boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Andrzej Wasilewski o walce Adamek - Szpilka: Nie widzę dużego biznesu w tej gali (http://www.boxing.pl/forum/newsy/28001-andrzej-wasilewski-o-walce-adamek-szpilka-nie-widzae-dua-ego-biznesu-w-tej-gali.html)

Wiechu 12-07-14 17:46

Andrzej Wasilewski o walce Adamek - Szpilka: Nie widzę dużego biznesu w tej gali
 
Kilka dni temu na łamach boxing.pl cytowaliśmy szefa ds. sportu w Telewizji Polsat, Mariana Kmitę, który mówił, że w sprawie ew. potyczki Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) chciałby, aby odpowiedzialność finansową ponosiła w głównej mierze grupa Sferis KnockOut Promotions. Jej najbardziej aktywny przedstawiciel, Andrzej Wasilewski, nie wydaje się zbyt optymistycznie nastawiony do takiego pomysłu:

- Honoraria zawodników są w tej chwili za duże. O szczegółach nie chcę mówić, ale łączna gaża tych dwóch dżentelmenów grubo, grubo przekracza milion złotych - mówi w magazynie "Ring" Wasilewski. Współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions, której zawodnikiem jest Szpilka, przyznaje, że nie widzi w tej walce wielkiego biznesu.

- A jeśli chodzi o aspekt sportowy, to jestem zdecydowanie przeciwny - dodaje, choć pomimo tego zaznacza, że do hitowej walki może jednak dojść. Decydujący głos ma mieć w tej sprawie prezes Telewizji Polsat i miłośnik boksu, Zygmunt Solorz.

"Polsat Boxing Night 3" planowana jest wstępnie na 8 listopada w Krakowie.

Źródło: Polsat/"Ring", onet.pl, redakcja

puciu 12-07-14 18:02

Biznes w tej gali jest na pewno. Problem dla Wasilewskiego będzie Szpilka z dwoma porażkami i biznes po gali :P. Jak się narobiło rozgłosu pompując balona to trzeba to teraz wypić

Wojtek Mistrzu 12-07-14 18:09

Yale cały czas tylko marudzi i marudzi, nie może powiedzieć po prostu: nie mam pieniędzy na tę galę, albo zająć się negocjacjami po cichu i skończyć ten cały cyrk? Wykreował Szpilkę, który nabija mu superoglądalność na każdej gali z jego udziałem, to niech teraz mu płaci. Prosta ekonomiczna zasada: pensja jest ceną siły roboczej, a Szpilka jest drogi nie dlatego, że jest dobry, tylko dlatego, że zapewnia duże zyski. Oczywiście co do reszty Kołodziejów i Jonaków itd. to się nie sprawdza, bo oni ani w te ani wewte.
Ja mam już dosyć bycia osaczanym komunikatami o tej gali... Jeśli to ma być sposób na promocję, to moim zdaniem o PR panowie nie mają pojęcia, a zwłaszcza maruda Yale

Wiechu 13-07-14 06:45

Może po prostu był szczery ;)

Spore ryzyko dla niego i jeżeli chodzi o Szpilkę, który może przegrać i to szybko, i jeżeli chodzi o finanse, dlatego "marudzi". Nie pamiętam już, jakie był dochody pierwszych dwóch PPV, ale skoro do walki Sosny z Włodarczykiem nie doszło przez hajs, a Polsat nie chce ryzykować teraz własnymi dziengami, to nie może to być biznes bez ryzyka wtopy. Ludzie w Polsce nie lubią PPV, omijają streamami itp, po drugie było za mało prób, żeby dobrze teraz oszacować wykup.

de Villars 17-07-14 08:25

hehe czyżby portki pełne? Ale nic to, ja mam dla Wasyla propozycję, jak wybrnąć z twarzą. Niech Pinezka walczy z Tomkiem Adamkiem, ale tym: http://boxrec.com/list_bouts.php?cat...uman_id=346326


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.