stare 27-01-14, 18:27   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Fiodor Łapin o porażce Szpilki

Artur Szpilka (16-1, 12 KO) nie szuka wymówek po porażce przed czasem z Bryantem Jenningsem (18-0, 10 KO), przyznając otwarcie w jednym z wywiadów, że nie dorósł do walk na poziomie pierwszej piętnastki wagi ciężkiej. Polski pięściarz stwierdził, że oddaje się w ręce trenera, który nie krył zawodu poziomem występu swojego podopiecznego.

- Ta porażka bardzo boli. Mam wrażenie, że Artur po podstawówce od razu trafił na studia z pominięciem liceum. I na pierwszej lekcji poziom okazał się za wysoki. Nie chodzi nawet o umiejętności, bo on te potrzebne do tego pojedynku miał. Chodzi mi o to, że podszedł do tej walki tak, jak do poprzednich. Wierzył w prawy sierpowy, który może wygrać. Wszystkie ciosy jakie przyjął, to stojąc w linach z opuszczonymi rękoma, co było aż nieprzyzwoite. Kosztowało mnie to wszystko bardzo wiele nerwów. Zresztą, nie tylko walka, ale cały ostatni okres - mówił ceniony szkoleniowiec, Fiodor Łapin.

Źródło: przegladsportowy.pl

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-14, 19:39   #2 (permalink)
mvp
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Thumbs up

Czy Fiodor Łapin ma takich Arturów wielu? Wypowiedział się jak ktoś, kto 2 tygodnie przed walką poznał nowego dla siebie zawodnika, którego za umówione wynagrodzenie miał SPRÓBOWAĆ W OSTATNIEJ CHWILI przygotować do walki. Taka umowa zlecenie.

Ja nie wiem, może tak było, bo polskim pięściarstwem się prawie nie interesuję. Gdyby jednak tak nie było, to wypowiedź Pana Łapina jest fatalna. Przecież to młody zawodnik. Takiemu trzeba wbijać do łba każdą akcję po tysiąckrotność na każdym treningu. Powtórzeniami wyrabiać nawyki. Wszystkie! Nauczenie balansu ciała to trochę zbyt mało.

Tą wypowiedzią Fiodor niemal zrównuje Artura z Lennox'em Lewis'em: że niby wszystko umie, wszystko rozumie, analizuje każdą sekundę pojedynku, tylko wpuścić do ringu i sobie sam poradzi, nie trzeba nawet nic mówić.
mvp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-14, 19:50   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Ciężko się dziwić Łapinowi, stara się zakodować Szpilce określone nawyki a ten i tak wychodzi na ring i robi wszystko po swojemu a potem są tego takie a nie inne wyniki.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-14, 20:17   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Bo zamiast słuchać trenera i robić co każe, to próbował kozaczyć i pokazywać myczki
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-14, 21:02   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał mvp Zobacz post
.Tą wypowiedzią Fiodor niemal zrównuje Artura z Lennox'em Lewis'em: że niby wszystko umie, wszystko rozumie, analizuje każdą sekundę pojedynku, tylko wpuścić do ringu i sobie sam poradzi, nie trzeba nawet nic mówić.
slusznie napisane. nie interesuje mnie Szpilka na treningu. na sparingu. interesuje mnie jak i zapewne wiekszosc kibicow Szpilka w realnej walce a w takiej nie pokazuje nic o czym wspomina jego trener i wielu jego pobratymcow
Taszun jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-01-14, 01:18   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Ech ten Szpilka... Wszyscy wiedzieliśmy jak to będzie wyglądać, a teraz lawina komentarzy. Wziął walkę z gościem z wyższego piętra i przepierdzielił, takie życie. Nie da się zrobić z boksera, którego z łapy do łapy przerzucał Mike Mollo, wirtuoza, i to jeszcze w tak krótkim czasie. Może kiedyś coś z niego będzie, przecież młody jest, a już z niejednego pieca chleb jadł. Ale ja bym radził na jakiś czas o nim zapomnieć, po co się ekscytować/stresować.
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-01-14, 02:11   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Moze lepszy okazałaby się klasyczny freestyle Szpilki tj pełną parą przez 2 rundy i coś by może ustrzelił. A tak to poobijał gardę. Dobrą gardę.
ashkrk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania