boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-11-13, 16:45   #1 (permalink)
prospect

Nominowany 124 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 9
Domyślnie Freddie Roach pod wrażeniem zachowania Pacquiao po ostatnim nokaucie

Freddie Roach podziwia Manny'ego Pacquiao (54-5-2, 38 KO) z wielu powodów, ale szczególne wrażenie zrobił na nim sposób, w jaki Filipińczyk "podniósł się" po dewastującym nokaucie z rąk Juana Manuela Marqueza (55-7-1, 40 KO). Trener "Pacmana" doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo taki nokaut może wpłynąć na karierę pięściarza.

Wspomina własną porażkę przed czasem, kiedy to w 1982 roku przegrał przez TKO w 2 rundzie z Lennym Valdezem.

- Prawdę mówiąc, kiedy byłem znokautowany po raz pierwszy, zmieniło to całą moją karierę, ponieważ nigdy nie byłem tak odważny jak Manny. Straciłem pewność siebie. Manny jednak jest inny, to realista, który zaakceptował przeszłość. Wiem, że wielu ludzi myśli inaczej, ale od kiedy on to przyjął do siebie, już się tym nie przejmuje.

Kariera Roacha (40-13, 15 KO), który występował w kategoriach piórkowej i lekkiej, trwała 8 lat i zakończyła się porażką na punkty z Davidem Rivello w 1986 roku. Po porażce z Valdezem w Las Vegas, został jeszcze dwukrotnie znokautowany, w walkach z Gregiem Haugenem i Andym Nance'em.

W przeciwieństwie do swojego trenera, "Pacman" całkowicie pozbierał się po dwóch nokautach w początkowym okresie swojej kariery i został jednym z najbardziej utytułowanych pięściarzy w historii. Przed uzyskaniem statusu megagwiazdy, Filipińczyk był znokautowany w 1996 roku przez swojego rodaka Rustico Torrecampo w 3. rundzie oraz przegrał przed czasem z reprezentantem Tajlandii Medgoenem Singsuratem w walce o mistrzostwo świata WBC wagi muszej w 1999 roku. Również tym razem nokaut nastąpił w trzecim starciu.

Według Roacha, te dwie porażki pomogły Pacquiao dojść do siebie po przegranej z Marquezem. Przewiduje on, że w pojedynku z Brandonem Riosem (31-1-1, 23 KO) znów zobaczymy dawnego, znakomitego "Pacmana".

- Manny Pacquiao wie, że nokauty to część tego sportu. Wie, że jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z tym, powinieneś wybrać inny sport. Po ostatnim nokaucie nie ma już śladu- przekonywał kibiców (a może także siebie i swojego zawodnika) Freddie Roach.

Źródło: bscene

Marek Derylo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-11-13, 23:50   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wypada napisać tylko "Oby"
Ofensywa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd