boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-01-14, 19:34   #1 (permalink)
Amator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie James DeGale z Badou Jackiem w eliminatorze WBC w super średniej

Mistrz olimpijski z Pekinu, James DeGale (17-1, 11 KO) już wkrótce może stanąć przed szansą na zdobycie mistrzowskiego tytułu w boksie zawodowym. DeGale ma zmierzyć się z Badou Jackiem (16-0-1, 11 KO) w walce o miano oficjalnego pretendenta do tytułu federacji WBC w wadze super średniej. Zwycięzca będzie pierwszym w kolejce do pojedynku z Sakio Biką (32-5-3, 21 KO), mistrzem świata tej organizacji.

Negocjacje między obozami wciąż trwają, na dziś wiadomo, że pojedynek planowany jest na 1 marca. Pierwotnie do eliminatora wyznaczony obok Degale'a był Marco Antonio Periban, jednak Meksykanin wycofał się z negocjowanego pojedynku.

Były rywal Piotra Wilczewskiego cieszy się z takiego obrotu sprawy:

- To walka, w którą celowałem o d dawna i biorę ją bez zastanowienia. Jestem w formie, jestem głodny boksu i cieszę się z danej mi szansy.

Jego rywal, Badou Jack, bokser stajni Mayweather Promotions także nie może doczekać się walki:

- Słyszałem że cały czas jesteś w treningu i możesz walczyć już teraz. Spotkajmy się więc 1 marca i dajmy niezapomniane widowisko. Ty stoisz na mojej drodze, ja stoję na Twojej. Nie bądź jak "Peribana"!

Wobec kontuzji Andre Warda, władze WBC w maju zeszłego roku pozbawiły Amerykańskiego pięściarza mistrzowskiego tytułu przyznając mu tytuł mistrza w zawieszeniu( WBC emeritus). Do walki o pas federacja wyznaczyła Sakio Bike i Antonio Peribana. Po dwunastu rundach sędziowie przyznali zwycięstwo pięściarzowi z Kamerunu, co dla wielu obserwatorów było sporym zaskoczeniem.

Źródło:
WBC, redakcja

Grzesiek Sonax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-01-14, 19:39   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Jack po dobrej walce z Peribanem ostatnio wypadł przeciętnie z mało znanym przeciwnikiem. Dobrze przygotowany DeGale powinien go wypunktować.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-01-14, 19:51   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Dla mnie nie był zaskoczeniem werdykt walki Bika-Periban. Widziałem pewne zwycięstwo Biki. Ale chętnie zobaczę inne punktacje, bo mogłem być nieobiektywny - kibicowałem Skorpionowi.

Badou Jacka nie znam, ale przyjrzę się walce z Peribanem i postaram się ocenić szanse. Bika już zaczyna się "sypać", ale tak twardego gościa nigdy nie należy skreślać. Zwłaszcza, że DeGale siłą ciosu nie imponuje i nie sądze, by w potencjalnej walce był w stanie znokautować Australijczyka.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-14, 09:07   #4 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Widziałem Jacka tylko raz, ale mimo wszystko nie wiem czym mógłby zaskoczyć DeGale. Poza tym mimo podobnej ilości stoczonych walk, Anglik ma w tej kwestii lepszych rywali na rozkładzie. Jeśli Szwedowi nie uda się lucky punch, bądź jego przeciwnikowi nie przytrafi się kontuzja, to na punkty powinien wygrać Chunky.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-14, 22:55   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

Jak dla mnie Anglik faworytem takiego starcia, choć Jacka widziałem w dwóch walkach i zrobił na mnie dobre wrażenie solidnego zawodnika, chciałbym aby zwycięzca tej konfrontacji zmierzył się z kimś z czołówki np z Grovesem Frochem czy nawet Wardem
ArturBorubar jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania