boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 27-01-14, 18:31   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie Jennings: Nie było łatwo, Szpilka to wielki wojownik

Szczęśliwy Bryant Jennings (18-0, 10 KO), który udanie zadebiutował na antenie HBO, stopując w 10 rundzie Artura Szpilkę (16-1, 12 KO), podzielił się swoimi wrażeniami z pracującą dla Polsatu Karoliną Owczarz. „By-By” miał sporo ciepłych słów pod adresem swojego przeciwnika, jak i wspierającej „Szpilę” polskiej publiczności. Amerykanin celuje w mistrzowski tytuł, ale nie zamierza porzucać swojego etatu w banku i chce łączyć pracę z boksem.

O polskiej publiczności:

- Jestem bardzo szczęśliwy, ale jeszcze bardziej usatysfakcjonowany. Chciałbym podziękować moim polskim fanom, ale przede wszystkim jego kibicom. Byli niesamowici i nieśli go jak na skrzydłach. Widać było, że są w stanie pójść na wojnę za swojego idola. To było wspaniałe. Chciałbym mieć taką rzeszę swoich kibiców w Stanach.

Co było kluczem do sukcesu?

- Podstawowe założenie było takie, by to jego dostosować do mojego stylu boksowania, a nie odwrotnie. Musiałem cały czas być aktywny i nawet na chwilę nie przestawać być ostrożnym. Nie mogłem również zapomnieć o obronie, no i go zmęczyć. Muszę powiedzieć, że nie było łatwo. Może dlatego, że jestem bardzo skromny? Ja już wykonałem swoją pracę, czyli wygrałem walkę. Nie mam w tym interesu, żeby po tym wszystkim jeszcze go obrażać i mówić, że to zwycięstwo przyszło mi łatwo. Nie wyglądało to na trudną walkę, bo bardzo ciężko do niej trenowałem, jednak naprawdę jestem dla niego pełen szacunku, bo to wielki wojownik.

O słabościach Szpilki:

- Jego słabością byłem przede wszystkim ja. Niewiele możesz zrobić w ringu, kiedy stajesz naprzeciw kolesia z takimi umiejętnościami, jakie ja posiadam. On walczył dobrze, zrobił wszystko, co w jego mocy, a ja po prostu jestem lepszym zawodnikiem. On jest dopiero na początku swojej drogi. Jest bardzo młody, silny i utalentowany. Zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale nie tylko w ringu. Mówiono mi, że to zadziorny, niezbyt miły facet, a okazało się być zupełnie inaczej.

Czy Szpilka ma szansę na światowy tytuł?

- Może w innej federacji, bo dopóki ja jestem w czołówce WBC, to tutaj raczej mu się nie uda… Jednak tego, że jest przed nim wspaniała przyszłość, jestem pewny.

O własnej przyszłości i łączeniu pracy z boksem:

- Przyszłość jest jasna. Muszę pozostać skromny, ciężko pracować, nie tracić z oczu swojego celu, czyli mistrzostwa świata. Nie zamierzam rezygnować z pracy. Chcę łączyć boks i pracę, a pomiędzy nimi znaleźć złoty środek. Po prostu jak przyjdzie czas na walkę, to będę brał urlop, aby jak najlepiej się do niej przygotować. Wszystko w życiu udaje mi się zbalansować, więc jestem w stanie to wszystko udźwignąć. Zawsze tak było, a przecież ciągle robię postępy.

Źródło: PolsatSport.pl

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-14, 18:45   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Lubię czytać wywiady z Jenningsem. Dystans, kultura, ogólnie miła odmiana od tego ciągłego trashtalku.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-14, 18:52   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Idąc tropem wielu, którzy rozpoczynali późno.. właściwie bardzo późno.. śledząc ich rozwój nie można wykluczyć, że on się dopiero boksu się uczy.. Ma taki, a nie inny warsztat, który jest w pewnym stopniu opanowany, lecz który będzie podlegał szlifowaniu.. i rozszerzaniu... Kto wie, może jego prime przyjdzie dopiero za 4 lata...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-14, 20:59   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Idąc tropem wielu, którzy rozpoczynali późno.. właściwie bardzo późno.. śledząc ich rozwój nie można wykluczyć, że on się dopiero boksu się uczy.. Ma taki, a nie inny warsztat, który jest w pewnym stopniu opanowany, lecz który będzie podlegał szlifowaniu.. i rozszerzaniu... Kto wie, może jego prime przyjdzie dopiero za 4 lata...
Z pewnoscia bedzie jeszcze lepszy. Pamietam Jennings'a z ktoregos undercardu w 2012 roku. Kompletnie mnie wtedy nie przekonal. Walczyl co najwyzej przecietnie. Myslalem, ze Liakhovich nawet w tamtej formie go pokona, jednak Jennings w mojej ocenie z kazda walka robi postepy.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-14, 22:21   #5 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

madry i pokorny zawodnik,tacy zawsze daleko zachodza. pytanie jak bedzie wygladac z prawdziwymi ciezkimi z czolowki
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania