boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Thabiso Mchunu celuje w Krzysztofa Włodarczyka (http://www.boxing.pl/forum/newsy/25084-thabiso-mchunu-celuje-w-krzysztofa-wa-odarczyka.html)

Wiechu 27-01-14 21:38

Thabiso Mchunu celuje w Krzysztofa Włodarczyka
 
Aktualnie trzeci w rankingu federacji WBC kategorii junior ciężkiej Thabiso Mchunu (15-1, 10 KO), po piątkowym zwycięstwie nad Olanrewaju Durodolą (17-2, 16 KO) oczekuje na awans w najnowszym rankingu i dogodną pozycję do ataku na tytuł WBC należący do Polaka Krzysztofa Włodarczyka (49-2-1, 35 KO).

Na gali w Atlantic City, podczas której Przemek Majewski przegrał z Curtisem Stevensem, pochodzący z RPA pogromca Eddiego Chambersa pokonał pewnie na punkty Nigeryjczyka o przydomku "Moc Boża". "The Rock" dosyć szczęśliwie zaliczając nokdaun na swoją korzyść w drugiej odsłonie 10-rundowego pojedynku, wygrał z Durodolą stosunkiem punktowym: 98-91, 97-92 i 96-93, i przy okazji zdobył wakujące mistrzostwo Ameryki Północnej...

Trener 25-letniego Mchunu, Sean Smith, powiedział:

- Aktualnie na oku mamy tytuł WBC. Po wrażeniu, jakie zrobił Thabiso w swoich dwóch ostatnich pojedynkach w Stanach Zjednoczonych, mamy nadzieję zakontraktować walkę z Polakiem Krzysztofem Włodarczykiem. Taka walka dobrze sprzedałaby się w amerykańskiej telewizji.

Z ostatnim zdaniem można by jednak polemizować. Czy wobec tego polska strona będzie zainteresowana walką z bardzo niewygodnym, śliskim, leworęcznym i nadal niezbyt popularnym Afrykańczykiem? Mając na uwadze jak silny i bogaty w kategorii junior ciężkiej jest rynek europejski, można mieć uzasadnione wątpliwości.

Źródło: boxingscene, redakcja

Rockefeller 27-01-14 21:43

Biznesowo nie bedzie to dobry rywal dla Włodara takze mysle, ze napewno odmówia Mchunu.

Literatt 27-01-14 21:49

Na miejscu teamu Krzyska, to robilbym wszystko zeby do takiej walki nie doszlo. Mchunu, bylby moim faworytem.

Zwerg 27-01-14 21:50

Ta walka była dzień przed pojedynkiem Szpilki. To było bezpośrednio przed walką Majewskiego w piątek.

Mchunu nic wielkiego nie pokazał. KD było po faulu - nadepnięciu na stopę. Musi jeszcze trochę popracować na sznasę pojedynku mistrzowskiego.

candrew 27-01-14 23:25

Już przed ostatnią walką był #3 w rankingu, teraz zdobył jeszcze pasek NABF, także można się spodziewać, że w niedługim czasie pewnie zostanie obowiązkowym, pytanie czy do tego czasu Diablo będzie miał jeszcze pas. Chociaż w sumie, o ruskich propozycjach coś ostatnio przycichło, także jeśli Duva wyłoży dobrą kasę to kto wie.

Tomasz Baranek 27-01-14 23:28

Przed ewentualną walką o pas zobaczyłbym jednak Mchunu z kimś z twardej czołówki. Z Chambersem wyglądał świetnie, ten Durodola czy jak mu było sprawił trochę kłopotu, ja bym chętnie tu widział jeszcze jeden solidny test a jak go zda to niech startuje do pasa.

Wojtek Mistrzu 27-01-14 23:32

Nie widziałem jeszcze ostatniej walki (sesja...), ale z tego co pokazał Mchunu z Chambersem, to śmiem wątpić, by nasza duma miała jakieś większe szanse w tej walce... Z całym szacunkiem do Włodarczyka, po prostu nie ten styl + w zasadzie nigdy nie walczył z kimś takim. A może po prostu lubię Mchunu i jego styl i pieprzę, sam nie wiem.

whisky 28-01-14 00:47

Ja tam wierze w Diablo , tyle razy powątpiewałem ale po walce z ruskiem wiem że chłop zna się na tym co robi.

kubakj 28-01-14 03:27

Main Events nie wylozy zadnej lepszej kasy $$$ na Wlodara, bo niby skad? Jakie zaplece ma Mchunu z plemienia łacziti ?? NBC Sports Network ? Wolne zarty. Diablo co dopiero dokonal dobrowolna obrone i ma duzo czasu na kolejnego. Teraz musi stoczyc 2 walki z niezlymi bokserami i zarobic hajs dla siebie + promotorow. Kierunek Rosja (Drozd, Lebedev, Czakiev) lub Niemcy (Huck, Hernandez). MYsle, ze bedzie Drozd.

Blazer 28-01-14 09:03

Za Hucka albo Drozda chyba lepsza kasa dla Krzyśka, niż za Mchunu i ryzyko mniejsze. Swoją drogą, niech Mchunu zawalczy jeszcze z 2 razy, zanim zaczną się gadki o tytule.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.