boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-12-13, 04:35   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Shawn Porter odebrał Devonowi Alexandrowi pas IBF w kategorii półśredniej [+Video]

W jednej z głównych walk wieczoru bokserskiego na Brooklynie, punktacja 115-113 i 2x 116-112 zapewniła Shawnowi Porterowi (23-0-1, 14 KO) zwycięstwo nad faworyzowanym Devonem Alexandrem (25-2, 14 KO). Tym samym Porter zdobył tytuł IBF w kategorii półśredniej już przy okazji pierwszego podejścia do walki o mistrzostwo świata, a w konsekwencji zdetronizował Alexandra już podczas jego pierwszej obrony tego tytułu (wcześniej Amerykanin był mistrzem IBF i WBC w lekkopółśredniej).

Bokserzy zaczęli pojedynek bardzo dynamicznie, już w drugiej rundzie zdecydowali się na odważne i otwarte wymiany ciosów. Wzajemnie zasypywali się szybkimi kombinacjami energicznie wyprowadzanych uderzeń.
W trzeciej rundzie Porter wstrząsnął walczącym z odwrotnej pozycji Alexandrem mocnym ciosem prawą ręką (po nietrafionym lewym). Umiejętny klincz bardziej doświadczonego pięściarza uchronił go przed nokautem, bo przy widocznym zamroczeniu, gdyby Porter trafił jeszcze kilka razy, na nokdaunie raczej by się nie skończyło. Pod koniec rundy młodszy o kilka miesięcy Amerykanin (obaj mają 26 lat) znów kilka razy bardzo mocno trafił urzędującego czempiona, inicjując "jęk" zdziwienia u publiczności.

Shawn Porter walcząc w sposób tak zdecydowany i otwarty sam narażał się na kontry, jednak zdawał się przeżuwać i wypluwać wszelkie ciosy Alexandra, nie okazując żadnego zniechęcenia.
W piątym starciu Alexander boksował już mądrzej i starał się utrzymywać odpowiedni dystans. Porter spuścił trochę z tonu. W tej i kolejnej rundzie Porter starał się przede wszystkim akcentować końcówki. Kilka rund z rzędu walka toczyła się już w spokojniejszym tempie, z Porterem próbującym przedostać się do półdystansu, gdzie toczyła się brudna walka cios za cios, zaś Alexander starał się właśnie utrzymywać przestrzeń między sobą i przeciwnikiem. Rundy te były wyrównane, obfitowały w sporą ilość klinczy, jednak mocniejsze i wyraźniejsze uderzenia pochodziły ze strony pretendenta.

Pomimo tego, że Porter regularnie zostawiał nogi na środku ringu, atakując rywala znajdującego się w narożniku, Devon bardzo rzadko trafiał kontrami, które powinny w takich okolicznościach przyrody wchodzić z celnością naprowadzanych na podczerwień rakiet.

Tak naprawdę rundy od piątej do dwunastej wyglądały bardzo podobnie, opis tego, co się w nich zawierało, został już zawarty powyżej. Werdykt był sprawiedliwy, chociaż pojedynek, jako dosyć wyrównany, mógłby być wdzięcznym przedmiotem manipulacji punktowej. Dla Alexandra jest to druga porażka w karierze, wcześniej przegrał już z Timothym Bradleyem, jednak jego wiktorie nad Argentyńczykiem Lucasem Matthysse i Ukraińcem Andriejem Kotelnikiem powszechnie uznaje się za bardzo kontrowersyjne.

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-13, 08:21   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Walki nie widziałem, ale jest to dla mnie spore zaskoczenie że niedoświadczony Shawn wygrał z kimś tak doświadczonym, na konkurencyjnych stronach piszą że walka bardzo ciekawa i że było w niej wszystko, ciekawe, muszę obejrzeć

Dodam jeszcze że chyba już upadł kompletnie pomysł na walkę Alexander vs Majwajer i w takiej sytuacji pewnie wybór Floyda bedzie prosty a mianowicie walka z Khanem który kompletnie nie zasłużył na taki zaszczyt
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-13, 09:18   #3 (permalink)
V.I.P

Nominowany 28 razy w 2 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Ależ z radością patrzyłem na cieszącego się Portera ze zwycięstwa. Brawo dla niego, dobra presja, świetnie przygotowany kondycyjnie. Zaskoczył mnie.
Nie moge patrzeć na Alexandra od czasu walki z Bradleyem.
Jego styl to właściwie jeden wielki klincz. Kiedyś napisałem w jakimś komentarzu że to najsłabszy mistrz w ww i zebrałem konkretny ochrzan, ale tylko podtrzymuje to zdanie. Niestety, czuję, że za pół roku obejrzymy Alexandra znów w walce o pas z jakimś ogórkiem...
Tomasz Groblica jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-13, 11:07   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Lubie obydwu, ale dla dobra boksu bylem za Porterem, i wlasnie takiego wyniku sie spodziewalem. Jedynym ktory podzielil moje zdanie byl-co nie powinno dziwic- ArchieMoore, wiec jak on tak wczoraj pisal, to juz bylem pewny niespodzianki.
Wracajac do walki. Porter mial niesamowity poczatek, gdzie kilka razy mocno trafil Alexandra, ktory kilka z tych bomb wyraznie odczul. Pozniej sie troche potyczka wyrownala, ale mimo wszystko aktywniejszy Shaw zabieral rundy. Amerykanin, byl dla mnie zagdka i blizej mu sie przyjrzalem dopiero na kilka dni przed walka. Wniosek byl taki, ze jak na moje oko, chlopak ma potencjal zblizony, lub wiekszy niz np. Bradley, kiedy zobaczylem go w kilku pierwszych walkach. Co wazne... Alexander od walki z Timothym sie rozwina, a mimo tego mlody Shaw go zrobil jak dzieciaka.

Punktujac na zywo, wyszlo mi:117-111 Porter.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-13, 18:58   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Ależ piękny wynik. Obejrzałem 9 rund i więcej nie dałem rady, Alexander jest tak niestrawny, że nie da się na niego patrzeć. Mam nadzieję, że za szybko nie dostanie następnego title shota.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-13, 19:15   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał gtfo Zobacz post
Ależ piękny wynik. Obejrzałem 9 rund i więcej nie dałem rady, Alexander jest tak niestrawny, że nie da się na niego patrzeć. Mam nadzieję, że za szybko nie dostanie następnego title shota.
Dobrze, ze wygral Porter bo przed walka mialem wrazenie, ze w przypadku wygranej to Devon bylby nastepny w kolejce do Mayweathera.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-13, 19:20   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Mówiło się już o tym, nawet sobie nie wyobrażam jak ta walka by wyglądała.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-13, 20:17   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Bdb. - Devona nie da się oglądać, to chyba najbardziej lobbujący na rzecz MMA, bokser dzisiaj. Odstrasza od gali skutecznie jak jebiąca potem stara baba od zasiadnięcia w przedziale pociągu. Badałem Portera przed walką i twardy pressing z kondycją tego bączka rzuciła się w oczy od razu. Gość miał wczoraj niespozyte siły, myślałem że przy takim trzepaniu się w zwarciu i wierzganiu wszystkim w wszystkie strony z całej siły to nie dotrwa kondycyjnie do 8 rundy, a tu….. Devon się przeliczył z czekaniem na drapane, zresztą wg. mnie Alexander jest tak ograniczony od strony twórczej rzemiosła bokserskiego, że nie mając nad rywalem 1minutowej przewagi w szybkości machania ręką i możliwości klejenia się od razu po kombinacji ala Khan, że jego dalszy pobyt na samym szczycie dywizji byłby tylko ze szkodą dla półśredniej, więc gitara , że stało się jak się stało, choć wg. mnie punktacja zaniżona , mnie wyszło 117-111/116-112 Porter.
Cytat:
Napisał Motorowiec(Literat) Zobacz post
Dobrze, ze wygral Porter bo przed walka mialem wrazenie, ze w przypadku wygranej to Devon bylby nastepny w kolejce do Mayweathera.
Cytat:
Napisał gtfo Zobacz post
Mówiło się już o tym, nawet sobie nie wyobrażam jak ta walka by wyglądała.
Potencjalnie mogło by być ciekawie, Maywether na widok kogoś lepiej, szybciej, dłużej i częściej klinczującego niż wyprowadzającego cios od samego Moneya , mógłby się zamyślić co jest grane, wpadł by jakiś suckerpunch w zamyślonego moneya i by była sensacja.
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-13, 22:15   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 232 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Fajny ten Porter nawet, taki nieoszlifowany jeszcze zawodnik. Bardzo atletyczny i silny. Jak na walkę Alexandra nawet dało się oglądać, zwłaszca pierwsza połowa starcia ciekawa. Alexander ofensywniej nastawiony niż zazwyczaj i jego ringowe poczynania w miarę znośne do śledzenia. Oczywiście kosztowało go to wygraną.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-12-13, 08:29   #10 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Bardzo się cieszę z takiego wyniku, walka była wyrównana i obawiałem się że sędziowie naciągną ją dla Alexandra o którym gadało się że może będzie walczył w następnym pojedynku z Mayweatherem. Jak oglądam alexandra to naprawdę po kilku minutach mam ochotę albo zmienić kanał w TV, albo zacząć robić coś innego bo mnie strasznie irytuje tymi klinczami, każdorazowym paraliżowaniem rywala, co to ma być za boks ? U Hopkinsa jakoś widać plan taktyczny, tam klincze są elementem kończącym atak, a nie klinczami samymi w sobie. Porter widać że jeszcze nie ma dużego doświadczenia w walkach z cwaniaczkami pokroju Alexandra, ale sercem do walki, presją w ataku na pewno zasłużył na wygrana, bardzo fajnie się ogląda jak ambitnie walczy, ogranicza go trochę wzrost, ale mam nadzieję że dalej sobie będzie radził. Oby Alexander wypadł z dużych walk a do Maywethera nie dali Khana ale Larę i będzie fajnie
Felixous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania