownay Alvarez w kilku ostatnich potyczkach(Floyd,Trout,Lara), to Mayweather przez blisko 20lat kariery nie byl.
Jasne, że tak. Wszyscy w USA chyba chcą porażki Floyda, co wg mnie się nie wydarzy. W tamtej walce Canelo miał u jednego z sędziów remis, chociaż nie wygrał żadnej rundy - ma to chyba wpisane w kontrakt z Oscarem, że co by się nie działo przez UD nie przegra. Bardziej chodziło mi o to, że gdyby Lara nazywał się Mayweather, to przy takim obrazie walki sędziowie nie odważyliby się dać wygranej Rudemu. Inaczej mówiąc, gdyby w zeszłym roku Money wypunktował Canelo w takim sposób jak dzisiaj Lara (oczywiście Floyd wygrał dużo, dużo wyraźniej) to wygrałby taką walkę. Lara po takim występie zszedł z ringu pokonany.
BrettHopper jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-14, 07:23   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Zawiodłem się komentarzem do walki.. Pan Janusz Pindera kibicował mocno Alvarezowi, a Sosnowski wtórował mu tendencyjnie.. Red. Pindera potrafi dostrzec nuianse, jak na przykład w walce Marquez - Pacman 4... i na przykład nazwać werdykt niesprawiedliwym.. tu miał z tym duży kłopot.

Po trzeciej rundzie powiedział:
- Trzy pierwsze mogły być właściwie zapisane na konto Lary.. Słabe to.. Trzy pierwsze były ewidentnie dla Lary..
Po czwartej rundzie dało się słyszeć:
- Ta runda stanowczo dla Alvareza.. Ok.. Ale albo jest przekonanie do zwycięskich rund jednego i drugiego, albo tylko jednego...
Poza tym teksty w stylu:
Sędziowie w USA nie lubią jak ktoś ucieka.. albo..
-Czy walkę można wygrać uciekając- A. Sosnowski. W końcu
- co wyżej cenić..?
Myślę, że między innymi skuteczność..

Nie znoszę stylu walki, jaki pokazał tu Kubańczyk, ale trafiał.. rywal nie trafiał..
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania