boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-01-14, 09:48   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie Fuzja Babilon Promotions i KnockOut Promotions

Promotor Tomasz Babiloński poinformował za pomocą portalu społecznościowego, że jego grupa Babilon Promotions i KnockOut Promotions dowodzone przez Andrzeja Wasilewskiego i Piotra Wernera połączą siły i wspólnie rządzić będą polskim boksem zawodowym.

- W Nowym Roku oficjalnie połączyły się dwie grupy boksu zawodowego, KnockOut i Babilon - poinformował Babiloński.

Kibice natychmiast zaczęli zastanawiać się co w praktyce oznacza taka fuzja. Czy stworzenie bardzo silnej grupy, która będzie w stanie zaserwować coraz lepszy produkt w postaci gal boksu, czy też niebezpieczne zmonopolizowanie ubogiego polskiego rynku? Jaka filozofia będzie przyświecała nowej grupie? Czy sprowadzanie ciekawych rywali dla naszych bokserów, gwarantujących wyższy poziom widowiska, którzy mogą jednak zagrozić gospodarzom, czy też bardziej pragmatyczne metody stosowane w przypadku pięściarzy takich jak Andrzej Wawrzyk czy Paweł Kołodziej? I wreszcie czy będzie to oznaczało rezygnację z hitowego starcia Artura Szpilki z Krzysztofem Zimnochem? O tym przekonamy się w bieżącym roku.

Źródło: Twitter, Redakcja

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-01-14, 10:26   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Przekonamy się w ciągu najbliższych lat. Rok to zdecydowanie za mało na ocenę, pierwsze gale będą oczywiście robione tak by przekonać sceptyków, ale co będzie dalej to już inna sprawa. Moim zdaniem to nienajlepsza informacja i nie przekona mnie ciekawy 2014 r. Ocenę mogę wystawić w 2016 i to tylko wstępną. Zobaczymy jak to będzie wyglądało za 5 lat i czy będzie jeszcze w kupie...
Andre Ward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-01-14, 10:32   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Eee tam... to tylko sformalizowanie czegoś co do tej pory działało nieformalnie. Babilon i KP to tak naprawdę od zawsze była jedna firma.
KiDDynamite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-01-14, 11:22   #4 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Mam podobne przemyślenia jak przedmówcy. Również nie jestem jakoś hurraoptymistycznie nastawiony do tej informacji. Monopol (można tak powiedzieć, bo reszta grup promotorskich w Polsce to tylko tło) nie jest dobrym rozwiązaniem na młodym rynku boksu zawodowego w Polsce. On jeszcze tak naprawdę nie okrzepł, a już dwóch największych graczy weszło w spółkę.
A czy wcześniej ze sobą współpracowały to inna sprawa. Fakt pozostaje faktem, iż działały obok siebie niezależnie.
Czy to tylko zabieg formalizacyjny? Może i tak, ale skoro się go podejmuje to w zamyśle jest to pierwszy krok do czegoś poważniejszego. Wchłonięcie "mniejszego kolegi", a potem powolne przejmowanie nad nim całkowitej kontroli? To jest jednak bez znaczenia, bo i tak UKP zrobią co zechcą.
Nie chcę być brany za wroga tejże grupy, ale skoro mniejsza lub większa współpraca toczyła się dotychczas w dobrej atmosferze, to po co taki mariaż? Skoszenie konkurencji, wchłonięcie grupy i przejęcie jej "rynku", a może daleko idąca perspektywa rozwoju? Kto wie...
Jak słusznie zauważył Andre Ward będziemy mogli to dopiero ocenić w dłuższej perspektywie czasu (w moim mniemaniu minimum 3, 4 lata).
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-01-14, 12:22   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

najpierw byla oficjalna informacja ze babilon mocno zaczyna wspolprace z grupa hmhhmhmh ( wlasnie zapomnialem nazwy, to tez daje do myslenia ) Kolodzieja.
Tam byla jakas choroba powazna ale mam wrazenie ze po aferze z wachem, kolodziej troszeczke odpuscil. Jak by stracil energie na ten boks. Tam od babilonskiego mieli wyjezdzac do stanow itp. byl ktos ??? nie pamietam zebym cos czytal.
Teraz polaczenie z Wasilewskim. oczywiscie wspolpracowali do tej pory ale jednak np babilonski w sprawie walki Szpilka vs Zimnoch mocno sie udzielal probujac dyskredytowac pewne wypowiedzi,ruchy obozu przeciwnego. Podobala mi sie rozmowa z tym Wernerem w studiu borka na jakies gali gdzie ten pan troszke sie pogubil w zeznaniach dlaczego ta walka mialaby sie nie odbyc gdzie babilonski drwiaco sie usmiechal.
Tak jak mowie no bylo widac zdrowa konkurencje. Co bedzie teraz??.
Trzeba poczekac. skad ja mam wiedziec co to oznacza?!?!?!

Ja i tak od pewnego czasu widze pewne pozytywy w wypowiedzi Wasilewskiego.
W koncu przejrzal na oczy i moze przestanie sie pierdolic z co niektorymi.
Babilonski jednak szukal boksu i to sie wydaje pozytywne. Moze babilonski zarazil wasilewskiego swoimi pomyslami na ciekawe walki a mniej dyplomacji.
Polaczenie dyplomaty z kontaktami na tym rynku z kims kto chce dawac kibicom mocne walki to by sie wydawalo dobre poczalenie.

Jeszcze jest sprawa Wernera. ile on jeszcze moze dzialac. widac ze schorowany chlop. z kims trzeba prowadzic grupe
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania