boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-05-14, 09:39   #1 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Retransmisja gali z Los Angeles od 11:30 w Fightklubie

Wszystkich śpiochów zapraszamy gorąco na retransmisję gali z Los Angeles. Już od 11:30 w Fightklubie powtórka imprezy, której głównym punktem wieczoru była walka o mistrzowski pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Chrisem Arreolą i Bermanem Stiverne'm.
___

4 listopada 2006 roku w Chase Field w Arizonie kibice zobaczyli walkę z iście hollywoodzkim zakończeniem. Shannon Briggs przez 12 rund obrywał po głowie Siergieja Liachowicza. I kiedy zegar wskazywał 2:59 sekund w ostatnim starciu i wszyscy byli pewni, że Białorusin obroni pas mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO, Briggs potężnym ciosem powalił Liachowicza. Strata jednego punktu za nokdaun nie kosztowałaby Białorusina zbyt wiele, bo wysoko prowadził na punkty. Kłopot w tym, że mistrz wypadł za ring i nie zdołał do niego powrócić. Stracił pas dosłownie w ostatniej sekundzie pojedynku. Tytuł trafił w ręce Amerykanina Shannona Briggsa. I choć od tego czasu minęło prawie 8 lat – był to ostatni amerykański posiadacz tytułu w wadze ciężkiej!

Tytuł WBO Briggsowi odebrał Ibragimow, jego z kolei pokonał Władymir Kliczko. Pozostałe pasy także wyjechały z USA. WBC w sierpniu 2006 (Maskajew, potem Peter i Witalij Kliczko), IBF w kwietniu 2006 (Władymir Klcizko), a WBA w grudniu 2005 (Wałujew, potem Szagajew, Haye, Powietkin i Władymir Kliczko).
Teraz wreszcie pas WBC wraca do Ameryki. W sobotnią noc w Los Angeles o tytuł zwakowany przez Witalija Kliczkę staną pięściarze zza Oceanu. Kanadyjczyk (wprawdzie urodzony na Haiti) Bermane Stiverne zmierzy się z pięściarzem z USA – Chrisem Arreolą. To będzie rewanżowe starcie tych pięściarzy. W pierwszym, w kwietniu ubiegłego roku, Stiverne w 3. rundzie posłał Amerykanina na deski i złamał mu nos. Arreola dzielnie walczył do końca, ale z pomiażdżonymi kościami na środku twarzy miał bardzo trudne zadanie i przegrał wysoko na punkty. Teraz pała żądzą rewanżu.

- Chcę tej walki nie tylko ze względu na stawkę, ale także dlatego, że w pierwszym pojedynku on tak mocno skopał mi tyłek! Obejrzałem tamtą walkę i nie mogłem uwierzyć, że byłem takim głupkiem! Nauczyłem się wiele, teraz już nie dam się tak złapać. Nie mogę atakować go leniwymi prostymi. Muszę się na niego rzucić od pierwszej do ostatniej sekundy walki – mówi Arreola, który ma na koncie 36 zwycięstw (31 przez KO) i trzy porażki.

Przed Stiverne’em pokonali go jeszcze Witalij Kliczko (2009, TKO 10 w walce o pas WBC) i Tomasz Adamek (2010, niejednogłośna decyzja).
Stiverne także nie ma w rekordzie samych zwycięstw (23, 20 przed czasem). O ile jednak Arreola miewał kłopoty z czołowymi bokserami, Kanadyjczyk zaliczył wpadki ze średniakami. W 2007 roku miał na koncie 12 walk, 12 zwycięstw i 12 nokautów, kiedy sensacyjnie przegrał przed czasem z Demetrice’em Kingiem (bilans walk 11 zwycięstw – 15 porażek!). Po pięciu kolejnych zwycięstwach (4 przez KO) w 2009 roku mierzył się z Charlesem Davisem (bilans 17-17) i zaledwie zremisował po 6 zaciętych rundach. Więcej wpadek jednak już nie było. Wygrał przed czasem z niepokonanym w 20 walkach Kerstonem Manswellem, znokautował solidnego Raya Austina, wreszcie wygrał z Arreolą.
Według bukmacherów nieznacznym faworytem sobotniej walki będzie właśnie Stiverne.

Komentowany pojedynek ma także wielkie znaczenie dla dynamiki w czołówce kategorii ciężkiej. Ze zwycięzcą już chce walczyć Władimir Kliczko, w kolejce obowiązkowych pretendentów wyznaczonej przez WBC pierwszy jest niepokonany Deontay Wilder. Podobno w razie zwycięstwa Arreoli, jego rewanżowym pojedynkiem z Tomaszem Adamkiem zainteresowana jest telewizja HBO.

Retransmisja w niedzielę 11 maja od 11:30.

FightKlub jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania