boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-12-13, 11:18   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Bryant Jennings dla boxing.pl o ewentualnej walce ze Szpilką

Na 18 stycznia zaplanowany jest kolejny występ niepokonanego zawodnika z zaplecza czołówki kategorii ciężkiej Bryanta Jenningsa (17-0, 9 KO). Pierwotnie rywalem "By By" miał być Mariusz Wach, jednak polski "Olbrzym" nie zgodził się na walkę i szansę na starcie z Jenningsem ma inny Polak - Artur "Szpila' Szpilka (16-0, 12 KO). Szpilka zgłosił się ochotniczo na zastępstwo za Wacha, co podchwycił Jennings i jego promotor Gary Shaw, wyrażając poprzez media poważne zainteresowanie taką walką. W rozmowie z boxing.pl Bryant Jennings powiedział m.in. że Szpilka mógłby pomóc pokazać mu swój wszechstronny arsenał.

- Widzę, że on [Szpilka] ma pewne umiejętności, ale widzę także wiele błędów, które popełnia, one są oczywiste dla zawodnika walczącego technicznie jak ja. Mam wiele różnych stylów walki, których jeszcze nie zaprezentowałem światu. Czekam na kogoś, kto pomoże mi to zrobić, jeżeli będzie to Artur, to jestem gotowy - deklaruje 29-latek z Filadelfii.

- Zrobię, co będzie trzeba zrobić. HBO jest bardzo szczegółowe w wyborze przeciwników. Osobiście nie mam specjalnie z czego wybierać, a ci, o których myślę, nie wzięliby tej walki - dodał na pytanie o innych możliwych przeciwników Jennings.

Powiedziałem im, żeby mnie nie informowali o przeciwniku, dopóki nie jest to wybór bardzo prawdopodobny albo ostateczny. To może być Szpilka, ale nie ma jeszcze pewności. Na liście są jeszcze inni bokserzy, jest zbyt wcześnie, żeby coś przesądzać. Nie będę na razie wymieniał nazwisk, może potem, jak odpadną lub odmówią, będę informował na bieżąco - zakończył Amerykanin.

Źródło: redakcja

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-13, 11:41   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jak dojdzie do tej walki będe naprawdę mocno zaskoczony i dodam, że przyjemnie zaskoczony. Po co się zastanaiwać, co może być ze Szpilki, jesli mozna to szybko sprawdzić z bokserem walczącym technicznie i dynamicznie, taj jak Jennings własnie.
Na pewno Jennings byłby faworytem, ale ja bym Artura nie skreslał. Szpilka popełnia straszne błędy w obronie, które mogą go drogo kosztować, ale Bryant nie ma silnego ciosu, dlatego małe jest prawdopodobieństwo nokautu z jego strony. Z kolei Szpilka mógłby znokautować Bryanta. Na punkty Szpilka raczej bez większych szans, ale KO nie wykluczone. Bryant jest niezły, dynamiczny, walczy zza podówjnej gardy, ale patrząc na jego walkę z Liahoviczem, widać że również popełnia błędy - robi to zwłaszcza wtedy, gdy atakuję - wtedy o jakiejkolwiek gardzie mowy nie ma - opuszcza ręce i łatwo mozna go skontrować, co pokazał własnie Liahovicz niejednokrotnie trafiając czystym lewym sierpowym nad prawą ręką. Dodatkowo w przypadku agresywnego ataku rywala Jennigs wdaje się w wymiany, co w strciu ze Szpilką może doprowadzić do KO.
Reasumując - chciałbym zobaczyć tą walkę. Ale pewnie nie zobaczę.
junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-13, 14:25   #3 (permalink)
prospect

Domyślnie

Myślę, że cios lub serie ciosów Brayanta Szpilka by jednak odczuł. Nie róbmy panchera z Mollo... Zwłaszcza ten ostatni nokdaun Szpilki był po pacnieniu, bez dynamiki.
Wiciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-13, 10:23   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Mozliwe, nie da się tego wykluczyć, że jednak Jennings by go połozył, chciażby kumulacją ciosów. Ale jak dla mnie znokautwanie Szpili nie jest wcale takie bardzo prawdopodobne. Predzej w odwrotnę stronę.
junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania